Невдовзі у Вінниці дітей, які перебувають у загальній міській черзі до муніципального дитсадка, прийматимуть також і в приватні заклади освіти.
Як повідомляється на сайті міської раді, таке рішення сьогодні було прийнято на засіданні Виконавчого комітету. Йдеться про проект рішення “Про затвердження Порядку забезпечення здобуття мешканцями Вінницької міської об’єднаної територіальної громади дошкільної освіти в приватних закладах освіти та використання коштів, передбачених в бюджеті Вінницької міської об’єднаної територіальної громади, на надання компенсації частини вартості утримання та виховання дітей дошкільного віку в приватних закладах освіти”. Надалі це рішення має бути затверджене на сесії міської ради.
Відповідно до цього рішення, у Вінниці невдовзі стартує пілотний проект муніципально-приватного партнерства, завдяки якому, дітей із загальної міської черги прийматимуть до приватних дитсадків. Такі приватні заклади визначатимуть на конкурсній основі.
– Заклад повинен мати ліцензію на право провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти. Окрім того, повинен бути забезпеченим педагогічними кадрами, матеріально-технічною базою, працювати відповідно до програм розвитку дітей, що відповідають вимогам Базового компонента дошкільної освіти. Тривалість перебування дитини в установі, як і у комунальних закладах, має бути не меншою дванадцяти годин з триразовим харчуванням, – йдеться в повідомленні.
Частину вартості перебування дітей в приватних дитсадках будуть компенсувати з міського бюджету “гроші йдуть за дитиною”. При розрахунку розміру компенсації братиметься до уваги середня вартість утримання дітей в комунальних дитсадках. Пільгові категорії дітей утримуватимуться безкоштовно.
Наразі в загальній міські електронній черзі в дитсадки Вінниці перебуває 279 дітей. В міській раді вважають, що питання доступності та якості дошкільної освіти можливо вирішувати не лише шляхом побудови нових дитячих садочків, але й за рахунок урізноманітнення форм здобуття дошкільної освіти.
Ілюстративне зображення: ВМР
Дякуємо!
Тепер редактори знають.