МОЗ рекомендує лікувати вдома пацієнтів з легкою формою захворювання на COVID-19, а також пацієнтів, що одужують і не потребують догляду лікарів. Остаточне рішення про ту чи іншу форму лікування прийматиме лікар.
Як повідомляється на фейсбук-сторінці МОЗ, хворих, амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг.
До таких симптомів відносяться: ядуха; ускладнене дихання (зазвичай проявляється на другому тижні хвороби); збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми; кровохаркання; шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).
У випадку домашнього лікування лікарям рекомендують забезпечувати постійний контроль стану пацієнта і його контактних осіб за телефоном або виїзними консультаціями. При цьому медичні працівники, які надають медичну допомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта обов’язково мають використовувати засоби індивідуального захисту
МОЗ повідомляє, що відповідні державні положення затверджені наказом МОЗ України “Про організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)”. Вони ґрунтуються на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, оновлених після поширення хвороби за межі Китаю, та є адаптованими до потреб системи охорони здоров’я України. Оновлені стандарти почали діяти з 29 березня.
Vежа підкреслює, що норми щодо названі стандарти лікування призначені саме для лікарів та закликає не займатись самолікуванням в домашніх умовах. Лише лікар має ухвалювати рішення про амбулаторне лікування.
Фото – 24 канал
Дякуємо!
Тепер редактори знають.