Дворічного Павлика, який поборов коронавірус, продовжать лікувати у Вінниці. ВІДЕО

10:43
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Дворічний Павлик із Могилів-Подільського одужав від коронавірусної інфекції: три тести на COVID-19 показали негативний результат. Але лікарі продовжують боротися за його здоров’я. 

Як повідомили у сюжеті “Суспільного”, 14 квітня хлопчика перевели до Вінницької обласної дитячої лікарні.

Зазначається, що Павлика відключили від апарату штучної вентиляції легень минулої п’ятниці й він вже кілька днів дихає самостійно. Наразі, за словами лікарів, стоїть питання відновлення його нервової системи, яка постраждала через кисневе голодування.

Відомо, що у Могилів-Подільській окружній лікарні за життя Павлика боролися кілька тижнів. Зі слів Василя Миколюка, медичного директора закладу, до лікарні хлопчика привезли у надзвичайно важкому стані: він був фактично у комі, й для його реанімації лікарям знадобилося цілих 12 хвилин.

Аби врятувати хлопчика, 12 медичних працівників вирішили самоізолюватися і 24 години на добу не відходили від дитини. Заввідділу анестезіології та інтенсивної терапії Людмила Зайцева розповіла, що Павлик найскладніший наймолодший пацієнт в Україні.  З її слів, жодних медичних протоколів, як рятувати малюків із COVID-19, не було.

Було страшно, тому що ти сам на сам з невідомою проблемою, – поділилася Людмила Зайцева. – Ця пневмонія схожа на ті пневмонії, які ми лікували у 2009 році,  у 2008-му, у 2015-му і навіть у січні цього року. Але то були не маленькі діти, і все-таки це щось нове. 

У сюжеті повідомили, що сьогодні Павлик потрохи одужує, і в нього є позитивна динаміка.

Зі слів Людмили Зайцевої, в хлопчика ще залишився зонд, бо він погано ковтає і не може з’їсти добову потребу (його годують збалансованими сумішами). А Василь Миколюк розповів, що Павлик уже починає впізнавати людей: “от мама прийшла до нього він заплакав”.

Учора каретою швидкої допомоги Павлика доправили до Вінницької дитячої обласної лікарні. Повідомляється, що після перенесеної хвороби на нього чекає тривала реабілітація.

Зараз потрібна відновлювальна терапія нервової системи, особливо головного мозку, розповіла Людмила Зайцева. – Через виражену дихальну недостатність була нестача кисню, потім у нього (коли була клінічна смерть) постреанімаційна хвороба розвинулася, і зараз ми боремося з цими наслідками. 

Також Василь Миколюк розповів, що усі 12 медичних працівників, які боролися за життя дворічного хлопчика, будуть премійовані: якщо цього не зробить держава, гроші шукатиме лікарня. 

 

Зазначимо, що станом на ранок 15 квітня у Вінницькій області зафіксовано зафіксовано 241 випадок захворювання на коронавірусну хворобу. Також відомо, що з них 12 пацієнтів одужали.

Читайте також: “Воїни світла”: на Вінниччині медики рятують життя дитини, хворої на Covid-19. ФОТО

Читайте також: На Вінниччині зафіксовано 241 випадок захворювання на коронавірус

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.