У Вінниці на розі вулиць Київська та Стрілецька встановлюють 22-метрову репліку Ейфелевої вежі з фонтаном. У Департаменті архітектури кажуть, що проведуть перевірку з приводу того, що це, як це там з’явилося, і на підставі чого.
Кілька днів тому у Вінниці почали споруджувати металеву конструкцію “Ейфелевої вежі”. Вочевидь вона буде частиною вхідної групи до житлового комплексу “Комфорт”, що по вул. Стрілецька, 1. Втім, на візуалізації цього комплексу – ні вежі, ні фонтану немає.
Візуалізація ЖК – gradostroi.com.ua
Візуалізація ЖК – gradostroi.com.ua
За телефоном, розміщеним на сайті фірми забудовника, нам повідомили що цю “Ейфелеву вежу” встановлюють ті, хто викупив частину комерційних приміщень.
– Я про вежу вам нічого не розповім, тому що це не наша фірма робить. Я можу вам сказати повний розклад по квартирах – це моя робота, – розповіла працівниця будівельної компанії. – Я взагалі комерційними приміщеннями не займаюся, але там багато комерції має бути: два поверхи по Київській і один поверх по Стрілецькій. Що саме там має бути, я такої інформації не маю і не надаю. Це люди, які викупили комерцію, вони собі роблять якусь фонтанну площу, очевидно.
Ми намагалися дізнатися у Департаменті архітектури та містобудування, хто з підприємців чи фірм споруджує “Ейфелеву вежу” по Стрілецькій, 1, а також що саме мають розташувати у комерційному приміщенні, до якого роблять цю вхідну групу.
Євген Совінський, перший заступник директора департаменту – головний архітектор міста, пояснив, що оскільки об’єкт ще не зданий в експлуатацію, відповідальність за нього зараз несе одна особа – забудовник.
– Для того, щоб розуміти, що це за об’єкт, треба для початку його класифікувати. Цієї класифікації на сьогодні у забудовника немає… І зараз ми починаємо з ним вести, скажімо так, переговори – з приводу того, що це, як це там з’явилося, і на підставі чого? Він сказав, що в нього є документи. Ми зобов’язали його пред’явити ці документи, і у середу з цього приводу буде нарада, – зазначив Євген Совінський.
На те, що працівниця фірми-забудовника у коментарі Vежі сказала, що “Ейфелеву вежу” споруджують “люди, які викупили комерцію”, Євген Совінський відповів, що наразі це сфера відповідальності забудовника, тому Департамент вимагає документи саме від нього.
– Вони ці документи нам нададуть, і тоді ми зможемо дати цьому всьому правову оцінку. Тому що вони отримували своє АПЗ (архітектурно-планувальне завдання – авт.) ще в 2006 році. Коли вони нададуть підтвердження тому, що вони після цього погоджували, побачимо, чи є там якийсь об’єкт доброустрою, і тоді будемо приймати рішення, – зазначив Євген Совінський.
Також Євген Совінський зазначив, що забудовнику запропонували поки що роботи зупинити. Але сьогодні ми застали працівників, які продовжували монтувати споруду.
Чоловіки розповіли, що “Ейфелева вежа” – 8,7 метра у ширину (в основі) і буде майже 22 метри у висоту (від землі). Також під нею буде розташований фонтан, адже сама споруда розміщена на основі великої бетонної чаші, яку пізніше заповнять водою. Наразі роботи тривають: саму конструкцію вежі ще планують пофарбувати, а фонтан – облицювати.
Тим часом у соціальних мережах цю споруду вже розкритикували та охрестили кітчевою (термін для означення низькоякісного предмета масової культури, сучасного псевдомистецтва, творів, яким бракує смаку – uk.wikipedia.org).
“Ейфелеві вежі” в Україні
Зауважимо, що встановлення “Ейфелевих веж” в Україні – дуже поширене явище.
Наприклад, днями таку встановили на території Державного університету “Житомирська політехніка”. Щоправда, робітники її називають вежею-вишиванкою – через орнамент.
Репліка Ейфелевої вежі на території КНТЕУ:
Фото – stat.knute.edu.ua
Репліка Ейфелевої вежі у Харкові:
Фото – compass-tour.com.ua
Репліка Ейфелевої вежі у Кам’янці-Подільському:
Фото – depo.ua
Репліка Ейфелевої вежі у Полтаві:
Фото – 0532.ua
Репліка Ейфелевої вежі в Умані (Черкаська область):
Фото – Олеся Немеш
Репліка Ейфелевої вежі у Зарічанському лісгоспі (житомирська область):
Фото – пресслужба Житомирського ОУЛМГ
Репліка Ейфелевої вежі в Одесі:
Фото – culturemeter.od.ua
За повідомленням видання “Культурометр”, станом на 2016 рік в Одесі було 4 репліки цієї споруди.
Репліка Ейфелевої вежі в Тернополі:
Фото – teren.in.ua
Ейфелева вежа у Парижі (Франція):
Фото – miro.medium.com
Фото – exploringbeings.com
Ейфелева вежа – архітектурна пам’ятка Парижа, розміщена на Марсовому полі, символ сучасної Франції. Вежу названо на честь її конструктора Густава Ейфеля. Сам Ейфель називав її “300-метровою вежею”. Вона була зведена як тимчасова споруда для ознаменування сторіччя з дня початку Французької революції та до відкриття паризької Всесвітньої виставки 1889 року, що символізувала багатство і незалежність Франції. Вежу збирались розібрати через деякий час після завершення виставки, але завдяки уже встановленим там радіоантенам, це рішення було скасоване. Відтоді Ейфелева вежа стала найвідвідуванішою і найбільш фотографованою туристичною пам’яткою світу. Щорічно вона приймає понад 6 мільйонів відвідувачів (джерело – uk.wikipedia.org).
Фото автора
Дякуємо!
Тепер редактори знають.