На опорні та великі школи у Вінницькій області направлять 140 мільйонів гривень

15:37
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

На опорні та великі школи у Вінницькій області направлять 140 мільйонів гривень. Це нова субвенція, яку заклали в бюджеті України на 2020 рік під назвою “Спроможна школа для кращих результатів”.

Також в області придбають мінімум 26 шкільних автобусів і п’ять мобільних інклюзивно-ресурсних центрів.

Про це повідомив Ігор Івасюк, заступник голови Вінницької ОДА, на пресконференції щодо запровадження реформи освіти на Вінниччині.

Буквально на цьому тижні буде прийнята нова постанова Кабміну “Спроможні школи для кращих результатів”. Це абсолютно новий проект, де планується виділення коштів на великі навчальні заклади, які можуть бути опорними школами (за умов, що там навчається не менше 200 учнів), або просто великі навчальні заклади, де навчається не менше ніж 350 учнів, – розповів Ігор Івасюк.

– На ці цілі держава виділяє для Вінницької області 60 мільйонів гривень з загального фонду і 80 мільйонів гривень зі спеціального фонду. Тобто разом – 140 мільйонів гривень. Це досить великий ресурс, і я думаю, що ми завдяки цьому проекту зможемо покращити матеріально-технічний стан багатьох наших навчальних закладів.

Зі слів Ігоря Івасюка, наразі у Вінницькій області є 53 опорні школи та більше ніж 60 філій, кількість яких постійно зростає. Детальніше про них читайте за ЦИМ посиланням.

Наступна субвенція, про яку розповів заступник голови ОДА, стосовно освітньої галузі – придбання шкільних автобусів та автобусів для інклюзивно-ресурсних центрів. На це, з його слів, у бюджеті передбачено більше ніж 26 мільйонів гривень (у минулому році ця сума дорівнювала 16 мільйонів гривень).

Також Ігор Івасюк розповів, що це дасть можливість купити не менше ніж 26 автобусів (у 2019 році було придбано 18 автобусів). А стосовно мобільних інклюзивно-ресурсних центрів, то їх буде п’ять, і це також цьогорічна новація.

З його слів, наразі інклюзивні ресурсні кімнати, для адаптації дітей з особливими освітніми потребами, є у 273 школах Вінницької області. Їх відвідує до тисячі дітей, з якими працює ними працюють 412 помічників вчителя. Натомість ресурсних центрів на Вінниччині – 35.

Інклюзивно-ресурсний центр є установою, що утворюється з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу (джерело – zakon.rada.gov.ua).

Не всі заклади можуть мати ресурсні кімнати і достатньої кількості помічників вчителів, але по всій області створена мережа інклюзивно-ресурсних центрів. Зараз їх 35 (це на 7 більше ніж минулого року) і фактично всі вони були створені протягом останніх 2,5 років, – розповів Ігор Івасюк. – Але крім стаціонарних 35 інклюзивно-ресурсних центрів, починаючи з цього року, в нас буде працювати ще п’ять пересувних, які можуть доїхати в будь-яке саме маленьке село, в самий маленький навчальний заклад і надати там свої послуги. 

Ігор Івасюк розповів, що у 2020 році “на інклюзію в загальноосвітніх навчальних закладах” держава виділила понад 13 мільйонів гривень субвенції, що значно більше, ніж минулого року (у 2019 році на ці цілі було передбачено 5,3 мільйона гривень).

Також, з його слів, важливо те, що вперше цього року Вінниччина отримає  “спеціальні кошти для інклюзії в садочках та у професійно-технічній освіті” – по 2,6 мільйона гривень субвенції.

Крім того Ігор Івасюк розповів, що у 2020 році Вінницькій області збільшили видатки на придбання кабінетів природничо-математичного циклу. Це 27,5 мільйона гривень, на які планують, зокрема закупити як кабінети, так і стем-лабораторії, лабораторії робототехніки тощо А також вперше виділять субвенцію на покращення харчування в шкільних їдальнях – 26 мільйонів гривень.

Я ще не кажу про ті кошти, які виділяються на НУШ, тому що це кошти, які повинні бути розподілені відповідною постановою Кабміну, але ми знаємо, що це буде не менше, ніж в минулому році (45 мільйонів). Ми не знаємо остаточної цифри, але в бюджеті України на 2020 рік заклали 1,4 мільярда гривень (на 17% більше, ніж в минулому році), тож сподіваємося, що по областях сума зросте відповідно, – розповів Ігор Івасюк.

Також він зазначив, що загальна сума освітньої субвенції для вінницької області у 2020 році склала 3,3 мільярда гривень (на 13,7% більше, ніж в минулому році). А 160 мільйонів гривень, які вдалося заощадити минулого року з освітньої субвенції, поповнили цьогорічний бюджет розвитку.

Фото автора та з архіву Vежі

Читайте також: Вінниччина увійшла в ТОП-5 областей України за кількістю опорних шкіл. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.