Півтисячі вінницьких студентів пам’ятною ходою вшанують Небесну Сотню

15:30
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

За три дні до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, у Вінниці визначились яким чином вшанують героїв. Громадські організації міста за підтримки депутатів обласної ради об’єдналися, щоб 20 лютого провести урочисту пам’ятну ходу та молодіжне віче.

Раніше Veжа вже повідомляла про планування такого заходу. Та ближче до вечора пам’яті організатори остаточно визначилися із форматом його проведення.

Розпочнеться пам’ятний вечір біля пам’ятника М. Коцюбинському о 16:00, звідти хода вирушить центром міста до площі героїв Небесної Сотні. Саме там відбудеться молодіжне віче, на якому хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанують Небесну Сотню. Також заплановані виступи представників від кожного вінницького університету та запалення символічних «вогників пам’яті». Попередньо очікують до 500 учасників, серед них також будуть родичі загиблих вінничан-героїв Небесної Сотні.

Як зазначають організатори, основна мета цього заходу – консолідація молоді, навколо вшанування пам’яті героїв.

  • Гасло заходу «Герої не вмирають», адже для нас герої і досі живі у нашій пам’яті і дуже важливо молоді розповідати про їхній героїзм. І хоча основна цільова аудиторія акції – це студентство, однак долучатися до нашої ходи запрошуємо всіх, – додав депутат обласної ради Володимир Барцьось.

Розстріляні за Гідність: у Вінниці відкрили меморіальну дошку на честь Небесної Сотні. ФОТО

Крім цього, 20 лютого о 12:00 біля Меморіалу Слави відбудеться урочистий мітинг-реквієм, щоб вшанувати пам’ять героїв та покласти квіти до пам’ятників героям Небесної Сотні та загиблим у зоні АТО.

Мати героя Небесної Сотні Максима Шимка Зоя Кузьменко, повідомила, що громадська організація “Родина Героїв Небесної Сотні” через Міністерство освіти, Міністерство молоді та спорту та Міністерство культури намагаються розробити декілька програм по вшануванню героїв. Зокрема, вони намагаються заручитися підтримкою держави для допомоги реконструкторським клубам України.

  • Ці клуби самі себе фінансують, виготовляють костюми та організовують різноманітні фестивалі. Наприклад, у Білорусі 70% реконструкторських клубів фінансуються за рахунок держави. На майдані у Києві було дуже багато хлопців із таких реконструкторських клубів, навіть п’ять чоловік із Небесної Сотні були реконструкторами. У цих хлопців особливе виховання, завдяки чому вони завжди були у перших рядах, коли щось траплялось. Тому потрібно ці історично-реконструкторські клуби залучати до програм національно-патріотичного виховання, – розповіла Зоя Кузьменко.

Під час Революції Гідносту на Майдані Незалежності у Києві в 2014 році  загинуло троє людей із Вінницької області:

  • Валерій Брезденюк, 50 років (м. Жмеринка). 19 лютого куля снайпера влучила йому в спину. Рана виявилася несумісною із життям Валерій був художником у техніці ебру (малюнки на воді), фіналістом проекту «Україна має талант». У Валерія залишилися дружина та двоє дітей.

  • Леонід Полянський, 38 років  (м. Жмеринка). Загинув на Майдані 20 лютого. Батько двох дітей.

  • Максим Шимко, 33 роки (м. Вінниця). Загинув 20 лютого. Був учасником клубу історичної реконструкції «Білий вовк». Останній запис, який він залишив на своїй сторінці у соціальній мережі, датується 18 лютого: «За Україну! Всі, хто може, їдьте в Київ!».