Публікації за датами

  • 15 Грудня/ 18:59
    Новини

    Публікація15.12.1918:59

    Автор:Катерина Дядюк

    Маски, зброя і корсети: у Вінниці відбулась “айтішна” стімпанк-вечірка. ФОТОРЕПОРТАЖ

Нетворкінг з концертом і розвагами, десятки людей, одягнених у фраки та сукні Вікторіанської епохи, химерні капелюхи зі стімпанк-окулярами, стилізовані маски та аксесуари: так у Вінниці відбулася перша стімпанк-вечірка “Night Gears”, для місцевих “айтішників”. 

14 грудня, вони зібралися на “CHERDAKу” щоб познайомитися між собою, поспілкуватися, отримати нові контакти і просто відпочити.

Це вже третя IT-вечірка такого формату. Дмитро Софина, голова ІТ Асоціації Вінниці, розповів, що вперше її проводили влітку минулого року, але тільки для менеджменту ІТ-компаній. Цього ж разу вирішили зробити костюмоване паті й не тільки для програмістів, а для всіх, хто так чи інакше належить до IT-тусовки.

 

 

ІТ Асоціація складається тільки з великих і середніх компаній, але ми маємо спілкуватися і з маленькими компаніями, і з фрілансерами. Маємо їм допомагати, бо без них не було би працівників у великих компаніях, – розповів Дмитро Софина. – Тому цей нетворкінг саме для невеликих компаній.

Це майданчик, де ІТ-фахівці (ті ж самі фрілансери) могли би познайомитися, можливо домовитися про якісь спільні проекти, якусь колаборацію. І це чудовий формат, тому що під час мітапів або хакатонів люди переважно не встигають розслабитися і познайомитися один з одним. А тут – винятково розважальний формат, тому є можливість займатися тільки нетворкінгом і спілкуванням.

 

 

 

Атмосфера на вечірці справді “не робоча”: приглушене світло,  музика,  фотозона, фуршет… Неабиякого антуражу додали й скульптури у стилі стімпанк, з-поміж яких були навіть вази з квітами і стилізована зброя.

З останньою до кінця вечора, здається, пофотографувалися всі.

Також на вечірці відбулася виставка картин Владислава Головащенка. І деякі зі своїх робіт він навіть розіграв серед присутніх.

 

 

 

Цікаво й те, що учасники могли підібрати собі образ і макіяж просто на вечірці, а благодійні внески за це мали передати у приватний міні-притулок для тварин “Островок”. Тому всюди ходили дами в корсетах і кринолінах та чоловіки у жилетках і сорочках з піднятим коміром та мереживами.

Багато хто доповнював свій образ капелюхами з металевими елементами, стімпанк-окулярами й навіть масками. А дехто робив акцент на макіяжі та фейс-арті.

Із розваг для гостей влаштували видовищне наукове шоу з рідким азотом, а під кінець вечора всі танцювали під виступ кавер-гурту “Gloria”.

 

Подібні вечірки ІТ Асоціація Вінниці буде проводити й надалі, можливо додаючи “освітній елемент” з виступами експертів та ІТ-фахівців.

Це подія досить молода, тому будемо експериментувати і дивитися. Наприклад, конференцію “Vinnytsia JS”, яка відбувається раз в рік, на сьогодні відвідують близько 3000 розробників, хоча колись давно вона починалася просто з невеличкого івенту. Тому ми сподіваємося, що з часом і наш захід буде такого роду, – розповів Дмитро Софина.

В нас завдання – щоб Вінниця стала одним з айтішних центрів України. І коли ми пропонуємо фахівцям з інших міст України переїжджати працювати до Вінниці, вони мають чудово розуміти, що тут є багато різних заходів: навчальних, розважальних і так далі. І чим більше подібних заходів, тим краще.

 

 

ІТ Асоціація Вінниці існує лише два роки (з 2018-го). Зі слів Дмитра Софини, її створили як майданчик для комунікації ІТ-компаній міста і наразі вона налічує 12 учасників (це великі та середні ІТ-компанії, де працює близько 50% всіх розробників у Вінниці).

Загалом у місті є близько 15 компаній, які вважаються великими (де працюють від 80 до 400 людей), і близько 25 середніх компаній (від 10 до 80 людей). Також є малі ІТ-компанії та фрілансери, але Дмитро Софина розповів, що вони становлять близько 10% всіх айтішників у місті.

Вінниця в Україні на шостому місці. Але будемо відверті: у Києві працює 50% всіх ІТ-компаній розробників, у Харкові та Львові – по 15%. Це три міста, де працює 80% всієї ІТ-індустрії. Далі йде Дніпро, Одеса і Вінниця, але у Вінниці лише 3% всіх розробників України, і це дуже мало, – зазначив Дмитро Софина.

Тут мають відкриватися нові офіси нових компаній, мають бути відповідні приміщення (не на пару сотень метрів, а на тисячі). А з іншого боку має бути й більша кількість цих розробників. Для цього, знову ж, потрібні певні програми навчальні, щоб ці молоді люди залишались, а не виїжджали в Київ і Львів.

Зі слів Дмитра Софини, лише за останній квартал 2019 року ІТ Асоціація Вінниці здійснила дві торгові місії в Польщу та Норвегію, організувала близько 10 заходів, в тому числі лекції у школах міста. На них розробники та випускники шкіл ІТ-компаній розповідали старшокласникам, як вони потрапили в ІТ, що для цього потрібно робити, скільки вони заробляють та інше. А після цього для 100 учнів, які зацікавилися найбільше, презентували безкоштовні програми навчання вінницьких вузів та ІТ-шкіл міста.

У планах на наступний рік – повноцінне дослідження ІТ-ринку міста, більш поширена програма для школярів, програма “інкубації” для студентів, стартапів та молодих фахівців і організація у Вінниці дводенної міжнародної конференції зі штучного інтелекту, яку анонсують вже незабаром.

За цим майбутнє, і це потрібно розвивати у нашому місті.  Таких ідей насправді багато, але ключова історія – їх реалізувати. Тому потрібно, щоб в цьому були зацікавлені всі, – зазначив Дмитро Софина. – Те ж саме дослідження ринку. Ніхто у Вінниці цим не займався, хоча Львів, Дніпро, Харків вже зробили це дослідження. Воно дозволяє чітко зрозуміти, скільки реально є розробників, якої професії, якого віку, скільки ІТ-фахівців виїжджають з Вінниці, скільки приїжджають з інших регіонів. Цей аналіз дає зрозуміти, наскільки ІТ-ринок Вінниці є привабливим. Тому роботи насправді дуже багато. І ми цей майданчик (ІТ Асоціацію – авт.) створювали якраз для комунікації, спілкування, тому що є якісь речі, які ліпше робити загалом, ніж поодинці.

Також Дмитро Софина розповів, що зараз вони активно працюють над проектом “Smart IT City” і на кінець 2020 року планують здати перший корпус офісних приміщень на 20 тисяч квадратних метрів (для великих ІТ-компаній міста).

Фото Марини Сербінович

Читайте також: “Це не гетто, а коворкінг”: біля Вінниці збудують інноваційні будинки для “айтішників”. ФОТО

Читайте також: У Вінниці планують створити “Інкубатор вінницьких інновацій” та start-up школу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Катерина Дядюк
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.