-
20 Листопада/ 10:46
Vinnytsia
Публікація20.11.1910:46
Вінниця посіла друге місце в рейтингу прозорості найбільших міст України
Вінниця посіла друге місце у рейтингу прозорості 50-ти найбільших міст України. До трійки лідерів прозорих областей увійшла й Вінницька область.
Про це розповів Єгор Киян, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД), під час вчорашньої презентації рейтингу “Прозорість та фінансове здоров’я міст та регіонів в Україні”. В “Укрінформі” повідомили, що зі слів експерта, до першої десятки прозорих міст увійшли: Хмельницький, Вінниця, Сєвєродонецьк, Київ, Дніпро, Бахмут, Одеса, Чернівці, Львів та Івано-Франківськ.
У повідомленні йдеться, що для створення рейтингу прозорості міст було досліджено 77 параметрів прозорості кожної міської ради. Бралися до уваги такі коефіцієнти, як інформаційна політика, розпорядження майном територіальної громади, землекористування та будівельна політика, державні закупівлі, складання бюджету, адміністративні, комунальні та соціальні послуги тощо.
Згідно з опублікованими даними, Вінниця має 100% прозорості за такими коефіцієнтами: інформаційна політика, землекористування та будівельна політика, державні закупівлі, складання бюджету, адміністративні, комунальні та соціальні послуги, професійна етика та конфлікт інтересів, кадрова політика. Водночас прозорість у розпорядженні майном територіальної громади Вінниця забезпечує на 92%, а за участю громадян – на 96%. Відтак, середній відсоток прозорості міста склав 99%, що забезпечило друге місце і рейтинг А+.
Зі слів експерта, також було визначено, що 48 із 50 найбільших міст України публікують інформацію про засідання виконавчого комітету міської ради та затверджені рішення на вебсайті. А 80% міст опублікували на вебсайтах матеріали сесій міської ради.
Крім цього Єгор Киян презентував рейтинг прозорості обласних рад України. Вінницька область – також серед лідерів.
У повідомленні йдеться, що до першої десятки прозорих областей увійшли Рівненська, Хмельницька, Вінницька, Волинська, Запорізька, Одеська, Київська, Івано-Франківська, Сумська та Чернігівська області. Як розповів Єгор Киян, було досліджено 67 параметрів прозорості кожної обласної ради, але загалом дослідження проводилося за 9-ма коефіцієнтами: інформаційна політика, складання бюджету, державні закупівлі, розпорядження майном, соціальні послуги, кадрова політика, професійна етика та конфлікт інтересів, участь громадян і медіа.
Зі слів експерта, середній показник по регіонах значно збільшився.
Якщо в 2016 році цей показник приблизно дорівнював 45%, то у 2019 році він покращився до майже 63%. Зараз рівень прозорості по містах трохи кращий, ніж по областях, але бачимо, що прогрес є по обох показниках, – розповів Єгор Киян, зазначивши, що найкращий результат був досягнутий по показнику “Інформаційна політика”. – Цей показник досяг по регіонах 76%. Це означає, що з питань інформаційної політики було надано обласними адміністраціями найбільше інформації. Водночас найгірший результат був досягнутий по показнику “Кадрова політика”.
Також Єгор Киян розповів, що 17 із 22 регіонів покращили свою оцінку порівняно з попередніми рейтинговими показниками. Найдинамічніше покращення, з його слів, спостерігається у Хмельницькій та Вінницькій областях, а протилежну динаміку продемонструвала Кіровоградська область.
Рейтинг “Прозорість міст та регіонів в Україні” спрямований на підвищення прозорості та на зниження рівня корупції в органах місцевого самоврядування шляхом розробки рекомендацій, що відповідають антикорупційним потребам українських муніципалітетів та обласних рад. Для цього були зібрані дані щодо 50 міських та 22 обласних рад України, отримані шляхом опитування та аналізу інформації з доступних населенню джерел. Метою цього рейтингу є моніторинг рівня прозорості регіонів та найбільших міст України та розробка рекомендацій щодо прозорого ухвалення рішень органами місцевого самоврядування.
Проект “Сприяння прозорості та впровадження антикорупційних заходів у державних підприємствах та органах місцевого самоврядування в Україні” реалізується Міжнародним центром перспективних досліджень “МЦПД” у партнерстві з Інститутом економічних і соціальних реформ (INEKO). Ініціатива фінансується Офіційною підтримкою розвитку Словацької Республіки (SlovakAid). Метою проекту є підвищення ефективності державного управління, самоврядування та громадянського суспільства у сфері створення та контролю регіональної політики, управління державними підприємствами, моніторингу бюджетів та інформаційної відкритості муніципалітетів.
Фото – ukrinform.ua
Графіка – intvua.com
Ілюстративне фото – farming.org.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.