-
16 Жовтня/ 17:21
Vinnytsia
Публікація16.10.1917:21
У Вінниці комунальники пояснили, навіщо вмикають опалення в теплу погоду та як цього “позбавитися”
Мешканці будинків, які поки не хочуть обігрівати приміщення, можуть самостійно відключатися від “непотрібного тепла”. В такому випадку споживачам не доведеться сплачувати за теплоносій. Щоправда, йдеться лише про будинки, де є вузли обліку теплової енергії, а іншим доведеться платити.
Про це розповів сьогодні, 16 жовтня, головний інженер КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” (ВМТЕ) Андрій Ласкавчук під час прес-конференції щодо початку опалювального сезону у Вінниці. Він також повідомив, що у зв’язку з доволі теплою погодою, тепло подається дуже поступово та не на повну силу. Так само тепловики й надалі підключатимуть будинки у відповідності до погодних умов та готовності до опалювального сезону.
Зазначимо, що ВМТЕ почало подачу послуги з централізованого опалення для населення на виконання рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 10.10.2019 р. №2526 «Про початок опалювального періоду 2019-2020 років у м. Вінниці».
Вже включено будинки, що опалюються від котельні на Зулінського, 9, по вулиці Глінки, 17-А, вулиці Ушакова, 73-А (вчора) та сьогодні – від котельні по вулиці Матроси Кошки, 12, також вибірково – від вулиці Магістратська, 2.
Ласкавчук зазначив, що потрібно врахувати, що від моменту подачі теплоносія та до того, як тепло буде подано безпосередньо до квартир, минає певний проміжок часу, протягом якого управляючі компанії та ВМТЕ здійснюють пуско-налагоджувальні роботи, “стравлюють повітря”, налагоджують подачу теплоносія по всіх стояках, ліквідовують пориви внутрішньобудинкових мереж.
Таким чином ВМТЕ має можливість ліквідувати пориви мереж завчасно, щоб не залишати споживачів без тепла в холодну погоду. “Такий старт опалювального періоду дозволить вивести все на необхідні параметри до початку холодів і в квартирах вінничан буде тепло і комфортно вже під час перших тижнів похолодання” – кажуть тепловики.
За словами Ласкавчука, з моменту першої подачі тепла (з 9:00 15 жовтня) і станом на 13:00 16 жовтня вже подано теплоносій на 122 будинки. Загалом теплопостачальне підприємство забезпечує послугою з централізованого опалення 1222 будинки житлового фонду Вінниці.
В першу чергу тепло подається на будинки, де є акти готовності до опалювального сезону та відсутня заборгованість в попередньому опалювальному періоді, потім – будинки, які надали гарантійні листи, а в останню чергу розглядається питання теплопостачання до будинків, які мають заборгованість (найбільша – 500 тисяч гривень у будинку по вулиці Жуковського, 10) та не готові до опалювального сезону.
Головний інженер ВМТЕ зазначив, що нині є всього 72 акти готовності до опалювального сезону та ще 488 гарантійних листів (тобто управляючі компанії, які не встигли здійснити ремонт внутрішньобудинкової системи, беруть відповідальність за витоки теплоносія та неякісну послугу на себе).
Водночас, як наголосив Ласкавчук, тепло потрібно подавати саме поступово. В разі різкого похолодання, тепловики готові повністю забезпечити Вінницю теплом за три-чотири дні, оскільки підприємство повністю готове до опалювального сезону.
– При подачі теплоносія тепло не з’являється в будинках одразу. Управляюча компанія може тиждень стравлювати повітря, щоб система “закрутилась” і відновилась подача тепла. Це по-перше. По-друге: якщо, припустимо, завтра різке похолодання і ми почнемо подавати тепло масово, почнуться пориви як на мережах, так і на внутрішньобудинкових системах.
Зараз ми подаємо тепло без великих навантажень на мережі, низьку температуру теплоносія, з низькими гідравлічними параметрами. В разі похолодання потрібно буде подати відразу високу температуру теплоносія і підняти гідравлічні параметри. Тому до настання холодів в помешканнях система вже працюватиме і тоді буде менше поривів та аварійних ситуацій.
Як мешканцям самостійно вирішувати, отримувати тепло чи ні та, відповідно, не платити за нього
Як розповів Vежі Андрій Ласкавчук, мешканці будинків, які вирішили, що для них подано тепло зарано, можуть звернутися до старшого по будинку, а той у свою чергу, може припинити подачу теплоносія до квартир.
– “Вінницяміськтеплоенерго” обслуговує будинки до “зрізу” будівель. Тобто пройшла мережа до фундаменту, а все що поза ним – то справа управляючих компаній, – пояснює головний інженер. – В кожному будинку є старший по будинку, який несе відповідальність – і за теплопостачання, і за всі питання, що виникають щодо будинку.
– Ми тепло подали, разом з управляючими компаніями його подали на вхідних засувках, а якщо мешканці між собою вирішили, що їм поки що тепло не потрібне, бо на вулиці плюсова температура, вони звертаються до старшого по будинку, а той у свою чергу може в підвальному приміщенні закрити вхідну арматуру. Таким чином будинок перебуває під тиском, але циркуляції теплоносія не відбувається.
Окрім того, за словами Ласкавчук, “є вмільці, які засувками регулюють подачу теплоносія”. “Але вони не враховують, що якщо, наприклад, в першому під’їзді температура після такого регулювання всіх влаштовує, то до четвертого під’їзду тепло взагалі не дійде” – додав Ласкавчук.
За словами Ласкавчука, потрібно врахувати важливий нюанс: якщо у будинку перекрили теплопостачання і будинок при цьому має вузол обліку теплової енергії – мешканці не платять за тепло, адже воно фактично не надходить до їхніх осель. Водночас, будинки, які не мають таких вузлів обліку теплової енергії, муситимуть сплачувати за подане тепло, яке фактично до квартир не надходить.
Ласкавчук повідомив, що нині самостійно відключили собі опалення кілька дитячих садочків (об’єкти соціальної сфери почали опалювати ще з 7 жовтня).
Інженер зауважив, що згідно з Законом про комерційний облік, теплоенерго та управляючі компанії зобов’язані встановлювати вузли обліку теплової енергії. Зараз у Вінниці понад 80% будинків вже мають таке обладнання, адже минулого року була спеціальна програма співфінансування Вінницької міської ради щодо встановлення цих вузлів (нині такої програми вже немає).
Щоб встановити такий прилад обліку (вже на наступний опалювальний сезон), мешканці мають звернутися до старшого по будинку або ж до управляючої компанії, які вже в свою чергу звертаються до ВМТЕ із заявою на видачу технічних умов на влаштування вузла обліку теплової енергії.
– Ми видаємо техумови, вони знаходять організацію чи звертаються до нас, виготовляється проект і тоді встановлюється обладнання, – сказав Ласкавчук та додав, що ця процедура є тривалою, оскільки має кілька етапів, тож цього року мешканці вже не встигнуть усе зробити.
Наприкінці прес-конференції Ласкавчук запросив поглянути на диспетчерський центр ВМТЕ та нагадав, що під час пуску теплоносія йде велике навантаження на мережі, тому можуть виникати пориви. Споживачів, які виявили пориви в системах централізованого опалення чи гарячого водопостачання, або ж аварії на тепломережах, просять негайно повідомляти в диспетчерську за номером: 43-34-95 (цілодобово).
Водночас, відповідаючи на запитання журналістів про те, як вплине ймовірне відключення “Вінницяоблводоканалу” від електрики, а відтак – міста від води – на подачу теплоносія на централізоване опалення, Ласкавчук зазначив, що вплив цей буде не суттєвий.
– А ось що стосується централізованого гарячого водопостачання, то так, звичайно, тому що якщо немає тиску холодної води – ЦТП та ІТП зупиняються і послуга не надається.
А щодо централізованого опалення, в нас практично всі котельні забезпечені ємностями із запасами холодної води, хімічно очищеної води, які дають змогу протягом певного періоду працювати без тиску холодної води. Великі котельні мають запас 1000-1200 тонн води при використанні 30 метрів кубічних за годину, дрібні котельні з об’ємами по 30-50 “кубів” води з використанням 3-4 “кубів” за годину. Умовно дві-три доби котельні можуть працювати на централізоване опалення без тиску холодної води.
Нагадаємо, що 15 жовтня у Вінниці розпочався опалювальний сезон.
Фото автора
Дякуємо!
Тепер редактори знають.