Для вимушених переселенців, які проживають у Вінниці, у першій міській бібліотеці відбудуться творчі зустрічі «Через музику до порозуміння та гармонії».
Зустрічі стануть частиною проекту «Внутрішньо переміщені особи та громада», який організовує ГО «ВІСЬ». Перше музичне рандеву відбудеться у неділю, 22 січня, з 15-ї по 18 годину на базі бібліотеки-філії №1 (проспект Коцюбинського,49).
Під час зустрічей, яких всього буде вісім, учасники проекту вивчатимуть українські народні пісні та історії їх створення, а також співатимуть їх. Одним із завдань проекту є створення зведеного аматорського жіночого хорового колективу. Як розповіла голова ініціативної групи проекту Оксана Романюк, проект розрахований більше на жінок, та приєднатись можуть і чоловіки.
- Вимушено переміщені особи таким чином отримують можливість реалізувати свої співочі здібності, поспілкуватись між собою у приємній творчій атмосфері та в майбутньому навіть стати учасникам хору. Вестиме зустрічі викладачка Вінницького училища культури і мистецтв імені Леонтовича, представник етномайстерні «Коло» Юлія Васюк – майстер своєї справи, тож людям має сподобатись.
Як зазначила Оксана Романюк, ідея проекту виникла після розповіді однієї із жінок, яка переїхала до Вінниці із зони АТО.
- Жінка розповіла про те, як під час бойових дій, ховаючись у землянці, співала українські народні пісні. Казала, що так морально рятувалась від жахів війни. Ті, хто пізнав війну, дуже патріотично налаштовані. Відтак, у вимушено переміщених осіб з’явилась ще одна можливість відчути, що вони вдома.
Вінницька міська бібліотека 1, яка долучилась до проекту та надала приміщення для проведення зустрічей, є найбільше популярною серед ВПО. Про це розповіла завідувачка бібліотеки Ольга Вергун.
- У нашій бібліотеці зареєстровано 120 вимушених переселенців, що є найбільшою кількістю серед вінницьких бібліотек. Можливо, це через наше близьке розташування до готелю «Південний Буг», куди із самого початку подій в Україні заселялися люди з окупованих територій.
Вхід на зустрічі для вимушено переміщених осіб – безкоштовні, втім необхідно попередньо зателефонувати Оксані Романюк (067-429-39-01) для уточнення наявних місць, адже кожна зустріч розрахована на двадцять учасників.
Зустрічі відбуватимуться за ініціативи громадської організації «ВІСЬ», Українського жіночого фонду та підтримки Фонду Ч.-С. Мотта.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.