Вінницький «Особливий театр», у якому займаються діти з ДЦП, аутизмом та синдромом Дауна, потрапив до десятки кращих інклюзивних практик України.
«Особливий театр» увійшов у десятку фіналістів Всеукраїнського конкурсу «Кращі інклюзивні практики України – 2020» який проходив 4-6 вересня у м. Скадовськ. Про це повідомляють на сторінці театру у Facebook. Участь у конкурсі могли взяти люди, які займаються інклюзивними практиками в тій або іншій сфері та роблять свій внесок у соціалізацію та розвиток інклюзивного суспільства.
З вересня 2019 року у Вінниці розпочала свою діяльність театральна студія «Особливий театр» для дітей з синдромом Дауна, ДЦП та аутизмом. Заняття у театрі відбуваються у формі гри. Спершу заняття проводили за допомогою батьків та супроводжуючих волонтерів, однак зараз діти працюють лише з керівником театру і без сторонньої допомоги. Складовою в успішному розвитку дітей з «Особливого театру», їхньої соціалізації та адаптації в суспільстві стали інтегровані заняття з дітьми без порушень, учасниками незалежного театру-студії «ПТАХА». Вже наприкінці жовтня 2019 року відбулась їхня перша спільна вистава.
– Ці діти є частинкою нашої країни, яка поділяє європейські цінності та йде європейським шляхом розвитку нашої держави, – зазначає засновниця «Особливого театру» Марина Ревенко. – Мистецтво, особливо театр, дає можливість цим діткам вільніше почуватися в соціумі та дозволяє розкрити їх творчий потенціал. Ми не в змозі, на жаль, вилікувати цих дітей, але разом з вами ми можемо зробити їхні життя цікавими, змістовними й творчими.
До каталогу кращих інклюзивних практик в Україні 2020-го року потрапили 48 проектів, серед яких декілька вінницьких. Зокрема, крім «Особливого театру», свої проекти презентували:
– фотопроект «Я хочу! Я мрію! Я буду!» від ГО «Вінниця ДАУН СИНДРОМ»;
– спільні інклюзивні групи у ДНЗ №19, №24 та №27;
– «Сходинки до успіху» від ДНЗ №77;
– Музичне виховання дітей, як засіб соціалізації особистості від ДНЗ №23;
– фотопроект «Спорт єднає» від ГО «Громадська активність».
Фото із соціальних мереж
Дякуємо!
Тепер редактори знають.