Рейтинг довіри національним політикам очолив чинний Президент України Володимир Зеленський. На другому місці опинився колишній Прем’єр-міністр України та міський голова Вінниці 2006-2014 років Володимир Гройсман.
Такі результати опитування оприлюднено на сайті Соціологічної групи “Рейтинг”. Зазначено, що дізнавалися думку населення України віком від 18 років та старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.
Рейтинги політиків, Уряду та парламенту
За результатами дослідження, в рейтингу довіри серед національних політиків президенту Зеленському довіряють 41% опитаних, а не довіряють – 53%. Володимиру Гройсману довіряють 27% опитаних, водночас 63% – не довіряють.
Також зазначено, що Юрію Бойку довіряють 23%, не довіряють – 57%, Віталію Кличку – 22% і 67% відповідно, Дмитру Разумкову – 21% і 46% (ще 23% – його не знають), Юлії Тимошенко – 20% і 74%, Петру Порошенку – 19% і 76%. Повідомляється, що 11% довіряють Андрію Портнову, але 41% – його не знають і ще 42% – не довіряють йому.
Чинному Прем’єр-міністру Денису Шмигалю довіряє лише 11%, чверть – не знає його, а більш ніж половина – не довіряє.
Згідно з результатами опитування, президентський рейтинг також очолює Зеленський. Якби вибори відбулися найближчим часом, то його підтримали б 30,2% серед тих, хто має намір голосувати та визначився із вибором.
За Ю.Бойка проголосували б 14,4%, П.Порошенка – 13,7%, Ю.Тимошенко – 9,1%. Ще 5,8% проголосували б за І.Смешка, 3,9% – за О.Ляшка, 3,1% – В.Гройсмана, 3,0% – А.Гриценка. Рейтинг інших кандидатів не більше 3%, ще близько 13% не визначилися.
Діяльністю Зеленського задоволені 36%, а 56% – не задоволені. Роботою Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова задоволені 24%, і 55% – не задоволені.
Роботу Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля схвалюють лише 12%. Разом із тим, чверть не можуть оцінити його діяльність, і 62% – не схвалюють. Діяльність Верховної Ради та Уряду схвалюють ще менше: близько 10% – задоволені їх діяльністю, а майже по 80% – не задоволені.
У парламентському рейтингу лідером є партія «Слуга народу», яку готову підтримати майже 28% серед готових голосувати і визначився з вибором, за «Опозиційну платформу» готові проголосувати майже 16%, «Європейську солідарність» – 14%, «Батьківщину» – біля 10%. Близько 4% підтримали б Радикальну партію та партію «Сила і честь», біля 3% готові підтримати партію Шарія, Свободу, Українську стратегію Гройсмана.
Зазначено, що половина опитаних схиляються до того, щоб підтримати на місцевих виборах у жовтні саме місцеву партію, навіть якщо вона буде балотуватися лише в одній області. Натомість майже 30% мають намір голосувати за відому національну політичну силу.
Оцінка ситуації в країні
За результатами опитування, тільки 19% вважають, що в цілому справи в Україні ідуть у правильному напрямку. 68% – протилежної думки.
“Понад 60% опитаних вважають, що економічне становище в Україні погіршилось за останні півроку, чверть думають, що воно не змінилося, і лише 8% помітили покращення.
Водночас настрої щодо майбутнього – більш оптимістичні: 17% вважають, що в найближчі шість місяців економічна ситуація в Україні покращиться, 35% вважають, що вона не зміниться, а 40% – очікують погіршення” – йдеться у повідомленні.
Однак зазначено, що в довгій динаміці відсоток тих, хто очікує покращення – падає, поряд з цим дещо зменшується і відчуття емоції надії (26%) серед населення, а розчарування залишається емоцією, яку відчувають найбільше (43%).
Загалом причину можливої економічної кризи більшість опитаних бачать у некомпетентності влади, хоча чверть вважає, що економічний занепад настане через коронавірус.
Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Дослідження тривали з 15 по 20 липня. Переглянути презентацію результатів опитування повністю можна за ЦИМ посиланням.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.