У Вінниці затвердили перелік проектів Бюджету громадських ініціатив, за які можна буде проголосувати вже наступного місяця. Серед найцікавіших – пандус на набережній “Рошен”, воркаут-майданчик у мікрорайоні ДПЗ, реставрація скверу “Панорама” в центрі міста та інші.
Перелік із 45 проектів, які затвердили на Засіданні експертної групи конкурсу “БГІ”, опублікували на сайті Вінницької міської ради. Зокрема там зазначили, що починаючи з 1 жовтня вінничани зможуть проголосувати за чотири із них: два великі та два малі проекти.
– Усі мешканці Вінниці мали можливість подати проекти для участі у конкурсі “Бюджет громадських ініціатив”. Ідеї, які підтримають вінничани, будуть реалізовані у 2021 році. На ці потреби в бюджеті міста на наступний рік буде передбачено 8 мільйонів гривень, – розповів Андрій Очеретний, голова Експертної групи та заступник вінницького міського голови.
Водночас повідомляється, що автори проектів мають право оскаржити висновок Експертної групи у 5-денний термін після її засідання, а проекти, які носять інноваційний характер та спрямовані на розвиток Вінницької міської ОТГ, можуть бути захищені їхніми авторами на засіданні Експертної групи.
Затверджені до голосування проекти “БГІ”
(17 малих і 28 великих)
Серед проектів, які вінничани подали на конкурс Бюджету громадських ініціатив, цікавими є такі:
– будівництво стріт воркаут майданчика у мікрорайоні ДПЗ з полем для мініфутболу, баскетбольного та волейбольного полів (1 074 000 грн),
– реставрація скверу “Панорама” у центрі міста – повернення до автентичного вигляду сходів, пішохідних доріжок, лавок та освітлення. (мільйон грн),
– створення сучасного центру пляжного волейболу Вінниці на пляжі “Хімік” (1 053 600 грн),
– створення зони для читання та дозвілля на свіжому повітрі у смт Десна (249 865 грн),
– облаштування зони відпочинку в мікрорайоні Академічний з ілюмінацією у вечірній час (1,1 мільйона грн),
– облаштування території по вул. Замостянська, 49 фонтаном, альтанкою та лавками (1 034 000 грн),
– два проекти з облаштування пандусів – на набережній Рошен (685 тисяч грн) та до приміщення амбулаторії смт. Десна (200 тисяч грн);
– дві майстерні з 3D-друку, в тому числі й для протезування кінцівок, тощо.
Цього року одразу вісім проектів стосуються мікрорайону Тяжилів та “Військового містечка” поблизу: скейт-парк (690 150 грн), воркаут-майданчик (245 000 грн), розбудова стадіону “Інтеграл” (1 105 000 грн); благоустрій парку “Інтеграл” (2 етап) (1 099 710 грн) та облаштування входу в цей парк у вигляді арки (968 000 грн); кілька скверів (340 390 грн. і 250 тисяч грн), а також реконструкція існуючого спортивного майданчика в мікрорайоні “Військове містечко” (1 098 440 грн).
Шість проектів – на “Старому місті”: розчищення і благоустрій двох озер – по провулку Костя Широцького (1,1 мільйона грн) і вулиці Покришкіна, 8В (мільйон грн); облаштування паркової та пляжної зони на березі Південного Бугу (мільйон грн); створення скверу на площі Шкільній з лавочками, зеленими насадженнями та декоративним написом “Я люблю Старе місто” (1,1 мільйона грн) тощо.
І п’ять проектів – на Вишеньці. Зокрема, встановлення композиційного майданчику “Ми і планета Земля” з металевим макетом Землі, лавками, тротуарними світильниками і декоративними насадженнями (1,1 мільйона грн) та “Театрально-культурний простір під небом” у парку Дружби народів (959 500 грн).
Також у переліку затверджених до голосування проектів є кілька соціальних ініціатив. Наприклад, курси для дітей учасників бойових дій та загиблих учасників АТО/ООС, спрямованих на подолання психологічних наслідків травматичних подій (141 415 грн), інклюзивний фітнес клуб “Спеціальної Олімпіади України” (1 087 000 грн), “Подільський центр прав дитини” для підвищення правової обізнаності дітей та молоді (165 тисяч грн) та тренінги про надання першої домедичної допомоги (214 тисяч грн).
Також вінничани пропонують облаштувати майданчики для дітей у різних частинах міста: ігровий комплекс по вул. Ценського з канатними конструкціями та гумовими фігурами (1 008 684 грн), дитячий майданчик на Можайці (968 тисяч грн); наземний батут біля дитячих гірок на вулиці Волошковій (225 710 грн), “Еко-сад для здоров’я та розвитку малят” ДНЗ №21 по вул. Міліційній, 8 (1 071 000 грн) тощо.
Серед іншого – дитяча студія звукозапису (425 тисяч грн), літературний конкурс для школярів (100 тисяч грн), “Алея здоров’я” у мікрорайоні Поділля (1 072 400 грн), оновлення пішохідної та проїзної зони біля зупинки Максимовича (1 088 000 грн), безкоштовна стерилізація безпритульних кішок і котів на території Вінницької ОТГ (248 тисяч грн).
З переліком усіх поданих на конкурс проектів (у тому числі й відхилених), їхнім описом та кошторисом можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.
Повідомляється, що голосування за проєкти триватиме протягом 15 днів – з 1 по 15 жовтня. Враховуючи карантинні заходи в 2020 році, вінничани зможуть підтримати проекти виключно в електронному вигляді через всеукраїнську платформу “Громадський бюджет”. В голосуванні за проекти мають право брати участь мешканці ВМОТГ віком від 16 років.
Конкурс “Бюджет громадських ініціатив м. Вінниці” відбувається уже шостий рік поспіль. Цього року від вінничан надійшло 67 проектів (39 великих та 28 малих). Усі вони спочатку були надіслані на опрацювання в профільні департаменти, де кожному була надана оцінка. Підсумкове рішення про те, які проекти підуть на голосування, Експертна група прийняла вчора, 9 вересня.
Ілюстративні фото – з архіву Vежі
Дякуємо!
Тепер редактори знають.