На сьогоднішній сесії обласної ради депутати не розглянули питання квітневих доплат медичним працівникам, які задіяні у боротьбі із COVID-19. Спершу вирішили отримати обіцяну субвенцію з державного бюджету.
Згідно із проектом рішення, обласну доплату мали надати медичним та іншим працівникам у Вінницькій обласній клінічній дитячій інфекційній лікарні та Вінницькому обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Гроші отримали б ті працівники, які безпосередньо зайняті ліквідацією коронавірусної хвороби. Планували додаткову доплату у розмірі 200% посадового окладу.
Водночас голова бюджетної комісії Геннадій Мазур зазначив, що вони здійснили певну доплату з обласного бюджету за березень. Однак попросив дочекатись обіцяних з державного бюджету коштів, щоб здійснити квітневі надбавки.
– З державного бюджету на сьогодні на ці доплати поки не виплачено ні копійки. На попередній бюджетній комісії ми прийняли розпорядження, щоб виділити кошти з обласного бюджету на Вінницьку обласну дитячу інфекційну лікарню та на центр екстреної медичної допомоги. Вже за березень ми дали відповідні доплати нашим лікарям. Є пропозиція це питання не включати в порядок денний, щоб не дублювати постанову Кабінету Міністрів №246. Якщо у квітні все ж Уряд не зорієнтується й не дасть коштів з державного бюджету, то ми знову підставимо плече.
Деяких депутатів таке рішення обурило й вони хотіли вже на сьогоднішній сесії виділити додаткові кошти медикам. Геннадій Мазур пояснив, що у такому випадку є загроза того, що питання доплат просто перекладуть на місцеві бюджети й від держави вони так нічого й не отримають.
Микола Копачевський, директор Департаменту фінансів Вінницької ОДА, розповів, що прийнято зміни до Закону про державний бюджет України й з першого квітня вся медицина фінансується через Національну службу здоров’я України. Згідно зі змінами до державного бюджету, 64 мільярди гривень виділили на боротьбу з COVID-19. З цих грошей, згідно із Постановою Кабміну №246, буде фінансуватись підвищена заробітна плата лікарям, які лікують хворих з коронавірусом.
– Згідно з моїми розрахунками, нам необхідно буде додати лікарю 22 тисячі до зарплати, фельдшеру – 17 тисяч, а водію – 13 тисяч. Відповідно до Постанови №246 і прийняття рішення про внесення змін до державного бюджету, передбачено гроші на виплати по боротьбі з COVID-19. Але там чітко сказано, що дані кошти будуть виплачуватись або з державного бюджету, або коштом місцевого. Якщо ми передбачимо ці доплати за рахунок обласного бюджету, то не отримаємо з державного. Але ми завжди розпорядженням голови обласної державної адміністрації зможемо своєчасно реагувати на виклики. Жодних проблем із підняттям заробітних плат не буде. Це мій проект рішення, але я побачив, що буде певний дубляж і держава хоче перекласти відповідальність на місцеві органи влади – тому я і зняв сьогодні це питання, – додав Геннадій Мазур.
Відтак, наразі вирішили зачекати й зрозуміти, скільки із державного бюджету отримає Вінницька область й чи зможуть ці кошти покрити надбавки лікарям. Якщо ж з будь-яких причин Вінниччина не отримає коштів на доплати медикам, тоді це забезпечать з обласного бюджету.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.