“Побутовий фетишизм” та “Маскування до посиніння”: у Вінниці відбувся перший мистецький “АRT-тур”. ФОТОРЕПОРТАЖ

10:38
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У Вінниці відбулася мистецька екскурсія середмістям, під час якої на п’яти локаціях влаштували презентації фотографій, картин та інсталяцій. Таким чином команда “Air GogolFest” виносить мистецтво за межі звичних для цього локацій та ще раз анонсує фестиваль, який відбудеться вже цими вихідними.

Сьогодні, 14 жовтня у Вінниці відбулася серія авторських та групових мистецьких проєктів “АRT-тур”, який влаштували у межах прийдешнього вінницького фестивалю “Air GogolFest”. Під проводом мистецького екскурсовода Олександра Нікітюка група вінничан обійшла п’ять локацій у середмісті, серед яких ресторан, кав’ярня, коворкінг, площа та вузький дворик театру. Як зазначив пан Олександр, саме такі “не спеціалізовані” локації допомагають зближувати людей з мистецтвом та шукати його неочікуваних “споживачів”.

Феміністична виставка у “Cloud Garden”

На першій локації відбулася фотовиставка трьох фотографок Ярослави Касьянової, Ніколь Куценко та Ольги Мірошниченко. На виставці дівчата представили здебільшого портретні роботи, а також репортажні фото музиканток “Dakh daughters” з минулорічного “Air GogolFest”. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Ці фото об’єднують саме те, що мені подобається зображати – руки, профілі, направлені “в себе” погляди, – розповідає про свої світлини Ольга, фотографка Veжі. – Вони замріяні, можливо печальні – але такі, які є. Вони не намагаються сподобатися, або викликати емоції сексуального характеру в чоловіків. 

Це взагалі моя перша виставка, не дивлячись на те, що я займаюся фотографією вже близько тринадцяти років. 

 

 

 

 

Коли відвідувачі приготувалися йти на іншу локацію, вінницька музикантка Дарина Войтенко запросила послухати кілька композицій на фортепіано, і такою спонтанною нотою завершила презентацію першого проєкту туру. 

Паперова витинанка у просторі “CHERDAK”

Другим пунктом призначення вінницького “Арт-туру” стала виставка паперових витинанок від київської мисткині Тетяни Кияниці. У своїй роботах дівчина використовує давню симетричну техніку, полотна виготовляє зі звичайного паперу, а візерунок вирізає скальпелем. Усі шість полотен, на яких зображені стихії, Тетяна приготувала спеціально для фестивалю. На трьох полотнах мисткиня зобразила“повітря”, що є центральною темою та особливістю вінницького фестивалю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вухо, маски та “улюблений синій колір”

Ще до входу в кав’ярню “Синій кактус”, третю локацію туру, відвідувачів зустріло велико синє вухо, те ж саме, яке можна було “послухати” на минулорічному фестивалі у Вінниці. Всередині кав’ярні пан Олександр представив проєкт “Маскування”, який складався з серії картин “Внутрішня Каліфорнія” від Наталії Соми та інсталяцій, виготовлених власне паном Олександром.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сині маски з проєкту “Маскування”, як пояснив художник – це узагальнений образ людини, і попри те, що на перший погляд вони здаються однаковими, залежно від розміщення та контексту вони виглядають різними. “Маскування до посиніння” народилося у Кейптауні та встигло об’їхати кілька континентів. Художники пояснили, що синій – це колір спокою, найвищої чакри, і, згідно з соцопитуванням – це найулюбленіший колір на світі. 

“ГОГОЛЬ/MAGRITTE” на Європейській площі

На передостанній локації презентували головний символ фестивалю, голову Гоголя, яка подорожує разом з фестивалем по Україні та вже близько тижня стоїть біля вежі Артинова. Певним ритуалом фестивалю стало розмальовування Гоголя художниками з того міста, де й відбувається фестиваль. Цьогоріч у Вінниці саме пан Нікітюк “наряджав” голову, яка приїхала до Вінниці з Дніпра. 

 

– Сучасне мистецтво нам потрібне, як повітря, – каже художник. – Тому саме небо, символ повітря, з’являється на обличчі відомого українського письменника Миколи Гоголя. 

Окрім хмар на небі зобразили маґрітівські яблука, а математичний код намалювали натякаючи на те, що Вінниця – прогресивне місто з комп’ютерними та ІТ-технологіями. Олександр каже, що це дуже кумедно спостерігати як перехожі взаємодіють з інсталяцією, фотографують та тягнуть за носа. 

 

 

Виставка картин у дворику кінотеатра імені Коцюбинського

Найінтимнішою та найменш публічною локацією “АRT-туру” став невеличкий вузький дворик, де Олександр Нікітюк презентував свої картини різних років. Зокрема художник показав своє найстаріше полотно “Bed N.” 1998 року та наймолодшу цьогорічну картину.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також на виставці представили картини вінницького художника Володимира Ходика. На чотирьох темних полотнах зображенні речі щоденного вжитку: чайники, праска та черпак. Як пояснив художник, серію картин, яка спочатку налічувала тридцять полотен, вперше презентували в Києві:

 

 

 

 

– Це ті речі, без яких ми не уявляємо своє життя. Фактично можна назвати серію “Побутовий фетишизм”. Це те, що ми постійно тягаємо з собою по життю, і це ті речі, що допомагають нам бути людьми. 

Після закінчення першого вінницького “ART-туру” відвідувачі залишилися на невеличкий фуршет та продовжували спілкуватися у вінницькій стихійній “галереї”.

Air GogolFest відбудеться у Вінниці 18-20 жовтня на території заводу “Кристал” (вулиця 600-річчя, 21). Абонемент на всі події “Air Гогольfest 2019” можна придбати за ЦИМ посиланням. Їхня вартість становить 250 гривень. Однак на спецподію – оперу-реквієм “IYOV”, яка увійшла в 10-ку кращих у світі, потрібен окремий квиток, який можна придбати за ЦИМ посиланням. Наразі його вартість становить 300 гривень. Вхід на територію фестивалю для дітей до 10 років (включно) – безкоштовний.

Фото Ольги Мірошниченко та  Ярослави Касьянової

Читайте також: На “Air ГогольFest” приїде “банда культурних камікадзе” з новою програмою – гурт “ЦеШо”

Читайте також: На вінницький “Air ГогольFest” приїде DJ Tapolsky

Читайте також: Air ГогольFest 2019: відеоінсталяції, “Малюнки Марка Кропивницького” та виступ гурту “Space of Variations”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.