У Мережі обрали найкрасивіші палаци на Вінниччині. Перше місце, за результатами онлайн-голосування, посів палац Чацького у Могилів-Подільському районі, а останнє – Палац Тишкевичів у Погребищенському.
Результати голосування опублікували на сайті “Україна Інкогніта”, а проводили його з метою популяризації історичної спадщини України, зазначивши, що саме на Вінниччині найбільше палаців та садиб.
– Наш рейтинг палаців Вінниччини – це не суб’єктивне оцінювання авторів сайту. Наші читачі визначили цю 15-ку найкращих палаців найбільш палацової області України, – зазначили організатори. – Оцінювання відбувалося на нашій сторінці Фейсбук у два етапи. В першому етапі із 38 палаців було відібрано 14, які ви оцінили найвище. До цих палаців ми додали Тульчинський, який ішов у першому етапі поза конкурсом, і у другому етапі ви розставили палаци по місцях. Підсумок голосування виявився досить неочікуваним.
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ:
1 місце
Палац Чацького у Серебринці (кінець XVIII століття)
Палац у Серебринцях побудував брат відомого польського просвітника Тадеуша Чацького, коронний підчаший Міхал Чацький, в останнє десятиліття польського панування на Поділлі – у 1770-1780-ті роки. У 1794 році, після польського повстання Костюшка, палац відібрали у Чацького й передали фельдмаршалу Румянцеву-Задунайському, але у 1796 році, можливо після смерті імператриці Катерини ІІ, повернули першому власнику.
Детальніше про нього можна прочитати у нашому матеріалі.
2 місце
Палац Грохольських-Можайських у Вороновиці (1777 рік)
Цей палац Грохольські збудували у 1770-1777 роках. Це ранній класицизм – головний об’єм та два бічних крила. Всього 43 кімнати. У плані палац схожий на підкову. Все симетрично і красиво, особливо після реставраційних робіт, які було проведено в рамках програми ЄС “Підтримка політики регіонального розвитку в Україні” за фінансування Європейського Союзу. Щоправда, відреставрували лише лицьовий фасад та внутрішні приміщення палацу. Навколо палацу зберігся парк.
Більше про палац можна прочитати у нашому матеріалі.
3 місце
Палац Потоцьких у Дашеві (1850 рік)
– Важко сказати, яким був дашівський маєток у першій половині 19 століття. Дослідники кажуть, що палац збудували ще наприкінці 18 століття, але яким він був – невідомо. А у 1831 році маєток згорів, і відбудовою зайнявся Влодзімеж Потоцький у 1850-х. Палац, який тоді звели, архітектурним шедевром не назвеш. Одноповерховий, і лише в центральній частині двоповерховий, з двома різними фасадами – цікавим є лише тильний, парковий, головний фасад спаскудили у радянські часи так, що він зовсім на палацовий не схожий. Тильний фасад має балкон та шість чавунних колон. Від річки він виглядає досить колоритно, – йдеться у повідомленні.
Більше про Дашівський палац читайте у нашому матеріалі.
4 місце
Палац Мерінга у Старій Прилуці (1867 рік)
5 місце
Палац Вітославських у Чернятині (1830 рік)
Більше про нього можна прочитати у нашому матеріалі.
6 місце
Палац Собанських в Ободівці (1800 рік)
Більше про нього – у нашому матеріалі за цим посиланням.
7 місце
Палац Щербатової у Немирові (середина XIX століття)
Більше про нього – у нашій публікації.
8 місце
Палац Чихачова у Митках
9 місце
Палац Комара у Мурованих-Курилівцях (1805 рік)
Більше про нього можна подивитися і дізнатися за цим посиланням.
10 місце
Палац Потоцьких у Тульчині (1781 рік)
Більше про нього читайте у нашому матеріалі.
11 місце
Палац Заботіна у Малій Ростівці (початок XX століття)
12 місце
Палац Чарномського у Чорномині (приблизно 1820 рік)
Більше про нього можна подивитися і прочитати у нашому матеріалі.
13 місце
Палац Собанських у Верхівці (друга половина 19-го століття)
14 місце
Палац Ярошинських у Бабині (1863 рік)
15 місце
Палац Тишкевичів у Спичинцях (кінець 19-го століття)
Більше інформації про палаци – за ЦИМ посиланням.
Фото – з архіву Vежі та ukrainaincognita.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.