-
10 Березня/ 13:50
Vinnytsia
Публікація10.03.1713:50
Уперше за 100 років три вінницькі бібліотеки залишаться без газет та журналів
Відвідувачі Вінницької обласної бібліотеки ім. Тімірязєва та двох обласних дитячих бібліотек можуть залишитися без періодичних видань. Цьогоріч обласна рада на ці потреби не заклала жодної гривні з бюджету.
Вперше за понад 100 років існування бібліотеки ім. Тімірязєва вона може залишитися без нових періодичних видань. Власне, така ж проблема і в обласній дитячій бібліотеці ім. І. Франка та обласній бібліотеці для юнацтва. Все тому, що з початку року Вінницька обласна рада не заклала в бюджеті кошти для цих закладів на передплату газет та журналів. Про це повідомляють у сюжеті радіокомпанії «Місто над Бугом».

Як розповіла директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Тімірязєва Наталя Морозова така ситуація із відмовою у фінансуванні виникла вперше за всі роки незалежності України.
Капремонт та понад 27 тисяч нових книг – як оновили вінницьку бібліотеку Бевза
На одному із засідань обласної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Наталя Морозова звернулась до депутатів із проханням переглянути таке рішення.
Зазначимо, що Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. Тімірязєва передплачує та має у своєму фонді всі газети та журнали, які друкують в Україні. Для річної передплати на 150 газет і 360 журналів необхідно виділити із обласного бюджету 214 тисяч гривень.

Схожа ситуація і в обласній бібліотеці для юнацтва. Як розповіла журналісту Vежі заступник директора Оксана Мундір, вони матимуть газети та журнали для молоді ще протягом першого півріччя, але чи побачать читачі нові номери улюблених видань у другому півріччі – ще під питанням.
- Ми маємо статус обласної бібліотеки і взагалі по нормативах (хоча вони ще радянські, але у незалежній Україні нових не придумали) потрібно 150 найменувань газет та 250 журналів. Звичайно, ми таку кількість не передплачуємо, у нас є близько 80 газет та 203 журнали, – розповідає Оксана Мундір. – Вони користуються попитом у читачів. Крім того, у нас ще просять й інші видання, молодь хоче більш молодіжні журнали. Але цього року нам взагалі не виділили кошти на капітальні видатки. Останні 2-3 роки передплата періодики складає близько 80 тисяч гривень на рік. Однак, з першого березня ще й «Укрпошта» підвищила вартість доставки, тому нам на це буде потрібно ще додатково 2-3 тисячі.
У вінницьких бібліотеках з’являться книги для слабозрячих
У Вінницькій обласній бібліотеці для дітей ім. Франка також ще перші півроку будуть отримувати газети та журнали, адже кошти на них виділили ще минулого року. Як розповіла заступник директора бібліотеки Ірина Рудковська, за 38 років її роботи ще не було такої ситуації, коли бібліотеки не отримували фінансування на передплату періодики.
- У нас на перше півріччя у нас є 168 газет та журналів. Взагалі нам щороку виділяли близько 100 тисяч гривень саме на періодику, але на друге півріччя 2017 року ми не отримали жодної копійки, – розповідає Ірина Рудковська. – Звичайно, такі видання користуються попитом у наших читачів. Минулого року ми передплатили газети та журнали на перше півріччя 2017-го, тому поки що не б’ємо на сполох та сподіваємося, що все ж нам виділять кошти на друге півріччя. За всі роки існування бібілотеки це таке вперше.
За словами Оксана Мундір, виділення фінансування залежало не лише від депутатів облради, а ще й від Департаменту фінансів та обласного управління культури, тому сьогодні їм невідомо на якому саме етапі було прийнято рішення залишити бібліотеки без періодики. Однак, депутати обласної ради пообіцяли підтримати заклади та переглянути ситуацію, що склалася у бібліотеках. Це питання мають розглянути на черговій сесії обласної ради наприкінці березня.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.