Публікації за датами

  • 16 Жовтня/ 15:08
    Місця

    Публікація16.10.1915:08

    Автор:Дар'я Гоц

    “У Вишеньки є багато “родзинок”: у Вінниці встановили туристичні таблички зі шрифтом Брайля. ФОТО

Вінницьку Вишеньку намагаються зробити туристично привабливим місцем. Для цього на шести потенційно цікавих туристичних об’єктах встановили спеціальні інформаційні таблички, які розповідають про кожне місце українською та англійською мовами, а також розраховані на туристів із вадами зору. 

Сьогодні, 16 жовтня, фахівці департаменту маркетингу міста та туризму показали, як працюють нові навігаційні таблички та розповіли, що ще планують зробити, аби розкрити туристичний потенціал мікрорайону.

Таку навігацію вже встановили поблизу входу до Національного музею-садиби М.І. Пирогова, біля церкви-некрополя Пирогова, при вході до парку Дружби народів, на фонтані “Сонячна система”, площі Костянтина Могилка, а ще розповідають про Лісопарк і телевежу. Як розповів в.о. директора департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені, встановлення навігації стало першим етапом проекту “Вишенька на турі”, який передбачає створення нових туристичних продуктів на основі існуючих локацій мікрорайону.

– Це спроба показати, що ще є цікаво в місті Вінниця, окрім історичного центру та Фонтану, а по-друге, це можливість продовжити перебування у Вінниці, – розповів Олександр Вешелені. – “Вишенька на турі” це пілотний проект, яким ми хочемо показати можливості туристичної Вінниці. Ми намагалися поєднати ті об’єкти, які вже існують як “туристичні магніти” з тими, які, можливо, ще менш відомі серед туристів, але які однозначно варто показувати туристам. Сподіваємось, що “Вишенька на турі” сподобається і мешканцям Вінниці, і нашим гостям, тому що це тільки початок. У Вишеньки є багато “родзинок”.

 

Виготовленням табличок займались фахівці харківської креативної компанії “Moreinfo”. На сьогодні в Україні вони вже встановили подібну навігацію у 15 містах на понад 500 об’єктах. Загальна вартість проекту складає 38 тисяч гривень. Одна табличка коштує близько 100-150 доларів, окрім цього у вартість враховували також закупівлю спеціальних стел для тих туристичних об’єктів, на яких неможливо прикріпити табличку (наприклад, парк Дружби народів). Крім того, на навігаційні таблички передбачена гарантія виробника, якщо їх раптом пошкодять.

Таблички мають інформацію англійською та українською мовами, дублюються шрифтом Брайля, а також мають QR-коди, завдяки яким можна потрапити на сайт, де почитати більше про те чи інше місце або скористатись аудіогідом. До речі, така навігація не лише допоможе туристу дізнатись про об’єкт, але завдяки скануванню QR-кодів можна буде збирати інформацію щодо кількості сканувань та фіксувати туристичну статистику. Окрім цього, всі таблички обладнані NFC-чіпами, що надає можливість безконтактної передачі інформації про об’єкт навіть без доступу до Інтернету.

Самі таблички виготовлені із алюмінієвого композиту, а тому їх досить важко пошкодити. В своєму дизайні кожна має елементи вінницького бренду.

До речі, вже відомо, що за першу добу таблички сканували близько півсотні разів, а найпопулярнішим місцем виявився фонтан “Сонячна система” на проспекті Космонавтів. За словами керівника “Moreinfo” Михайла Дьомчина, можна аналізувати не лише фактичну кількість сканувань коду, але й визначати з якої країни і таким чином дізнаватись чи це дійсно турист, чи просто зацікавлений вінничанин.

– Вінниця настільки швидко розвивається особливо у туристичному плані, що для нас було завдання “запуститись” у Вінниці цього року. На форумі у Тернополі ми познайомились з Галиною Малець (колишня очільниця департаменту маркетингу та туризму – авт.), почули її доповідь про те, що відбувається у Вінниці, які зміни то зрозуміли, що нам терміново треба сюди. Сьогодні це одне із найцікавіших міст в Україні, яке досить стрімко намагається змінюватись у плані туризму.

Куратором проекту туристичної навігації став фахівець департаменту маркетингу міста та туризму Владислав Головащенко. Він розповів, що обрати шість об’єктів було досить непросто.

– Ми провели великий аналіз, тому що коли ця ідея у нас лише зародилась, ми не очіували, що знайдемо стільки цікавинок. Вишенька повна цікавих місць та нюансів. Вінниці є що показати і нам самим є ще що побачити, – розповів Владисла Головащенко. – Нами було визначено шість локацій відносно того, де знаходилось найбільше туристів і гостей міста, які потребують пояснення певних локальних точок.

Випробувати нову навігацію запросили спеціальну фокус-групу, до якої увійшли студенти, іноземці та особи із вадами зору. Оксана Войтко читала за допомогою шрифта Брайля. Зазначає, що практика навігації зі шрифтом Брайля досить вдала.

– Багато хто вважає, що шрифт Брайля вже відмирає завдяки сучасним технологіям через які можна все послухати. Навіть для того, щоб він не пішов в минуле ці таблички будуть змушувати інклюзивну освіту дотримуватись всіх вимог і вивчати шрифт Брайля, – розповіла Оксана Войтко. – Хоча, якщо чесно, це не завжди зручно щупати таблички, а потім руки витирати, вона ж (табличка – авт.) може запилитись, але в світі така практика є.

– Для мене це все нове відкриття, тому що я думала, що Вишенька не може бути такою цікавою, – додає пані Оксана. – Ці таблички – це популяризація шрифту Брайля і взагалі нагадування усім здоровим людям, що поряд є й такі люди.

До речі, у рамках проекту “Вишенька на турі” буде розроблено туристичну мапу району з понад півсотнею об’єктах. Її презентують 19 жовтня під час AIR ГогольFest. Потім отримати мапу можна буде в туристичних інфоцентрах та деяких місцевих закладах. Також в майбутньому планують посилити туристичний потенціал Вишеньки розвитком еко-туризму та запровадженням нових туристих маршрутів, зокрема гастро, вело та арт-екскурсіями.

Вже наступного року планують розширити мережу туристичної навігації і встановити спеціальні мапи на вокзалах міста, аби гості Вінниці могли одразу планувати маршрут.

Фото Ольги Мірошниченко

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц

Дякуємо!

Тепер редактори знають.