-
31 Жовтня/ 16:18
Vinnytsia
Публікація31.10.1916:18
Кошти на порятунок Сергія Довганя вдалося зібрати: чоловік готується до операції у Мінську
Для порятунку життя вінницького рятувальника Сергія Довганя, який потребує термінової пересадки печінки, вдалося зібрати всю необхідну суму – 2 мільйони 600 тисяч гривень. Нині розпочалася підготовка до операції в Мінську.
Як повідомила його дружина, Тетяна Довгань, на своїй сторінці у Фейсбук, таким є результат раніше оголошеного марафону зі збору коштів.
Нагадаємо, підполковнику Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області Сергію Довганю діагностували рідкісне захворювання – синдром Бадда-Кіарі, що супроводжується тромбозом вен печінки. Протягом одного місяця двічі з легень чоловіка відкачували рідину та двічі була внутрішня кровотеча.
Хвороба не передбачає медикаментозного лікування: врятувати від хвороби може лише трансплантація печінки. У випадку Сергія, при настільки високому рівні тромбозу, можлива лише пересадка органу від трупного донора. Такі операції не роблять в Україні, проте в Мінському центрі хірургії, трансплантології та гематології знайшлись відповідні можливості.
“За три місяці див було більше, аніж за всі 37 років. У нашого марафону є перший надважливий проміжний результат 125 тисяч доларів ЗІБРАНО. І вони вже на рахунку Мінського центру хірургії, трансплантології та гематології” – написала Тетяна Довгань.
У коментарі Vежі Тетяна сказала, що нині вони разом з чоловіком перебувають в Мінську, Сергій вже під наглядом лікарів та відбувається підготовка до операції, що могла розпочатись тільки за умови 100% передплати.
Тетяна каже, що ще на початку липня, коли постало питання про трансплантацію, ніхто не вірив, що взагалі можливо зібрати таку суму. “На жаль, в Україні за збір коштів для дорослих пацієнтів мало хто береться”.
За словами Тетяни Довгань, окрім операції, Сергій потребуватиме реабілітації, яку можливо буде проходити тільки в Мінську.
– Після операції Сергію доведеться тривалий час перебувати в Мінську, а потім кілька разів на рік приїздити на огляди до трансплантологів, оскільки у Вінниці таких спеціалістів (саме трансплантологів) немає, – каже дружина рятувальника. – Таким чином, кваліфіковану післяопераційну допомогу та супровід йому зможуть надавати лише в Мінську.
Тетяна також подякувала всім, хто допоміг родині в порятунку Сергія:
– Ми надзвичайно вдячні всім вінничанам, бо це вони першими включилися у допомогу. Допомогло підприємство KNESS, Вінницька міська рада, Подільська громада, Алла Власюк і Дмитро Чаленко, релігійна громада УГКЦ у Вінниці, компанія з Відео виробництва “Фенікс Медіа”, велике братство рятувальників України – працівники ДСНС України, Вінницька обласна рада та апарат Вінницької облдержадміністрації. Неймовірно вдячна міському голові Моргунову за розуміння ситуації та нашому обласному голові Владиславу Скальському.
Нині Тетяна каже, що вартість реабілітації залежатиме від стану чоловіка після трансплантації: “У Сергія стан не з легких, точніше сказати – важкий”. Відтак наразі можна допомогти родині коштами на подальшу реабілітацію Сергія.
Номер телефону дружини рятувальника: 097-682-87-64. Реквізити для допомоги:
5168 7427 0199 8167 (Гривні UAH, “Приват”, Довгань Сергій Дмитрович)
5168 7574 0069 3059 (USD, Dovhan Tetiana ):
CORRESPONDENT ACCOUNT-0011000080
INTERMEDIARY BANK: JP MORGAN CHASE BANK SWIFT CODE/BIC: CHASUS33
IBAN1630529900051687574006930595168 7574 0069 3034 (EUR, Dovhan Tetiana)
CORRESPONDENT ACCOUNT: 400 8867004 01,
IBAN – UA123052990005168757400693034
На початку жовтня у Вінниці розпочали онлайн-марафон по збору коштів на операцію. Необхідну суму потрібно було зібрати всього за 30 днів. За умовами марафону, потрібно було, щоб за 30 днів 10 тисяч 400 учасників і учасниць перерахували по 250 гривень благодійного внеску. У якості подарунку благодійники отримували магнітик з подякою від Сергія Довганя. У зверненні чоловіка до небайдужих зазначалось:
“Ще рік тому моє життя не надто відрізнялося від вашого. Весела родина: творча невгамовна дружина, двоє синів, яких обожнюю і якими пишаюсь, а також улюблена робота. Я – рятувальник, професію у свої 17 років обрав свідомо і, що важливо, ніколи не шкодував про цей вибір. Ні тоді, коли тижнями чергував у затопленому повінню Могилеві-Подільському, ні тоді, коли нас всіх посеред ночі підняли за сигналом тривоги через вибухи у Калинівці.
Мій звичний життєвий ритм змінився торік, в одну мить. Лікарі діагностували рідкісну хворобу – синдром Бадда-Кіарі (тромбоз печінкових вен). Зустрічається аж 1 раз на 100 тисяч людей. Вважайте, я “антищасливчик” Орган відмовляється працювати, пробуксовують усі системи організму. Зараз мені не доступні навіть буденні речі. Я не можу витягти відро з криниці, піднести синові рюкзак, випити зайву склянку води, сісти на велосипед, прогулятися пішки бодай пару зупинок. А найгірше, що жмені ліків, котрі я приймаю щодня, не дають ефекту.
Цей діагноз не дає мені багато часу і потребує термінової трансплантації печінки. Подібні операції в Україні наразі не виконують, а для того, щоб за мене взялися іноземні фахівці, потрібні вказані кошти.
Пробігши із вами умовний марафон, я зможу здійснити ще й кілька мрій. Хочу займатися бджільництвом, вдруге зробити пропозицію своїй дружині, нарешті дочекатися доньки, повернутися до улюбленого велоспорту, риболовлі, мандрів з наметами.
Магнітик вдячності, який я хочу надіслати вам у відповідь, це нагадування, що нас можуть об’єднувати прості речі. І ми можемо бути корисні один для одного у різних обставинах, навіть, на перший погляд, нездоланних”.
Також у місті відбувалися різноманітні заходи, під час яких збиралися кошти на порятунок чоловіка. Наприклад, у серпні відбувся обласний етап Firefighter Combat Challenge – змагань рятувальників з усієї області. На чемпіонаті була присутня й дружина Сергія Довганя, Тетяна. Вона розповіла про те, з яким проблемами стикнулась родина, шукаючи кошти на операцію. Як це було – читайте ТУТ.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.