У Вінниці із 11 березня в зв’язку із реконструкцією для автомобілів буде перекрито ліву частину Київського мосту. Після виконання робіт буде перекрито й праву сторону. Загалом, триватиме це до зими.
Про це сьогодні, 6 березня, під час брифінгу повідомив заступник Вінницького міського голови Микола Форманюк.
- В 2016 році після обстеження мосту було прийнято рішення провести його капітальний ремонт, якого міст не бачив з моменту його будівництва в 1962 році. У 2016 році також було оголошено тендер, який виграла київська компанія «МСУ-2», котра спеціалізується саме на будівництві та реконструкції мостів і шляхопроводів. Тендер було оголошено на суму 67 мільйонів, а компанія «МСУ-2» запропонувала виконати дані роботи за 56,5 мільйона гривень. 90% цих коштів надає Фонд регіонального розвитку, 10% – гроші вінницького міського бюджету, – сказав Форманюк.
На сьогодні біля мосту вже створено будівельний майданчик, куди вже починає з’їжджатися відповідна спецтехніка. Також сьогодні «Вінницька транспортна компанія» має почати переносити контактну мережу, яка забезпечує рух тролейбусів. Після цього розпочнуться роботи на лівому боці мосту.
- Це капітальний ремонт, тому там буде змінено все – від покриття до ліхтарів. Крім того, буде розширено пішохідну частину мосту – за європейськими стандартами. Загальна ширина мосту – 18,9 метрів. На 1,4 метра буде розширено зону для пішоходів. Основні роботи плануємо закінчити цьогоріч у листопаді – вже тоді маємо відкрити рух по мосту для всього транспорту. А тоді візьмемося за пішохідну зону. Такі роботи не можна виконувати при температурі нижче 5 градусів морозу, тому, якщо не встигнемо, то завершимо пішохідну зону у 2018 році, – пояснює Микола Форманюк.
А поки правою частиною мосту по двох смугах в обидва боки ходитиме тільки громадський транспорт – тролейбуси, автобуси та маршрутні таксі. Також право проїхати мостом в критичних випадках матимуть машини спецслужб – рятувальники, швидка, газова служба. Для руху іншого транспорту розроблено спеціальну схему. Так, легкові автомобілі рухатимуться Соборною, вантажні – по вулиці Магістратській. Для запобігання аварійних ситуацій на цих магістралях патрульні поліцейські нестимуть посилену службу.
У міськраді пояснюють, що стан мосту не є критичним, однак затягування капітального ремонту може в подальшому призвести до неприємних наслідків – як це сталося у Києві на Шулявському мосту минулого тижня.
- Провели обстеження, і можемо сказати, що і Центральний, і Староміський мосту витримують навантаження і є в хорошому стані, – запевнив заступник мера.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.