У “Вінницяобленерго” прокоментували ситуацію з відсутністю електрики в декількох районах Вінниці 28 та 29 червня.
За словами енергетиків, протягом цих днів у зв’язку з негодою надвечір 28 червня надходила велика кількість повідомлень про аварійні ситуації на електромережах, зокрема – про обірвані дроти. Також рятувальники повідомляли, що вітер та дощ повалили дерева на кількох вулицях.
Оскільки несприятливі погодні умови припали на вихідні, відтак на чергуванні перебувало дві аварійні бригади. Але в обленерго запевнили, що відразу, як це було можливо, залучили додаткові бригади. Проте оперативно велику кількість заявок (270) не вдавалося відпрацьовувати. Зокрема через те, що в темну пору доби виявити всі несправності не вдавалося.
Втім вчора, 29 червня, погода була доволі ясною: не було ані сильного вітру, ані дощу. Проте так само користувачі соцмереж повідомляли, що вже котру годину сидять без світла. Спостерігалось це зокрема в районі мікрорайонів Слов’янка, Старе місто та в центрі.
Наприклад, користувачі писали, що подекуди світла не було протягом 22 годин. А ось директорка Департаменту у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради Аліса Мисловська на своїй фейсбук-сторінці підкреслила: “Немає жодного вітру, немає дощу – але і світла тепер теж немає. Слов’янка. Що за чергова акція небаченої щедрості від енергетиків?”.
В коментарях до її допису інші користувачі також повідомляли про відсутність електрики на Старому місті, а також в Луці-Мелешківській.
Згодом в коментарях до свого допису авторка зазначила, що відповідь щодо причин відключення світла таки вдалося отримати. Енергетики пояснили це аварією на високовольтній лінії, через що без електрики залишились відразу три мікрорайони.
За роз’ясненнями з приводу того, чому у вінничан не було світла в ясну погоду, VежА звернулась до АТ “Вінницяобленерго”.
Чому не було світла
Прес-секретарка компанії Світлана Борисюк з посиланням на слова головного диспетчера ВОЕ Василя Поліщука пояснила, що відключення світла було пов’язане з погодними умовами напередодні (тобто в неділю 28 червня).
За повідомленням ГУ ДСНС у Вінницькій області, 28 червня сильний вітер та злива у Вінниці та навколо обласного центру спричинили, зокрема, повалення дерев. Рятувальники вісім разів розрізали дерева в самому обласному центрі (зокрема на вулицях Магістратська, Замостянська, Стеценко, Київська, Миколайчука, К.Широцького та на проспекті Космонавтів).
З вечора неділі та станом на ранок понеділка до головної диспетчерської обленерго лише від мешканців обласного центру надійшло 270 заявок, з яких 19 стосувались обриву електродротів.
Оскільки день був вихідний (перенесення вихідного з нагоди Дня Конституції) й на зміні перебувало лише дві аварійно-відновлювальні бригади (в кожній по п’ятеро-шестеро осіб), довелося залучити додатково ще п’ять, аби впоратися з наслідками негоди. Працювали бригади і вночі, і вдень.
Vежі пояснили, що, наприклад, при виявленні обірваного дроту вимикається відповідна лінія. На місце виїжджає бригада, яка все ремонтує і це займає певний час. Цього разу гроза почалася надвечір, тож можливо (за поясненнями ВОЕ), бригада не змогла відразу знайти місце обриву дроту.
Відтак подекуди безпосередньо ремонтні роботи виконувались у понеділок. Водночас, в компанії запевнили, що ніде світло не вимикали на понад 20 годин, оскільки це було б порушенням закону.
У ВОЕ також пояснили, що є автоматичні цифрові системи на підстанціях: з початком грози вони автоматично вимикають світло на окремих ділянках, щоб уникнути більш серйозних пошкоджень та аварійних ситуацій.
Станом на 8 ранку 30 червня до ВОЕ надійшло 20 нових заявок від вінничан. “Ситуація вже значно спокійніша і сьогодні до 14-ї години майже всі ремонтні роботи завершено”.
Переважна більшість аварійних ситуацій сталось на Старому місті (район Замостянських електричних мереж). Борисюк пояснює, що саме в цьому районі – найбільш застарілі системи електромереж. Також на підприємстві зазначили, що часто саме зі станом мереж пов’язана значна кількість випадків відключень.
– Зараз енергетикам взагалі дуже важко працювати. Я розумію: люди не можуть сидіти без світла, бо все має працювати. Але ніхто не думає, як енергетика взагалі працює. Ось ці лінії 0,4-10 кВт – всі старі, 50-х років, (близько) 90% треба міняти, модернізувати, але бачите, яка в країні ситуація, – додала Світлана Миколаївна.
Вона також розповіла, що через поточний стан справ зараз “нелегко всім”, в тому числі – енергетикам.
– (Є) справжні енергетики, вони вболівають за справу. І при тому, що люди звільняються, є такі, які будуть працювати до кінця й будуть ремонтувати, все робити. Я розумію, що світ сучасний і потрібно щось змінювати, але в тих умовах, які в нас зараз – це дуже важко. Позаторік в системі стався перерозподіл згідно з Постановою НКРЕКП, що розділила компанії на постачальні та розподільчі… Раніше можна було й частіше здійснювати ремонти, оскільки обленерго заробляло гроші – споживачі платили нам гроші. А тепер майже всі гроші йдуть в “Енеру”.
Що стосується того, що люди не могли дотелефонуватись на “гарячу лінію” обленерго, Борисюк пояснила, що в кол-центрі працювало двоє операторів. За її словами, при такій кількості дзвінків вони просто фізично не встигали опрацювати всі оперативно.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.