Затриманого у Вінниці бійця “Правого сектору” вирішили екстрадувати до США, де йому загрожує смертна кара

19:59
Автор: Vежа
Become a Patron!

Печерський суд Києва ухвалив рішення екстрадувати до США американського добровольця “Правого сектору” Крейга Ленга. Там бійцю, який воював на Донбасі на боці України, загрожує смертна кара за підозрою в подвійному вбивстві.

Про рішення суддів повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на адвоката Крейга Ленга Олександра Веремієнка. «Це «Тумгоєв-2». По беззаконню видають його в Америку без гарантій», – прокоментував рішення адвокат, порівнюючи справу Ленга зі справою інгуша Тимура Тумгоєва, якого видали в Росію два роки тому.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

No comments video.

Публикация от Avvocato Oleg (@olegavvocato)

Попри те, що “Радіо Свобода” повідомляє про розгляд справи Вінницьким міським судом, сам Крейг Ленг і його адвокат зазначають, що справу розглядали у Києві, а в розкладі Вінницького міського суду на 30 жовтня не було справи Ленга.

Водночас усі попередні засідання у справі Ленга відбувалися саме у Вінниці, і саме Вінницький суд випустив добровольця з-під варти під домашній арешт. Проте на початку вересня цього року СБУ затримала Ленга у Вінниці.

“США вимагають в України видати Крейга їм негайно для суду по справі про розбійний напад у Флориді і пишуть чорним по білому, що у випадку визнання його винним – збираються застосовувати смертну кару. А в Україні – смертна кара – заборонена з 1995 року. Тобто видавати будь-кого без письмових гарантій незастосування смертної кари Уряд України не має права. Але “єслі нєльзя, но очень хочется – то можна!” це головний принцип роботи прокуратури нашої. Достатньо згадати справу Тимура Тумгоєва, якого ГПУ І СБУ видали Росії по запиту ФСБ”, – так прокоментував тоді подію адвокат Крейга Ленга.

Крейг Ленг разом з українською родиною

Адвокат Веремієнко звернув увагу на те, що “Крейг Ленг Остін подав заяву Уряду України про визнання його біженцем на території України в зв’язку з політично мотивованими переслідуваннями з боку Уряду США, і згідно Конвенції ООН про статус біженців (UN Refugee Convention) – його заява досі не розглянута, тобто остаточного рішення в цій справі – немає, і відповідно видавати його в країну, де він піддається політичним переслідуванням – теж не можна, до остаточного вирішення цього питання”.

Нагадаємо, що ще 28 вересня у Вінницькому суді розглядали клопотання про екстрадиційний арешт громадянина Сполучених Штатів Америки 29-річного Крейга Ланга.

Як повідомляла Veжа з залу судового засідання, американські правоохоронці обвинувачують свого громадянина у розбої та умисному вбивстві двох людей у штаті Флорида. Адвокати американця кажуть, що віддавати Ланга в США не можна, бо він воював як доброволець на Донбасі, а у Штатах йому світить смертна кара.

У серпні 2019 року чоловік мав намір перетнути кордон України та Молдови, а потім повернутися назад, бо пройшло 90 днів перебування іноземця в іншій країні. Втім, спрацювала база Інтерполу: чоловіка оголосила в розшук Федеральне бюро розслідувань США. У серпні 2019 року, за словами адвокатів, його затримали та арештували – бо є запит іноземної держави.

Під час з’ясування анкетних даних американця з’ясувалося, що він розлучений, має двох дітей Софію та Скотта, які мешкають з матір’ю в Америці. Втім, і в Україні у нього теж є наречена – на четвертому місяці вагітності. Вона, до слова, теж присутня на засіданні.

До затримання Крейг мешкав у Києві: як фрілансер давав приватні уроки англійської мови. Скаржиться на здоров’я: каже, що кепсько бачить на одне око, інколи болить голова. Пояснює це тим, що біля нього в ході військових дій розірвався снаряд та він отримав контузію.

У 2013 році в США вже притягувався до відповідальності за порушення законодавства.

Тим часом на сторінках українських ЗМІ можна знайти інтерв’ю з американцем, «який захищає Україну зі зброєю в руках». Відомо, що він у 2015 році прилетів в Україну, напередодні 5,5 років служив в американській армії; в Іраку та Афганістані. Після «Правого Сектору», пишуть ЗМІ, вступив до «Грузинського легіону» – підрозділу іноземців на Донбасі. Казав, що приїхав на Донеччину з трьома комплектами військової форми та власним приладом нічного бачення.

На запитання журналістів, чому прилетів в Україну та вирішив приєднатися до добровольчих підрозділів, відповідає таке:

«Я просто хотів допомогти людям, хотів щось зробити. Я бачив несправедливість у тому, що сталося. У цій агресії проти людей, які просто хотіли бути вільними».

А ще під час розмови він демонстрував татуювання, яке зробив собі на правій руці: герб України.

У вересня 2019 року Вінницький міський суд звільнив з-під варти американця та призначив йому цілодобовий домашній арешт.

 

Але вже восьмого жовтня Вінницький апеляційний скасував домашній арешт як запобіжний захід для громадянина США Крейга Ланга та постановив тримати іноземця під вартою. 

 

Проте наприкінці 2019 року Крейга Ленга знову звільнили з-під варти та призначили йому та призначили йому цілодобовий домашній арешт.

За даними американських ЗМІ, Ланг є одним з двох ветеранів Армії США, звинувачених у вбивстві подружжя у Флориді у 2018 році.

Згідно з кримінальною скаргою, яку подали до американського місцевого суду у Флориді, де у 2018 році сталося вбивство, Ланґ та колишній вояк Армії США Алекс Звєфелгофер, як виглядало, пограбували подружжя в Есторе (штат Флорида) з метою здобути кошти на поїздку до Венесуели аби взяти участь у бойових діях з урядовими військами на боці одного з повстанських угруповань.