Публікації за датами

  • 23 Січня/ 16:29

    Vinnytsia

    Публікація23.01.2016:29

    Автор:Катерина Дядюк

    Уряд порахував чисельність населення країни: на Вінниччині проживає 1,3 мільйона людей

На Вінниччині проживає понад 1,3 мільйона людей, більшість з яких жінки. Це дані станом на 1 грудня 2019 року, згідно з результатами оцінки чисельності наявного населення України.

Про це сьогодні, 23 січня, повідомив Міністр Кабміну Дмитро Дубілет разом з командою. За оприлюдненими даними, як повідомляє “Урядовий портал”, чисельність наявного населення України склала 37 мільйонів 289 тисяч осіб: 20 мільйонів 9 тисяч жінок і 17 мільйонів 280 тисяч чоловіків.

Але спікери зазначили, що “ці дані, на жаль, не враховують населення, що наразі перебуває на окупованих територіях”.

Стосовно Вінницької області, то чисельність населення, станом на 1 грудня 2019 року, склала 1 мільйон 331 тисячу 400 осіб. За статтю: 616 тисяч чоловіків і 715,4 тисячі жінок.

 

Зауважимо, що згідно з першим і досі єдиним в Україні переписом, що відбувся у 2001 році, загальна кількість населення становила 48 мільйонів 457 тисяч осіб:
– міського населення — 32 млн. 574 тис. осіб, або 67,2 %;
– сільського населення — 15 млн. 883 тис. осіб, або 32,8 %;
– чоловіків — 22 млн. 441 тис. осіб, або 46,3 %;
– жінок — 26 млн. 16 тис. осіб, або 53,7 %.

Другий перепис мав відбутися у 2011 році, але переносився 4 рази. Натомість в кінці 2019 року в Україні відбулася оцінка чисельності населення.

Перепис населення — суцільний періодичний підрахунок населення з детальним описом за статтю, віком та іншими демографічними і соціально-економічними характеристиками на всіх адміністративно-територіальних рівнях країни. Також збирається інформація про житловий фонд і житлові умови населення. Перепис населення – періодичне суцільне державне статистичне спостереження, що проводиться на підставі Закону України «Про Всеукраїнський перепис населення».
_
Оцінка чисельності населення
– наближене визначення чисельності наявного населення за статтю і віком на території країни або її частини без проведення перепису населення.

У повідомленні йдеться, що основними перевагами оцінки чисельності наявного населення було те, що вона не потребувала витрачання великих коштів і може проводитись з більшою періодичністю, ніж традиційний перепис.

Раніше Дмитро Дубілет говорив, що проведення оцінки чисельності наявного населення є одним з його топ-проектів та заощадить 2-3 мільярди гривень до бюджету 2020 року.

Детальніше з результатами оцінки чисельності наявного населення України, станом на 1 грудня 2019 року, можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

 

Як рахували?

Повідомляється, що оцінка чисельності була проведена трьома методами:

1) комбінований (дані мобільних операторів (отримано кількість номерів телефонів, якими користувалися клієнти протягом лютого-березня 2019 року) + дані статистичного обстеження домогосподарств (отримали дані по кількості карток на одного користувача мобільного зв’язку, а також відсоток користувачів мобільного зв’язку серед населення для кожної вікової групи та регіонів + дані реєстрів (люди віком 60 +, що одержують пенсію, а також діти до 14 років);

2) комбінований (дані статево-вікової структури населення + дані реєстрів (вираховувалися частки населення
 за статево-віковою структурою за даними Держстата та визначалася чисельність осіб
віком 60+ з урахуванням
пенсіонерів із ОРДЛО, які приїжджають по пенсії. Після чого дані щодо чисельності осіб віком 60+ екстраполювалися на дані статево-вікової структури);

3) реєстровий (дані Державного реєстру фізичних осіб (визначалася загальна кількість зареєстрованих громадян у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків з урахуванням тих, хто відмовився від номера (РНОКПП) і тих хто помер + визначення активності (По кожному РНОКПП відбувалася перевірка щодо отримання громадянином будь-яких доходів, пенсій, звернень до інших державних установ для оформлення громадянином субсидій та/або закордонного паспорта + дані демографічних показників і міграції (до цієї кількості осіб додано дані щодо чисельності дітей, які вижили та міграційне сальдо разом із кількістю іноземних громадян, що перебувають на території України).

У повідомленні також зазначається, що “беручи приклад з інших країн, які шукають шляхи як зробити перепис більш ефективним та якісним, Дмитро Дубілет повідомив, що в його подальших планах вивчити можливість проведення реєстрового або комбінованого перепису населення”.

Ілюстративне фото – dniprograd.org

Читайте також: У Вінниці за рік чисельність населення зменшилась на 2016 осіб

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Катерина Дядюк

Дякуємо!

Тепер редактори знають.