Вінниця «випустила» 146 рятувальників, які служитимуть по всій країні. ФОТОРЕПОРТАЖ

9:28
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

В Україні стало більше майже на півтори сотні рятувальників: 5 березня відбувся випуск курсантів та студентів у вищому професійному училищі ЛДУ БЖД, а вже наступного дня вони починають працювати за розподіленням у різних областях країни.

Спортивний комплекс училища вмістив 146 випускників, їхні родини та почесних гостей свята. За два з половиною роки навчання випускники отримали не лише дипломи про освіту: 90 курсантів-випускників, серед яких чотири дівчини, отримали спеціальне звання «прапорщика» служби цивільної оборони, а ще 56 вчорашніх студентів стали цивільними фахівцями-рятувальниками.

Зауважимо, що цей випуск став найчисельнішим за останні роки, але серед усіх випускників загалом було лише шестеро дівчат.

  • Щороку на державну форму навчання у нас вступають приблизно чотири дівчини, а на контракт буває і до 15. Дівчата можуть бути радіотелефоністками пожежно-рятувальних підрозділів, диспетчерами на службі «101», інспекторами пожежного нагляду. Однак пожежними вони не будуть – це через вимоги безпеки праці, – розповів начальник училища Микола Говорущак.

Протягом майже двох годин майбутні рятувальники слухали вітальні слова від почесних гостей: представників міської та обласної влади, керівництва університету безпеки життєдіяльності та Державної служби з надзвичайних ситуацій. Самі ж випускники розповіли, що для них найзворушливішим був момент, коли довелося «прощатися» із прапором училища.

  • Стати рятувальницею – моя дитяча мрія. Біля мого будинку була пожежна частина, тому я часто спостерігала за ними, і також у мене дідусь пожежник. Гадаю, далі я вступатиму до Львівського університету безпеки життєдіяльності. Наразі мене розподілили на службу до Кривого Рогу, там буду диспетчером пожежно-рятувальної частини, – розповіла Поліна Глум з Кривого року. – Найважчим за роки навчання була спеціальна фізична підготовка: ми бігали з драбинами, з пожежними рукавами, а це досить складно.

До речі, вінницьке училище, де готують майбутніх рятувальників – єдине в Україні, тому тут вчиться молодь з усієї країни. Після випуску їх розподіляють по гарнізонах. Окрім цього, випускники можуть продовжувати навчання у профільних вищих навчальних закладах. Вже найближчими днями до кожної області поїдуть по декілька випускників-курсантів вінницького училища.

  • Було важко вирішити, куди йти навчатися. Але я знав, що хочу допомагати людям, бути корисним своїм співвітчизникам та державі. Звичайно, мені хочеться стати начальником управління, бо що це за курсант, який не мріє стати генералом? – із посмішкою розповідає вінничанин Олександр Рубашкевич. – За розподіленням я працюватиму у Вороновиці, буду пожежним. У нас було практичне навчання в пожежних частинах, я навіть був на одному гасінні пожежі, тому мені не страшно працювати. Потім планую ще вступити до Львівського університету та продовжити навчання.

Серед майже 150 випускників, відмінниками стали лише п’ятеро, тож їм, окрім грамот, подарували годинники від керівника Державної служби з надзвичайних ситуацій.

  • Я закінчив навчання за спеціальністю «радіаційний та хімічний контроль» і став одним із п’яти цьогорічних відмінників навчання. Вчитися не то, щоб важко, але і не легко. Однак, якщо старатися, то людина може зробити все, – розповідає Сергій Дубина. – Я дуже цікавився пожежною справою, це дуже відповідальна робота. За роки навчання особливо запам’яталися практичні заняття, на теорії у нас якось пам’яті не вистачало, а ось на практиці ми більше відпрацьовуємо наші дії і краще розуміємо. Мене розподілили до рідного міста Ізюм, що у Харківській області. Потім ще буду вчитися заочно.

Протягом двогодинного свята нагороди та грамоти вручали не лише студентам, а й працівникам училища. Святковості заходу додавали виступи хореографічного квартету «Шалені укри» та пісенні виступи від учасників художньої самодіяльності навчального закладу. На завершення урочистостей, запрошений на свято священнослужитель окропив випускників святою водою на вдалу подальшу службу.

У свою чергу, випускники підготували для училища подарунки «на згадку» – фотоапарати. Після цього – пройшли урочистим маршем, традиційно підкидаючи пригорщі  монет «на щастя».

Зазвичай, випускників вінницького училища призначають на посади керівників відділень пожежно-рятувальних підрозділів. За словами начальника училища Миколи Говорощука, заробітна плата українських рятувальників починається від п’яти тисяч гривень.

Фото Нестора Підгурського