-
04 Грудня/ 14:45Новини
Публікація04.12.1914:45
Прокурор у справі “голкового маніяка” попросив суд повернути назад обвинувальний акт. ФОТО
Сьогодні, 4 грудня, у Вінницькому міському суді відбулось підготовче судове засідання у справі Івана Буркота, якого обвинувачують в уколах майже десяти жінок голками від шприців (хуліганстві). На ньому могли призначити справу до безпосереднього судового розгляду, однак прокурор відкликав обвинувальний акт із суд.
Наразі обвинувачений у хуліганстві, завданні тяжких тілесних ушкоджень та зберіганні бойових набоїв 22-річний Буркот знову перетворився на підозрюваного. За словами прокурора, пункти обвинувачення при доробці обвинувального акту змінювати “скоріше за все” не будуть.
Нагадаємо, прокуратура наприкінці листопада передала обвинувальний акт щодо вінничанина, який протягом квітня колов жінок голкою “задля розваги”. Водночас, в ході досудового розслідування, з’ясувалось, що молодик також наніс одній з потерпілих колоті рани, а ще зберігав вдома бойові набої.
Нагадаємо, що йдеться про низку інцидентів, що сталися навесні 2019 року. Тоді молодий чоловік підходив на вулицях до жінок та завдавав їм тілесні ушкодження стерильною медичною голкою. Як пояснив хлопець, він захоплюється “пранками” та переглядає їх в інтернеті, а одного разу вирішив й собі зробити щось подібне.
Водночас, як повідомляла “ВінницяОК” з посиланням на слова прокурора Вінницької місцевої прокуратури Дмитра Зайцева, в кримінальному провадженні визнано потерпілими вісім жінок, із яких двоє – неповнолітні, а одна – “зовсім дитина”. За висновками експерта, вони отримали “легкі тілесні ушкодження”.
Проте з’ясувалось, що одній із жінок молодик “наніс множинні колоті поранення грудної клітки, які в момент заподіяння були небезпечними для життя, та відповідно до висновку експерта, належать до тяжких тілесних ушкоджень”.
Та окрім зазначеного, з’ясувалося також, що за результатами обшуку за місцем проживання зловмисника було вилучено 32 бойових набої до пістолета Макарова.
Сьогодні, 4 грудня, до зали судового засідання з’явились більшість потерпілих (деякі з жертв відмовились брати участь у судових засіданнях), декілька журналістів, прокурор та обвинувачений з двома адвокатами. Суддя Каленяк, з врахуванням думки присутніх, дозволив фотозйомку лише за умови, що облич потерпілих та обвинуваченого не буде видно.
Після цього процесуальний керівник у справі, Сергій Литвинюк, клопотав про повернення обвинувального акту до прокуратури через те, що він був “складений з порушеннями”. Зокрема, в документі не була вказана вартість певної експертизи, яку здійснювали під час досудового розслідування та не зазначений точний час ознайомлення підозрюваного юнака з окремими процесуальними документами.
Повернення обвинувального акту означає, що судовий розгляд справи не може бути призначений до повторного подання нового акту, тож суддя Каленяк запитав у присутніх, чи варто повернути обвинувальний акт, або ж необхідно почати судовий розгляд справи.
Думки розділились і обвинувачений зі своїми адвокатами та деякими потерпілими підтримали думку, що судовий розгляд варто починати. Зокрема, адвокат Рябокінь зазначив, що “обвинувальний акт” відповідає всім вимогам закону, а зазначені прокурором порушення не є підставою для повернення акту. Натомість, на його думку, частина порушень є причиною для оцінки доказів з точки зору їхньої допустимості.
Натомість, решта потерпілих висловили думку, що обвинувальний акт варто повернути для виправлення помилок. Зрештою, суд підтримав клопотання прокурора й повернув обвинувальний акт для виправлення помилок, тож Буркот знову став підозрюваним.
Як повідомив після виходу із зали засідання прокурор Литвинюк, невідомо, скільки часу потрібно буде на перероблення акту, а перекваліфікації вчинених злочинів “скоріше за все” не буде.
Зазначимо, що вінничанина обвинувачували за кількома статтями:
– частина 1 статті 121 Кримінального Кодексу України – умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння;
– частина 1 статті 263 КК України – придбання, зберігання вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської) та боєприпасів, без передбаченого законом дозволу;
– частина 4 статті 296 КК України – хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, якщо воно вчинене із застосуванням іншого предмета, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень.
Фото автора
Читайте також:
Вінницький обласний ТЦК вибачився перед рідними загиблого захисника, якому прийшла повістка
Дякуємо!
Тепер редактори знають.