-
22 Листопада/ 10:03
Vinnytsia
Публікація22.11.1910:03
Лісівники Вінниччини закликають “бути еко” та купувати на Новий рік живі ялинки
Держлісгоспи Вінниччини виростили майже пів мільйона новорічних дерев для справжнього святкового настрою вінничан. Тож усіх просять долучитися до акції “Збережи довкілля – купи живу ялинку” (можна навіть у горщику).
На сайті обласного управління лісового та мисливського господарства повідомили, що стереотип про те, що купуючи живу новорічно-різдвяну ялинку, ви шкодите довкіллю, є однозначно хибним. Тож вінничан закликають купувати живі деревця, що марковані пластиковою биркою.
Все дуже просто: майбутні новорічні дерева щороку цілеспрямовано висаджують на спеціальних плантаціях чи ділянках, непридатних для ведення лісового господарства, тобто, на цих ділянках не може рости майбутній 100-річний ліс, – зазначають в управлінні. – Обираючи живу ялинку, ви звільняєте дім від шкідливої дії синтетичних матеріалів сумнівної якості, а також підтримуєте вітчизняного товаровиробника, який є вагомим наповнювачем державного та місцевого бюджетів.
Там також наголосили, що у держлісгоспах заготівля новорічних дерев проводиться чітко з погодженням Міністерства екології, облдержадміністрацією та обласною радою. Новорічні ялинки та сосни вирощують на площі 421 гектар, і максимум – до 8-річного віку. За тим зелені красуні заготовляють для реалізації населенню, “тож головна функція лісу (екологічна) не порушується”, – зазначають в управлінні.
Відомо, що станом на зараз на новорічних плантаціях (шкілках) держлісгоспів обласного управління зростає 1 мільйон 170 тисяч вічнозелених красунь. З них – близько 457 тисяч стандартних дерев висотою від пів метра і вище, які можна реалізовувати.
Ціни на новорічні дерева у різних держлісгоспах дещо відрізняються та залежать від висоти дерева, – йдеться у повідомленні. – У цьому році середня ціна стартує від 80 гривень за погонний метр для дерев, висотою до 1,25 метра. А далі – пропорційно до висоти оцінюється і вартість ялинки: 102 гривень/метр (висота дерева 1,5-2 метра), 129 гривень/метр (висота дерева 2-2,5 метра) і 209 гривень/метр (2,5-3 метра). Для гуртових покупців, які замовляють партію кількістю від 100 штук, діють системи знижок.
Вінницькі лісівники зазначають, що в будь-якому разі їхні ялинки відрізняються не лише помірними цінами, а й “прекрасним зовнішнім виглядом та запашною зеленою хвоєю”. Цікаво й те, що за бажання у них можна буде купити ялинку чи сосну в горщику, а також отримати кваліфіковані поради стосовно того, як пересадити та доглядати дерево після свят.
Зазначимо, що у вінничан є ще можливість здати непотрібні ялинки після свят для опалення міста.
В управлінні наголошують, що лісівники Вінниччини реалізовують виключно новорічні ялинки, які марковані пластиковою биркою зі штрих-кодом та спеціальним засобом кріплення бирки до стовбура ялинки. За номером на цих уніфікованих засобах можна легко перевірити легальність заготовленого новорічного деревця (на сайтах ДП “ЛІАЦ”, yalynka.info, або через аналогічний додаток у смартфоні).
Нагадаємо, що на сайті міських петицій 11 листопада було зареєстроване звернення до Вінницької міськради з проханням організувати у місті продаж ялинок у горщиках та створити свято висадження дерев у парках Вінниці. Наразі ця петиція набрала 443 підписи із 350 необхідних і перебуває на розгляді.
Фото – vinwood.gov.ua
Ілюстративне фото – ukrainianwall.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.