“Кожну четверту громаду визнали неспроможною”: в облраді критикують затверджений Перспективний план поділу Вінниччини

19:24
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Оновлено: 29 Травня 2020, в 11:52

На початку травня уряд затвердив перспективний план поділу Вінниччини, яким відтепер передбачається 63 об’єднаних територіальних громади. Разом з тим, окремі представники влади критикують такий майбутній поділ області.

Так, на потенційні недоліки Перспективного плану звернув увагу голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Вінницької облради Геннадій Мазур. Про це повідомляють на сайті Вінницької облради.

Фактично кожну четверту громаду, яка сьогодні вже працює на Вінниччині, визнали неспроможною, на думку Кабінету Міністрів України, та мають ліквідувати (приєднати до спроможних ОТГ – авт.) – зазначив Мазур.

Депутат облради зазначив перелік ОТГ, які “ліквідують під час проведення місцевих виборів 2020 року”:

Войнашівська ОТГ, створена у 2019 році, її планують приєднати до Барської ОТГ;
Шляхівська ОТГ, яка створена у 2017 році – до Джулинської ОТГ;
Сокиринецька ОТГ, створена у 2016 році – до Лука-Мелешківської ОТГ;
Гавришівська ОТГ, створена у 2019 році­ – до Вінницької ОТГ;
Новогребельська ОТГ, створена у 2017 році, та Павлівська ОТГ, створена у 2019 році – до Калинівської ОТГ;
Росошанська ОТГ, створена в 2017 році – до Липовецької ОТГ;
Староприлуцька ОТГ, створена в 2017 році – до Турбівської ОТГ;
Ковалівська ОТГ, створена у 2016 році – до Немирівської ОТГ;
Мельниківська ОТГ, створена у 2016 році та Ситковецька ОТГ створена у 2016 році приєднають до Райгородської ОТГ.

Хто понесе відповідальність за провальні рішення в минулому та значні витрати бюджетних коштів? Адже, на проведення перших місцевих виборів з державного бюджету виділялися значні кошти. Хто ж понесе відповідальність за надії та сподівання людей? Відповідно до затвердженого Перспективного плану, вони вже визнані неспроможними.

Також Мазур зазначив, що “Якщо ми змінюємо правила, то необхідно внести зміни та доповнення до чинного законодавства та запровадити нову реформу”.

Щодо поділу області на райони, облдержадміністрація запропонувала утворити 3 райони. Експерти пропонують два варіанти – як на 5, так і на 3 райони. Вважаю, що жоден з запропонованих варіантів не можна вважати остаточним і необхідно віднайти більш оптимальний поділ районів в області – зазначив Мазур.

Крім Геннадія Мазура, поділ області на три райони з концентрацією більшості населення області в одному з них розкритикував і експерт з питань місцевого самоврядування, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою ВРУ Віталій Безгін:

Можна дискутувати з приводу кількості районів у Вінницькій області, але остання версія подання ОДА в 3 райони, де 60% населення області зосереджено у Вінницькому, мені здається хибною з точки зору державотворення – зазначив він на своїй фейсбук-сторінці.

Нагадаємо, протилежної думки радник з питань децентралізації Вінницької області Євген Шаповалов, який підкреслював, що прийняте Урядом рішення є кроком до зменшення бюрократії та усунення “двовладдя” у районах:

Це крок до побудови “Вінниччини 2.0. Такий перспективний план передбачає, як буде організована влада на території області протягом найближчих десятиліть, без перебільшення. Всі громади, які вказані, мають високий або середній рівень спроможності. Можна говорити, що в майбутньому вони будуть економічно спроможними.

Він підкреслював, що всі громади були перераховані в частині фінансової та інституційної або “людської” спроможності – чи на певну кількість населення є відповідна кількість кадрів, які можуть забезпечити функціонування апарату. Прораховані були й логістичні маршрути – майже всі населені пункти мають сполучення з адміністративним центром ОТГ.

Підкреслимо, що на сьогодні уряд затвердив лише перспективні плани областей, якими визначаються ОТГ. Щодо районів, то Вінницька ОДА лише подала пропозицію до уряду. Після затвердження урядом ще й планів адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня (для районів), новий устрій має законодавчо закріпити Верховна Рада України.

Фото з архіву

Читайте також: 63 спроможних ОТГ: уряд затвердив перспективний план поділу Вінниччини

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.