“Нація воїнів”: у Вінниці відбулась акція вшанування пам’яті захисників України. ФОТО

20:32
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні, 14 жовтня, – не просто “чоловічий день”, на який дають вихідний і можна не йти на роботу. Адже у День захисника України варто згадати та привітати тих, на чиїх плечах лежала та лежить оборона української держави.

Про це сьогодні не забули й у Вінниці, де, зокрема, біля пам’ятника героям АТО на Європейській площі громадські організації “Едельвейс” та “Центурія” влаштували акцію вшанування пам’яті воїнів різних епох “Українці – нація воїнів”.

Так, о 18:00 близько півтора десятка представників згаданих організацій зі смолоскипами в руках мовчки вишикувались по периметру біля пам’ятника.

Поступово на площі почали збиратись вінничани, які, здається, спершу йшли у своїх справах, однак зупинились, аби також вшанувати полеглих воїнів.

Спершу активісти стояли з незапаленими смолоскипами

 

 

 

 

За кілька хвилин привітальне слово взяв очільник “Едельвейсу” Роман Костишин, який зазначив, що сьогодні варто згадати не тільки загиблих у російсько-українській війні, але й воїнів УПА та українських козаків, які також у свій час захищали Україну.

Для цього усім охочим вінничанам роздали лампадки, які можна було по черзі поставити біля пам`ятника. Таких виявилось близько двох десятків, однак й без вогню та не зважаючи на акцію до пам’ятника підходили жителі міста, аби віддати шану воїнам.

– Сьогодні – День створення Української повстанської армії, День Збройних сил України (*День захисника України – спікер помилився, адже День ЗСУ святкують 6 грудня – авт.) та день святої Покрови Пресвятої Богородиці. На жаль, українці з кожним роком все менше й менше збираються на такі дати й все менше пам’ятають своїх героїв.

 

Крім того, Костишин згадав про внутрішній проросійський реванш, але запевнив, що “поки є хоча б декілька патріотів – боротьба не згасла”. Після цього Костишин та почав запалювати смолоскипи активістів, а вінничани почали підпалювати лампадки.

Запалений вогонь смолоскипів, з його слів, “є символом нашої боротьби, того, що ми незламні і боремося за нашу Україну сьогодні”.

 

 

 

 

Після цього була оголошена хвилина мовчання, в присутні поставили свічки пам’яті до меморіалу.

 

Загалом вся акція тривала до 20 хвилин і, після завершальної промови організатора, завершилася.

 

 

 

 

 

 

 

День захисника України почали відзначати у 2014 році з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.
Разом з тим, частина українців називає свято Днем захисника та захисниці України. Так, ексміністерка охорони здоров’я Уляна Супрун вказує, що в Україні майже 30 тисяч жінок в лавах Збройних Сил України. З них понад 900 — старші офіцери, більш як 9 тисяч безпосередньо брали участь у бойових діях.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.