Розгінні гірки, трамплін та “фан-бокс”: у Хмільнику на Вінниччині збудували скейт-парк. ФОТО

12:27
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

В місті Хмільник, що на Вінниччині, днями завершили облаштування нового скейт-парку для місцевої молоді. Локацію для цього обрали в міському парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка. 

Як повідомляє Хмільницька міська рада, цими вихідними було завершено всі монтажні роботи й перші відвідувачі вже оцінили нову зону відпочинку.

 

 

Територія скейт-парку розміром 25 на 18 метрів покрита піщаним асфальтобетоном. Серед фігур скейт-парку – дві розгінні гірки металокаркасної форми із закріпленою спеціальною водостійкою фанерою. Гірки також обладнані обмежувальними бортами, які захищають від падіння зверху.

У скейт-парку є й трамплін металокаркасної форми, “фан-бокс” (металоконструкція з двома нахилами, бильцями), а також тумби для зручного заїзду на похилу ділянку.

 

 

Зазначено, що пропозиція щодо створення такого простору запропонували місцеві мешканці. Для того, щоб реалізувати задумане, вони подали проєкт «Нове будівництво скейт-парку в центральному парку міста» на Бюджет участі.

Однак, як зазначив міський голова Сергій Редчик, у визначений кошторис громадський проєкт «не вписався».

– Адже необхідно було виготовити проектно-кошторисну документацію, провести експертну оцінку, авторський і технічний нагляд…і, звісно, закупити та установити відповідне обладнання… Тому міська рада додатково виділила бюджетні кошти, щоб такий новий вид спорту розвивався, і діти, і молодь активно проводили своє дозвілля, – розповів Редчик під час спілкування 23 жовтня на відкритій зустрічі з громадянами в міському парку.

 

 

 

 

Скейт-парк у Вінниці

Нагадаємо, нещодавно у Вінниці була зареєстрована петиція з проханням побудувати скейт-парк біля Центрального міського стадіону. У Вінницькій міській раді відповіли на звернення, що наразі будівництво неможливе через відсутність технічної можливості.

Щоправда, в петиції йшлося про будівництво біля Центрального міського стадіону, а у відповіді – про будівництво на території комунального підприємства. Детальніше про це читайте в ЦЬОМУ матеріалі.

Разом із тим, 26 жовтня (за кілька днів після відповіді на петицію) користувач, що підписався як “Моаща Аплащвт Пашвщвл”, зареєстрував нову петицію щодо будівництва нового скейт-парку у Вінниці. Він зазначив, що є “активним користувачем нашого скейт парку”.

“Наш скейт парк у парку ім. Леонтовича вже увесь в дірках і майже всі фігури не є придатними для використання. Оскільки скейт та ВМХ (очевидно, йдеться про мотокрос з використанням спеціального різновиду велосипеда Bicycle MotoX – авт.) вже є олімпійським видом спорту, (а) нашим спортсменам немає, де практикуватися.

Також діти будуть весь свій вільний час проводити у скейт-парку, тому що це цікаво і корисно для здоров‘я, це набагато краще, ніж розпивати спиртні напої та курити сигарети” – пише автор петиції.

Зазначимо також, що раніше керівник розвитку велоінфраструктури у Вінниці Андрій Сорокін коментував можливість створення у місті критого скейт-парку. Тоді він зазначив, що для таких ініціатив є “Бюджет громадських ініціатив”. Сорокін сказав, що у 2019-му на “БГІ” подавали памп-трек – “щось схоже на такий скейт-парк, тільки більше для велосипедів, для ВМХ-ів, – ділянка з нерівностями також для виконування трюків”.

Втім, за словами Сорокіна, проект не допустили до голосування через його вартість – понад мільйон гривень.

“Відповідно і в Україні, не було тих, хто міг би за це взятися. Наче проект був, ідея була, але хто б міг це реалізувати, і за кошти, менші ніж мільйон гривень, не знайшлося. Якщо тут буде запропоноване щось цікаве, прописано, яким скейт-парк має бути, пораховано кошторис… (із цим всім допоможуть профільні департаменти), то якщо містяни підтримують проект, він реалізується” – сказав тоді Сорокін.

Архівні фото скейт-парку у центральному міському парку Вінниці у 2019 році (більше – ТУТ):

 

 

 

Фото з офіційного сайту міста Хмільника та за архіву Vежі