На Вінниччині за останній рік родина червонокнижних зубрів збільшилася на сім особин. Наразі найбільша в Україні популяція зубрів налічує сто одну тварину.
Як ідеться на сайті вінницької ОДА, щорічно взимку хмільницькі лісівники проводять облік чисельності зубра європейського на території його проживання – Уладівського та Широкогребельського лісництва Хмільницького лісгоспу на Вінниччині, а також польові угіддя площею близько 10 тис га, які знаходять на території Калинівського, Літинського та Хмільницького районів.
Цьогорічний облік засвідчив, що найчисельніша в Україні вінницька популяція зубра європейського поповнилася на сім теляток, тепер родина зубрів нараховує сто одну особину. У минулому році налічували дев’яносто п’ять зубрів. Усього в Україні зафіксовано близько трьох сотень червонокнижних тварин.
До 1979 року зубри на Вінниччині не жили, а завезли їх сюди з Волині. Більше того, тваринам вдалося прижитися у нашому районі, а наразі їхня щільність у лісових угіддях навіть перевищує норму. Відтак хмільницькі лісівники за наявності відповідних дозволів навіть здійснюють відлов зубрів для переселення в інші регіони України.
Як ми писали раніше, для того, щоб зберегти вид та розширити ареал, з Вінниччини до інших областей зубрів переселяють. За кожного переселеного зубра лісгосп отримує у середньому 75 тисяч гривень. Усього з Вінниччини переселено тридцять чотири особини зубра європейського.
Як ідеться в повідомленні, самка зубра народжує малюка один раз на три роки. У стаді панує матріархат, однак у вінницькій популяції зубрів зафіксовано збільшення кількості самців (на два самці три самки). Для повноцінного відновлення популяції має бути співвідношення один самець на три-чотири самки від загальної кількості особин. Адже збільшення чисельності стада відбувається за рахунок самок.
Фото – ОДА та vinwood.gov.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.