Відтепер вінничани, які вирішили утеплити свій будинок за рахунок співфінансування із міською владою ,можуть самостійно обирати матеріали та бути замовником робіт.
На останній сесії вінницької міської ради, депутати затвердили порядок капітального ремонту житлового фонду на 2017 рік. Як і раніше, капітальний ремонт продовжують на умовах співфінансування, де 70% вартості робіт компенсують з бюджету міської ради, а 30% самі мешканці. Однак, нещодавно затверджений порядок дає можливість у двох форматах використовувати кошти міського бюджету на капітальний ремонт та заходи енергозбереження у будинках. Про це сьогодні, 1 березня, розповів директор Департаменту житлового господарства Роман Фурман.
Згідно із першим форматом, роботи проводяться винятково на умовах співфінансування. Минулого року замовником виготовлення проектно-кошторисної документації був Департамент житлового господарства, і вони, за словами Романа Фурмана, одним із пріоритетів ставили використання якісних матеріалів, що відповідним чином впливало на ціну. Тепер прийняли рішення надати самим мешканцям право обирати вид матеріалу, його якість та вартість. А відтак, вони будуть Замовниками виготовлення проектно-кошторисної документації. Одночасно сума коштів, яку вони витратять на розроблення документації, увійде до їхньої 30% частини.
Другий формат передбачений лише для будинків ОСББ. Згідно із ним міська влада гарантує ремонт одного із конструктивних елементів будинку повністю за рахунок міського бюджету. На загальних зборах мешканцям необхідно визначити який із конструктивних елементів вони б хотіли відремонтувати за кошти міської ради і відповідним листом проінформувати міську владу про таке бажання. У цьому випадку вже не мешканці, а Департамент житлового господарства, як розпорядник бюджетних коштів, замовляє виготовлення документації, проводить підбір підрядника через електронну систему державних торгів та укладає договір.
Зазначимо, що співфінансувати можуть наступні види робіт:
- Капітальний ремонт конструктивних елементів будинку (покрівля, інженерні мережі, стики зовнішніх панелей)
- Енергозбереження (утеплення зовнішніх стін, заміна вікон)
- Ремонт ліфтів.
До речі, минулого року у двох будинках відремонтували ліфти на умовах співфінансування, а ось Департамент житлового господарства за власним планом відремонтував ще 100 ліфтів. Цей капітальний ремонт передбачав встановлення системи безпровідної диспетчеризації, що надає можливість здешевити вартість обслуговування ліфтів, а диспетчер на окремому пульті зможе слідкувати за технічним станом. У разі зупинки ліфта – диспетчер зможе дистанційно керувати ситуацією та аварійно відчинити двері, без відправки бригади на місце. На цей рік заплановано провести такий ремонт ще 105 ліфтів.
Минулого року чи не найактуальнішими були роботи з утеплення будинків. Понад 30 багатоповерхівок вирішили утеплити зовнішні стіни, до того ж два будинки – повністю, а не окремими під’їздами.
Роман Фурман також зауважив, що завдяки децентралізації у міському бюджеті з’явилося більше коштів для проведення ремонтних робіт у багатоповерхівках. Для прикладу, якщо у 2014 році видатки становили лише 13, 9 мільйонів, то на цей рік вже мають 42 мільйони гривень у бюджеті на капітальні ремонти.
Якщо у мешканців виникають питання про те, як взяти участь у міських програмах співфінансування – вони можуть зателефонувати за номером для довідок: 59-52-19 та 59-51-24.
Роман Фурман також розповів, що зважаючи на попит населення до програм співфінансування, у Вінниці з’явилися шахраї, які цим користуються. До мешканців приходять невідомі, які пропонують замінити вікна на нові пластикові, прикриваючись програмами співфінансування міської ради.
- Входячи в довіру, вони виманюють кошти, як частину авансу, а потім зникають. І зрозуміло, що ніяких вікон мешканці не бачать. Тож звертаємо увагу мешканців, на те, з ким вони спілкуються і кому передають кошти, – зазначає Роман Фурман.
Він також додав, що у будинках ОСББ відповідальна особа за участь у міських програмах співфінансування – це старший по будинку і ніяких сторонніх осіб бути не може. Наразі міській владі відомо лише про два таких дзвінки від мешканців і їм порадили звернутися до правоохоронців.
Крім того, у Вінниці немає жодної міської програми, яка б передбачала індивідуальну заміну вікон чи утеплення. Будь-які роботи проводяться комплексно для всього під’їзду чи будинку.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.