-
12 Листопада/ 15:20
helpmap.io
Публікація12.11.1915:20
Для Вінниці розробили “мапу благодійності” з місцями, куди можна здавати вживані й нові речі
В Україні створили інтерактивну мапу з позначеними закладами та організаціями, куди можна віддати одяг, книги та навіть їжу. Розробники благодійної платформи кажуть, що така ініціатива допоможе людям раціональніше поводитися зі своїми речами та сприятиме альтруїзму та благодійності.
Навігація сайтом “helpmap.io” передбачає лише дві основні функції: віднайти місце, куди можна віднести речі якими ви хочете поділитися, а також власноруч додати місце на мапі, де, на вашу думку, доречна така допомога.
Благодійна платформа розроблена львів’янином Олександром Костинським та його товаришем з Італії, які крім цього займаються розробкою мобільного маркетплейсу для українських виробників.
– Я колись захотів створити інструмент, котрий би спонукав до розвитку альтруїзму, щоб люди допомагали іншим людям в реальному світі, – розповів Vежі один із розробників платформи Олександр. – Спочатку ми з товаришем зробили мобільний додаток, щоб віддавати речі від людини до людини. Додаток ріс досить швидко, однак з часом ми зіткнулися з проблемою, що люди, котрі хотіли забрати якусь річ, часто не приходили за нею. Через це ті, хто віддавали річ – розчаровувались в ініціативі й більше не користувались додатком. Тому ми подумали і вирішили віддавати речі благодійним організаціям.
Зручна навігація сайту дозволяє знайти пункти збору речей у конкретному місті чи області, куди можна віднести не тільки одяг, але й електроніку, книги, їжу та текстиль. Речі можуть бути як нові, наприклад зубні щітки чи туалетний папір, так і вживані. Основна вимога до речей, які були у використанні – вони мають бути такі, щоб їх було не соромно “подарувати друзям або члену сім’ї”. Окрім цього на сайті є категорії організацій, куди можна пожертвувати щось спеціально для дітей або для тварин, а також знайти місце, де можна поволонтерити.
Як пояснив Олександр, мапа працює як Вікіпедія, отож люди самі можуть додавати різні пункти прийому речей, яких зараз налічують близько тисячі по всій країні. До слова, категорії “Для тварин” та “Електроніка” у Вінниці ще не заповнені. Аби додати пункт прийому речей, варто натиснути “плюсик” у червоному колі, далі потрібно вписати назву організації, адресу та категорію речей, які можна пожертвувати цій організації.
Одні з існуючих пунктів прийому речей у Вінниці, які уже занесені у базу сайту – Вінницький обласний соціально-психологічний центр дітей, Вінницький обласний дитячий будинок “Гніздечко” та Прибузька школа-інтернат. Клікнувши на один із пунктів, можна прочитати інформацію про кількість вихованців закладу та їхній вік, аби приблизно зорієнтуватися у тому, що саме потрібно у цьому закладі.
– Є кілька причин чому нам важливий такий сервіс: зменшення забруднення навколишнього середовища (часто речі спалюють або викидають на смітник), економія природних ресурсів для виробництва нових речей (замість того щоб купувати нові речі, можна чудово користуватись тими що були у вжитку), допомога тим, кому вона потрібна.
Розробники радять уточнювати, що саме потрібно тій чи іншій організації, адже інколи замість цукерок та іграшок, дітям не вистачає елементарних засобів гігієни:
– Багато хто хоче допомогти місцевим благодійним організаціям, однак не знає як саме це зробити, також люди часто не знають, які саме речі необхідні в цих благодійних організаціях, – пишуть розробники. – Наприклад, вони несуть цукерки та іграшки в дитячий будинок на день Миколая, а дітям більше необхідні такі речі як шкарпетки, зубні щітки і тому подібне. Якщо ви не впевнені, чи це є необхідна річ – просто зв’яжіться з організацією та запитайте в них”.
Фото в тексті: скріншоти з helpmap.io
Ілюстративне фото – prolviv.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.