Лідер гурту «Антитіла»: «Через рік-два ви побачите, як вибухне українська музика»

19:50
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Як події сьогодення впливають на українську музику, чому квоти на радіо позитивні, про українських артистів в Росії, волонтерство, «Все красиво» та «Сонце», а також про своє вінницьке коріння розповів Vежі фронтмен гурту «Антитіла» Тарас Тополя.

Сьогодні, 6-го лютого,  фронтмен відомого українського гурту «Антитіла» Тарас Тополя завітав до Вінниці, аби провести зустрічі із студентами педагогічного та медичного університетів. З молоддю Тополя планував говорити про волонтерство, громадську діяльність, а також про власний гурт, новий альбом, тур та взагалі про Україну.

В щільному графіку, між зустрічами, ефірами та інтервю Тарас знайшов декілька хвилин поговорити з нами про власну музику, можливість музикантів «лікувати» людей, про колег, які їздять в Росію з концертами та про те, чому гурт жодного разу не подавав заявку на Євробачення.


Безпосередньо з презентацією нового альбому гурту Тарас приїде до Вінниці 22 лютого
, а сьогодні він відкрив нам секрет такої назви – «Сонце» – та розповів чим цей альбом відрізняється від попереднього.

  • Ми намагались вкласти в нього максимум тепла та сонця. Звичайно, не всі пісні сонячні, добродушні та світлі, є пісні на кшталт «Одинак» та «Люди як кораблі», які сумні по своїй суті, але все одно альбом вийшов теплим загалом. А назва то метафорична: в ці непрості для нашої країни часи хочеться сонця, чогось доброго та світлого, а з іншої сторони – ми його презентували на зиму, коли сонця майже нема. Тому будемо привозити його в кожне місто і обіцяємо, що буде гаряче та сонячно.

«Сонце» Антитіла повезуть і туди, де його особливо не вистачає — у прифронтові міста. Частина безкоштовних квитків під час цих гастролей роздадуть малозабезпеченим сім’ям та військовим, які там перебувають.

Тарас Тополя вважає, що в ідеалі волонтерство в музикантів має бути і власною музикою, і активною громадянською позицією.

  • Музиканти можуть це робити, використовуючи свій публічний ресурс і те, що на них дивиться маса людей, беруть приклад і слухають їх, зважають на їх прохання. Так сталося з нами – в певний момент ми зрозуміли, що це наш інструмент, завдяки якому ми можемо акумулювати багато фінансів для допомоги на Схід. Чим  і користуємось.

Звичайно, події, які відбуваються в країні не могли не відобразитись на музиці гурту. Наприклад, попередній альбом «Все красиво» писався на зло тим обставинам, які були тоді в країні, адже внутрішній стан у виконавців був важкий.

  • В той період всі новини майоріли невтішними хроніками зі Сходу. Вони й зараз невтішні, але тоді були Іловайський котел, вихід із Дебальцево і ми в цьому всьому варились, в цьому всьому були, тож альбом «Все красиво» – це як на зло, бо щоб не було, все одно в нас все красиво.
  • Сама пісня «Все красиво» була написана, як іронія, протиставлення тому всьому некрасивому, що коїлося у нашій країні. У той час як альбом «Сонце» навпаки написаний у стані, коли все більш-менш стабілізувалося відносно тих подій, але все одно в цій стабільності нема впевненості щодо завтра, немає впевненості як воно все буде далі, є якийсь такий стан тривоги і неврозу. І власне, щоб проставити щось напротивагу цьому стану був написаний альбом «Сонце» — він теплий. От коли в людини був важкий день, їй взагалі важко сприймати все, що робиться в країні, хочеться, щоб вона вмикала цей альбом, і ставало трішки світліше, а сама вона ставала щасливішою.
    Тарас також говорить, що в новому альбомі вони не відривались від реалій і контекст в альбомі «Сонце» абсолютно наш, український – там нема пісень з іншої реальності. Це все про нас з вами, але по своєму звучанні хлопці намагались робити пісні світлими та позитивними.

На запитання щодо  україномовних квот на радіо та чи можуть вони дати нову аудиторію гурту «Антитіла», і чи взагалі це плюс для української музики Тарас відповідає, що їх гурт поступово вже завоював симпатію музичних редакторів та аудиторію радіостанцій. Пісня «Все красиво», переспів «Люди як кораблі» і «Танцюй» досить активно ротувались в ефірі.

  • Звичайно, квоти нам додадуть аудиторію і не лише нам, а й всім тим молодим виконавцям, які тільки починають свою музичну кар’єру. Відомо, що власники комерційних радіостанцій підняли публічну дискусію, і тут вони були в чомусь також праві, особливо, що ці квоти потрібно якось корегувати. Думаю, що з часом всі адаптуються і всіх задовольнить той формат, який буде в нас в Україні. Навіть через рік-два ви побачите як вибухне українська музика. Принаймні, всі передумови для цього є не лише на радіо, але й на телебаченні. От телеканал М2 зявився, вони дуже багато роблять, щоб просувати саме український продукт. Це все дасть свої плоди, а поки треба працювати і не опускати рук, – говорить Тарас.

Тополя не критикує виконавців, які виступають в Росії. Музикант вважає, що це справа кожного, і артисти, які підписуються на це, чудово розуміють яку реакцію вони отримають від українців. Також Тарас ділить їх на дві категорії: тих, хто їде чисто за фінансами, адже гонорари там пропонують в рази більші, та тих, для кого це чисто світоглядна «штука».

  • Вони не вважають, що Росія ворог, вони не вважають, що в Україні йде війна, вони не вважають, що росіяни на Сході вбивають українців і, маючи такий світогляд в голові, навіть не думають, що роблять щось погане. Я нікого не засуджую. Так само, як не засуджував гастарбайтерів, які працюють на будівництві в Росії, можливо, навіть будуть будинок якомусь там генералу армії, який командує на Сході. Так само не засуджую наших виробників, продукція яких представлена в Росії. Мені от нещодавно друг написав, що в Пітері повно українського пива і всього іншого. Економічні зв’язки ж ніхто не обривав, тому в таких артистів завжди є поле для маневрів типу «а от подивіться, чого це там продається?». Законодавчо їх ніхто не обмежував. Хотіли б  – обмежили, а якщо не обмежили –  значить можна.
    Я з «Антитілами» маю іншу позицію. Ми в Україні, і не тому , що нас не хочуть бачити в Москві. Просто в якийсь момент ми прийняли власне, виважене рішення, тому що любимо нашу країну і для нас неприпустимо співати там.

Поки наразі в музичному середовищі активно обговорюють Євробачення та національний відбір, «Антитіла» жодного разу не подавали заявку на конкурс. Виявляється, причина на це одна — вони просто не мають тієї пісні, з якою готові були б представити нашу країну на масштабному конкурсі.

  • Я ставлюсь до Євробачення набагато серйозніше, ніж багато виконавців. Для мене Євробачення –  це дуже серйозний геополітичний майданчик, де можна просувати через свою музику та свій образ певні меседжі, важливі не лише для України, але й для всього світу. Просто заради прайм-тайму в ефірі, пройти якісь етапи відбору, посвітитися з піснею мені так само не цікаво, як і всім учасникам нашої команди. Ми чекаємо тієї пісні, яка матиме важливий меседж, чіплятиме людей та резонуватиме з багатьма речами. Навіть про кохання тут потрібно заспівати так, як ніхто не співав. От саме хочеться так, а поки немає такого відчуття  – то який сенс бутафорської, нікому непотрібної активності.

Хоч і гурт не збирається на Євробачення, проте має чим порадувати вінничан вже 22 лютого та обіцяє насправді гарячий концерт. Ццікаво, що мати Тараса Тополі родом із села Дзигівка Вінницької області, і сам музикант багато часу в дитинстві проводив біля Дністра, тому Вінниччину вважає маленькою батьківщиною.

  • Це все мені рідне і близьке, тому, як мені здається, Вінниччина мене завжди сприймає як свого і в нас завжди збираються повні зали.
Фото Ольги Мірошниченко