Діброва Леонтовича та виставка на колесах: як відзначать 140-річчя автора «Щедрика»

11:10
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Вже у квітні на малій батьківщині відомого українського композитора Миколи Леонтовича – у селі Марківка Теплицького району – біля музею композитора висадять «Діброву Леонтовича». Так на Вінниччині розпочнеться цикл офіційних заходів, присвячених 140-річчю від дня народження автора незрівнянного «Щедрика».

Саме же музей буде включено до туристичних маршрутів області. Заради популяризації музею як  туристично привабливого об’єкту та самої постаті Леонтовича планується також виготовлення рекламної продукції: буклети, плакати, ювілейні конверти, календарі, значки, ручки, нотні зошити, магніти, пакети тощо.

Тут народився «Щедрик»: музей «українського Баха» на Вінниччині. ФОТОРЕПОРТАЖ

Відповідне розпорядження підписав голова Вінницької ОДА Валерій Коровій. Згідно із документом, цьогоріч, у зв’язку із датою, також буде започатковано  Всеукраїнську премію імені Миколи Леонтовича в галузі культури і мистецтв.

  • Премією передбачено фінансування із обласного бюджету – 20 тисяч гривень. Лауреатами премії можуть бути хорові колективи, композитори. Нагородження лауреатів відбудеться у грудні в музичному училищі імені Леонтовича, – повідомили журналісту VежА в Управлінні культури і мистецтв ОДА.

За інформацією управління, у рамках цих заходів також передбачено виготовлення та встановлення банерів, білбордів з портретом Леонтовича, ілюстраціями «Щедрика» та текстом «Вінниччина – батьківщина Миколи Леонтовича» при в’їзді у міста Вінницю, а також Тульчин, Немирів, Шаргород, смт Теплик та Тиврів.

У липні 2017 року на території музею Леонтовича у Марківці відбудеться відкриття Громадського культурологічного центру «Щедрик». Тут буде представлено кращі зразки виконання «Щедрика» із майже десяти країн світу. Зібрано ці варіації було під час інтернет-флешмобу #Щедрик100challenge, присвяченого до 100-річчя з моменту першого публічного виконання цієї відомої пісні.

Прилетіла ластівочка: у Вінниці фінішував міжнародний флешмоб #Щедрик100Challenge

Також, на основі зібраних даних із фондів Інституту рукопису Національної бібліотеки України  ім. В. І. Вернадського, Державних архівів Вінницької та Хмельницької областей та приватних колекцій протягом липня-вересня буде видано збірник документів, пов’язаних з ім’ям Миколи Леонтовича та його родини.

  • Ще протягом року заплановано виїзди автомузею із пересувною виставкою – це програма обласного краєзнавчого музею, в рамках якої фахівці виїздять у навчальні заклади, військові частини  області та розповідають цікаві факти про видатних особистостей Вінниччини. В цьому році пересувна виставка буде присвячена Леонтовичу. Така собі виставка на колесах, – розповіли в Управлінні культури.

Пильну увагу буде приділено й місцям, де встановлені пам’ятники та пам’ятні знаки, музеї-кімнати Миколи Леонтовича. Цю колекцію поповнить і Вінниця – до кінця осені буде виготовлено і встановлено погруддя Леонтовича на території Вінницького училища  культури і мистецтв його імені.

До святкування річниці з дня народження видатного композитора долучаться й діти – протягом року в області відбудеться конкурс малюнку на пісні Леонтовича. А завершиться цикл святкувань мистецькими фестивалями – «Хорові асамблеї Леонтовича» та «Співає Поділля Леонтовича».