Чоловіків, яких підозрюють в проникненні в приватний будинок на Вінниччині і крадіжку з нього цінностей на понад 150 тисяч гривень, обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
Відповідне рішення виніс Вінницький міський суд Вінницької області 19 жовтня, розглянувши клопотання щодо трьох підозрюваних.
За версією слідства, чоловіки проникли в приватний будинок мешканця одного з сіл Вінницького району та викрали золоті та срібні вироби. Таким чином, вони завдали матеріальної шкоди потерпілому на загальну суму понад 150 тисяч гривень.
Наразі чоловіків підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло).
Разом із тим, зазначено, що під час судових розглядів “сторона обвинувачення не обґрунтувала підстави для обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою підозрюваним особам”.
“Суд встановив, що чоловіки мають стійкі соціальні зв’язки, постійні місця проживання, працюють, тому ризики переховування від органів досудового розслідування та суду відсутні” – йдеться у повідомленні суду.
Тож врешті суд застосував до підозрюваних запобіжний захід у виді домашнього арешту у нічний час (з 22:00 до 06:00 ранку) на період досудового розслідування.
Разом з тим, на чоловіків покладено обов’язки, передбачені ст. 194 Кримінального процесуального кодексу України. Наразі тривають слідчі дії.
“Довідково: Європейський суд з прав людини у рішенні від 12 лютого 2015 року по справі «Подвезько проти України» зазначив, що ризик переховування обвинуваченого не може оцінюватися виключно на підставі ступеня тяжкості можливого покарання. Він має оцінюватися з урахуванням ряду інших відповідних факторів, які можуть або підтвердити існування небезпеки переховування, або довести, що така можливість є настільки незначною, що може не виправдати досудове тримання під вартою.
Важливо: Ч. 1 ст. 17 Кримінального процесуального кодексу України – особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду” – нагадують в прес-службі суду.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.