-
22 Січня/ 07:41
Vinnytsia
Публікація22.01.2007:41
На Вінниччині знищать близько 80 тисяч курей через грип птиці. ВІДЕО
На Вінниччині намагаються не допустити розповсюдження грипу птиці. Наразі умертвлено та спалено понад 30 тисяч голів птиці.
У Вінницькій області, 18 січня на підприємстві «Хутір», що у селі Бугаків Немирівського району, було зареєстровано загибель курей. Лабораторні дослідження показали, що причиною став грип птиці, повідомляють на сайті Вінницької ОДА.
Було скликано державну надзвичайну протиепізоотичну комісію при Немирівській районній державній адміністрації. Вони визнали територію ПП «Хутір», ТОВ «Немирів-Поділля», СТОВ «Колосок» (с. Бугаків Немирівського району Вінницької області) неблагополучною та ввели карантин з 20 січня. В цих трьох підприємствах один власник. Також комісія визначила зону захисту навколо неблагополучного пункту радіусом три кілометри та зону нагляду радіусом 10 кілометрів, а фахівці перевіряють курей навіть у приватних домогосподарствах.

За інформацією Держпродспоживслужби, станом на дев’яту годину ранку 21 січня в епізоотичному осередку умертвлено безкровним методом та спалено 22 550 голів птиці. Всього у вказаних вище трьох птахівничих господарствах нараховується 116 тисяч голів птиці.
У сюжеті UA:Вінниці розповідають, що загалом за два дні мають знищити близько 80 тисяч курей. Попередньо фахівці вважають, що вірус птиця могла підхопити від диких качок та лебедів, хоча точне джерело зараження ще не встановили.
– Вінницька область перша, де з’явився грип птиці, — коментує начальник обласної Держпродспоживслужби Григорій Сидорук. – Це не пташиний грип, це — грип птиці, зовсім інший вид. Теоретично можливість зараження свиней та людини. Теоретично. Але це лише ті, хто працюють з хворою птицею безпосередньо. Тому ми одягаємо комбінезони та маски. Для решти загрози немає.
Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці, зразки біоматеріалу будуть направлені для дослідження та зберігання в міжнародну референс-лабораторію Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин у місті Вейбридж (Англія). Також Держпродспоживслужба проінформувала про випадок грипу птиці на Вінниччині міжнародних торгових партнерів України, відповідно до міжнародних зобов’язань.
Для того, щоб посилити заходи біологічної безпеки в птахогосподарствах різної форми власності та не допустити поширення збудника грипу птиці на території України, Держпродспоживслужба напрацювала пропозиції щодо доцільності проведення протягом першого кварталу 2020 року позапланових заходів державного ветеринарно-санітарного контролю суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живої птиці.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.