У Вінниці збирають кошти на друк посібника для батьків, які хочуть навчитись налагоджувати відносини із дітьми без застосування агресивних методів виховання.
Інформаційний буклет «Що робити, якщо дитина не слухається і виводить мене з себе? І як стати щасливими батьками щасливих дітей?» наразі доступний для безкоштовного завантаження через мережу Інтернет, втім організатори, Олександра Сидорченко та представник ГО «Територія мам» Наталя Біда, хочуть розповсюджувати і друковані примірники.
- Головна мета проекту – поширення інформації серед людей про те, чому побиття дитини є небезпечним та неефективним методом виховання, і яка є тому альтернатива, – каже Наталя Біда. – Важливо не лише заборонити не бити дитину, а й надати альтернативу і, що головне, – підтримку батькам.
Автори ідеї буклету в листопаді минулого року також організували в мережі фейсбук флешмоб #небийдитину. За цей час і було створено інфографіки – короткі підказки на основі інформації сучасних книг про виховання, наукові дослідження, досвід інших країн, відгуків батьків та психологів – на підтримку батькам, а вже на їх основі – буклет, який вміщує всю важливу інформацію в одному місці.
- Створення буклету – повністю на волонтерських засадах за підтримки багатьох небайдужих людей, зокрема дуже допоміг дизайнер Олександр Стеценко та центр «Ла Страда – Україна», яка надала інформацію про “гарячу” дитячу телефонну лінію, – розповіла Наталя Біда.
Розповсюджувати надруковані екземпляри організатори планують в пологових будинках молодим мамам, в жіночих консультаціях, в дитсадках та навіть школах. Інформація у буклеті розрахована на батьків та дітей різного віку, а також для тих, хто очікує дитину.
Спочатку надруковані примірники буклету розповсюдять під час фестивалю документального кіно про права людини «Docudays» 24-31 березня 2017 року в Києві, з представниками якого вже є домовленість.
- Для нього плануємо знайти кошти на тисячу примірників, це близько 9 тисяч гривень. Це лише перший крок, і ми будемо шукати змогу розповсюджувати матеріали у різних місцях та на заходах, що стосуються дітей та батьківства. Поки ми запропонували свої напрацювання Міністерству освіти, чекаємо відповіді.
Щоб допомогти проекту фінансово, можна звернутись безпосередньо до Наталі Біди за телефоном (093 88 067 80), через електронну пошту ([email protected]) або перерахувати кошти на картку другої авторки буклету (4149 6054 0017 5535 Сидорченко О.М.). Звіт про використання коштів організатори будуть оприлюднювати на особистій сторінці Наталі Біди у соціальній мережі та на сайті проекту.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.