Вінничани масово скаржаться на якість води з-під крану. У соцмережах поширюються дописи про те, що стічна вода набула неприємного жовтуватого кольору.
До того ж вінничани у коментарях повідомляли, що така незвична кольоровість води спостерігається у різних частинах міста.
Крім того, на сайті Вінницької міської ради 16 січня створили петицію з вимогою перевірити якість води у Вінниці.
«Останнім часом на багатьох вулицях міста Вінниці дуже погіршилася якість води. Вона має неприємний запах та дивний колір. Можливо, ця вода може загрожувати здоров’ю споживачів, адже багато людей не тільки миються цією водою, а й вживають її в їжу. Я пропоную провести якусь офіційну перевірку якості води,» – йдеться в публікації Дмитра Білика.
Станом на 15:30 17 січня дану петицію підписали 19 чоловік.
Vежа запитала у начальника хіміко-бактеріологічної лабораторії підприємства «Вінницяоблводоканал» Аліни Кравчук чим можна пояснити такий незвичний колір холодної води з-під кранів. Вона повідомила, що сьогодні кольоровість холодної води у Вінниці становить 12 градусів (за спеціальною шкалою, якої вимірюється колір води), хоча по нормативам допускається навіть до 20-35.
- У великому об’ємі води, наприклад, у ванній – ця кольоровість вже буде помітною, а ось якщо набирати воду у чашку чи в літрову банку, то відтінку практично не буде, – пояснює Аліна Кравчук. – Все, що перевищує 10 градусів обов’язково матиме певний відтінок у великому об’ємі. Крім того, у ванну люди зазвичай набирають суміш нашої, тобто холодної води, та гарячої, а гаряча має трохи вищу кольоровість. В залежності від особистого сприйняття, люди можуть бачити або жовтуватий, або зеленкуватий відтінок. Хоча зараз вода має вже помітний колір, однак він не несе за собою жодної шкоди здоров’ю людини.
Як запевняє Аліна Кравчук, така кольоровість води абсолютно безпечна, а використання вінничанами фільтрів хоча й може покращити естетичний вигляд води, але є не зовсім доцільним.
- Це просто специфіка поверхневого джерела водопостачання. Кожен колір тягне за собою певну первинну речовину, але все це контролюється. Ми можемо впливати своїми реагентами на кольоровість води, однак нам теж необхідно дотримуватися «золотої середини». Якщо ми використаємо багато реагентів, щоб прибрати забруднюючі речовини, то вигляд води покращиться, але залишків наших реагентів буде більше, а це вже не дуже добре для здоров’я. Для чого витрачати багато реагентів, щоб вода стала кращою за кольором, але, наприклад, вміст шкідливого алюмінію збільшився? Ми маємо обирати між естетичністю вигляду води та безпекою вінничан.
Зазначимо, що на підприємстві щомісяця перевіряють якість води і результат перевірки знаходиться у вільному доступі на сайті підприємства.
Також ми поцікавилися у КП «Вінницяміськтеплоенерго» чи контролюють вони якість гарячої води та чим можуть пояснити її кольоровість у Вінниці. Як розповіли на підприємстві, воду вони отримують від «Вінницяоблводоканалу» згідно з усіма стандартами. Далі «Вінницяміськтеплоенерго» воду лише підігрівають, однак не додають жодних речовин чи реагентів, тому найвірогіднішим є те, що кольоровість гарячої води пов’язана зі станом отриманої холодної. Прес-секретар підприємства Юлія Петришена повідомила, що у будь-якому випадку кожну ситуацію необхідно розглядати індивідуально, але останнім часом диспетчер «Вінницяміськтеплоенерго» отримував лише декілька заявок від мешканців міста, які скаржились на колір гарячої води.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.