Днями “Подільська громада” опублікувала результати конкурсу “Аукціон проектів”, згідно з якими на подальше народне “голосування гривнею” проходить п’ять проектів-переможців.
Після аналізу отриманих анкет від експертів та представників вінницьких ЗМІ, фонд назвав п’ять проектів, які переходять в наступний тур: голосування під час “Аукціону проектів”, учасники якого зроблять свій внесок у фінансування кращих цьогорічних пропозицій вінничан.
Оцінка проектів групою експертів та журналістів тривало тиждень, вони мали оцінити кожну ідею за низкою критеріїв з різною “вартістю” балів. Зрештою, за підсумками всіх опитаних та рішенням фонду, були обрані проекти-переможці: таких виявилося п’ять і всі вони далі продовжать свою участь в аукціоні.
ГО “Оріана-Світ” з проектом “Кожна дитина – успішна!”
Проект громадських активістів та співробітників телекомпанії “Доба” передбачає виготовлення серії пізнавальних відеороликів про нові методики позашкільної та неформальної освіти.
Як йдеться в описі проекту, ролики будуть створені на основі інклюзивного та гендерно орієнтованого підходів, а концепцію проекту буде представлено у ході інтерактивного круглого столу «Альтернативна освіта: не для галочки!». Таку соціальну рекламу планують транслювати на самому кала “Доба” а також розповюджувати соціальними мережами.
Бюджет проекту: 33 520 гривень.
Ініціативна група студентів ВНТУ з проектом “Еко-реабілітація”
Студентська ініціатива передбачає проведення низки майстер-класів з переробки макулатури та виготовлення з неї оригінальної продукції: зошитів та блокнотів, з яких потім можна буде… виростити дерево! В суміш переробленої з паперу маси додають зернятка рослин, і після використання такого блокноту його потім можна посадити в землю. Автори ідеї обіцяють: якщо блокнот регулярно поливати – буде врожай!
Окрім того, майстер-класи з еко-свідомості відбуватимуться для дітей з обмеженими можливостями, також плануються просвітницькі семінари та лекції для поширення знань про те, як можна вберегти природу та давати друге життя речам у різні, навіть не очікувані способи.
“Вінцем” проекту має стати Екофестиваль, валютою на якому стане сировина для вторинної переробки: макулатура, скло та пластик.
Бюджет проекту: 29 930 гривень.
ГО “Освітній простір 2.0”, проект “ProАктивні”
“Проактивні освітяни” планують провести серію тренінгів та скайп-конференцій для підлітків 14-17 років з відомими громадськими діячами та підприємцями, котрі мають у своєму бізнесі соціальну складову. За задумом організаторів, проект має охопити 25 підлітків з Вінниці, яких ознайомлять з “демократичними вміннями та правами людей як базових засад активних громадян”, навчать командній роботі та розкажуть їм про практики успішної реалізації молодіжних соціальних ініціатив.
Бюджет проекту: 15 000 гривень.
Альона Король з проектом “Діагностика мовлення дітей у логопункті LogoClub”
Активістка Альона Король запропонувала ідею обєднати профільних медиків, дітей з мовленнєвими дефектами та їхніх батьків в одну команду, аби разом зрозуміти, як покращити “мовленнєву ситуацію в місті”.
В рамках проекту п. Король пропонує не тільки надавати допомогу дошкільнятам та маленьким школярам Вінниці, але й навчити новим практикам корекційно-розвиткової роботи їхніх батьків та місцевих лікарів.
Бюджет проекту: 23 480 грн.
ГО “Студентське Братство Вінниччини” і проект “Lapkam.com | Шанс для тварин з притулків”
Інтернет-ініціатива Lapkam.com вже не раз з’являлася на шпальтах Vежі, а тепер разом зі “Студентським Братством Вінничини” вони можуть отримати ще майже тисячу доларів на допомогу бездомним тваринам.
Проект передбачає масштабну інформаційну кампанію у Вінниці, аби закликати містян не купувати твари, а забирати їх з притулків. Окрім того левову частку коштів активісти планують витратити на ліки для притулків, зібрати кошти на утримання таких установ, а також на стерилізацію безхатніх тваринок.
Автори проекту обіцяють інформаційно охопити 50 тисяч вінничан, придбати ліків на суму 10 тисяч гривень та допомогти щонайменше трьом десяткам тварин.
Бюджет проекту: 24 000 грн.
Як розповіла в коментарі Vежі представник фонду “Подільська громада” Леся Найчук, усі п’ять проектів тепер вийдуть на аукціон, під час якого вінничани, представники бізнесу та меценати шляхом “голосування гривнею” вирішать, який з них набере достатнє фінансування для реалізації:
“Алгоритм простий: під час “Аукціону проектів” між його учасниками буде проведено збір коштів на користь тієї чи іншої пропозиції. Якщо, приміром, проект “Х” збере під час аукціону 5 тисяч гривень, аналогічну суму він отримає від Британської ради, яка бере участь у співфінансуванні проектів. Простіше кажучи, Британська рада зі свого боку додасть 100% суми, яку проект збере на аукціоні”.
За словами п. Найчук, бували випадки, коли проекти збирали коштів навіть більше, ніж було заявлено у кошторисі. Тоді його автори просто отримують більше ресурсів на реалізацію: охоплюють більшу аудиторію або ж допомагають більшій кількості людей чи, скажімо, тварин.
Аукціон проектів від “Поділської громади” має відбутися вже у квітні, точну дату і час початку представники фонду обіцяють повідомити пізніше. Стежте за оновленнями на Vежі.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.