У Вінниці стартувала реєстрація на екстремальну гонку «100 кілометрів по Південному Бугу». Цьогоріч вона відбудеться вже всімнадцяте протягом 1 та 2 квітня.
Сплав організовує Вінницький туристично-спортивний союз. Участь у гонці можуть брати усі охочі – як досвідчені спортсмени, так і любителі та початківці.
- Вік учасників може бути від 16-ти років – якщо є на те дозвіл батьків. А загалом розігріти м’язи після зими можуть усі, віком від 18 років та старше. Це буде дводенний заплив від Вінниці до села Печера Немирівського району. Кожні два дні учасники мають подолати по 50 кілометрів. Судна мають бути свої. Це або 4-місні чи двомісні катамарани, або двомісна байдарка, або ж одномісний каяк. Якщо немає свого судна чи відсутня можливість його транспортувати, то орендувати все необхідне спорядження можна у Вінниці у тур-клубі «Меркурій», – розповіла журналісту VежА організатор заходу Лариса Пащенко.
За її словами, це не просто сплав, а справжнє змагання із власною силою духу. Сплав відбудеться о тій порі, коли з Бугу зійде крига, проте де-не-де ще в воді залишатимуться шмати льоду. Фактично, учасники сплаву буду першопрохідцями ще холодних вод Бугу. Тому, попри те, що учасником може стати кожен охочий, варто ретельно підготуватися до того, що вас оточить холодна вода, вітер. Але командний дух і бажання подолати дистанцію будуть допомагати любителям екстриму. До того ж, винагододою фінішуючим стануть краєвиди Бугу, які відкриютья із берегів сіл Сокілець та Печера.
Сокілець і Печера – села-сусіди з різних районів Вінницької області, які вважаються меккою зеленого туризму Вінниччини. В селі Сокілець (Немирівський район) знаходиться водяний млин, який був збудований в 1898 році. Млин належав сім”ї Потоцьких. У селі Печера (Тульчинський район) Південний Буг має чимало порогів, де спортсмени активно займаються рафтингом. Ще у Печері є парк та палац, останніми власниками якого також були Потоцькі.
Млин Потоцьких у Сокільці
- Я вже неодноразово брав участь у цих сплавах на різних човнах. Можу порадити новачкам заздалегідь підготуватися – спробувати свої сили, поплавати. Крім того, варто продумати ретельно спорядження, бажано мати ще один комплект на другий день. А ще – теплий спальник обов’язково, харчування на сплаві і після нього, бажано мати групу підтримки. Початківцям краще брати для сплаву байдарку, – каже учасник попередніх гонок киянин Антон Федоренко.
За ходом запливу будуть спостерігати медики та рятувальники – вони пливтимуть на окремому катамарані. Тож якщо комусь із учасників забракне сил – його заберуть рятівним човном.
Для участі можна зареєструватися, написавши повідомлення на сторінку Вінницького туристично-спортивного союзу. Вартість реєстрації ще не встановлена – попередньо відомо, що це буде не більше 100 гривень. В цю вартість входить обслуговування рятівного катамарану, страховка і автобус, який до фінішу привезе особисті речі учасників та відвезе у зворотньому напрямку вже по суші.
Реєстрація триватиме до кінця березня. За додатковою інформацією можна звертатися до Лариси Пащенко за телефоном 067 764 47 35.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.