4 листопада 2020 року – друга річниця з дня смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк, на яку скоїли замовний напад через її антикорупційну діяльність.
Нагадаємо, що напад на неї стався 31 липня 2018 року. Її облили літром сірчаної кислоти, внаслідок чого вона отримала майже 40% опіків тіла. Катя перенесла 14 операцій протягом 3-х місяців. Незважаючи на всі зусилля лікарів, вона померла вранці 4 листопада 2018 року.
Відразу після нападу на Катерину чимало небайдужих громадян України об’єдналися у боротьбі за справедливість у цьому злочині.
Завдяки зусиллям активної частини суспільства, а також увазі міжнародної спільноти до справи Гандзюк, станом на сьогодні вдалося досягти таких результатів:
- було звільнено та знято всі обвинувачення з непричетної особи Миколи Новікова, на якого намагалися нашвидкуруч повісити злочин. Ім’я цього чоловіка вже стало мемом, який демонструє методи роботи правоохоронців;
- в червні минулого року група виконавців нападу отримала обвинувальні вироки від 2 до 6,5 років та відбуває покарання;
- у СІЗО перебуває колишній помічник нардепа Ігор Павловський – один із організаторів вбивства;
- у СІЗО перебуває колишній помічник депутата Херсонської облради, син херсонського кримінального авторитета – Олексій (Москал) Левін – один із організаторів вбивства;
- у СІЗО перебуває діючий голова Херсонської облради Владислав Мангер – один із замовників вбивства.
У жовтні цього року один із організаторів злочину Ігор Павловський та інші свідки у справі проти Мангера та Левіна надали в суді покази, що головним замовником нападу на Катерину був Владислав Мангер. Павловський пішов на угоду зі слідством, повідомив слідство та суд про тиск і залякування його і його родини, а згодом – попросив вибачення у родини Гандзюк за ухиляння від участі в судових засіданнях та надання неправдивих показів раніше.
Голова Херсонської облради Владислав Мангер. Підозрюється у замовленні вбивства. Зараз перебуває у СІЗО.
Цього ж місяця Павловський отримав вирок – 2 роки позбавлення волі з випробувальним терміном – 1 рік. Станом на зараз залишається в СІЗО у справі про херсонське кримінальне угрупування.
Також у жовтні цього року один із інших замовників злочину Євген Рищук виграв вибори на посаду голови Олешківської ОТГ. Тієї громади, де відбувалася та відбувається незаконна вирубка лісу, проти якої виступала Катерина Гандзюк. На волі також перебуває інший замовник злочину – Андрій Гордєєв.
Євген Рищук. Підозрюваний у замовленні вбивства. Виграв вибори голови Олешківської ОТГ.
Кожного року 4 листопада ми виходимо на вулиці, аби вшанувати пам’ять Каті та висловити свої вимоги щодо справедливого розслідування цієї справи. Цьогоріч, у зв’язку з пандемією, ми не закликатимемо нікого до участі в акціях. Проте знаємо, що в деяких містах – Києві, Львові, Харкові, Дніпрі, Одесі, Житомирі, Ужгороді, Луцьку, Кропивницькому та інших – невеликі акції та перфоманси відбудуться.
Минулого року в память про Катерину Гандзюк влаштували акцію і у Вінниці. Як це було – читайте у нашому матеріалі “Потім вони доберуться до нас”: Вінниця приєдналася до всесвітньої акції пам’яті Катерини Гандзюк. ФОТОРЕПОРТАЖ”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.