Вінницькі рятувальники перевіряють, наскільки у готелях міста дотримуються пожежної безпеки. Сьогодні, 27 вересня, вирішили перевірити два готелі: “Франція” та “Вінниця”, які розташовані у середмісті.
Начальник відділення запобігання надзвичайним ситуаціям Андрій Коваль розповів, що позапланова перевірка готелів відбувається відповідно до Розпорядження Прем’єр-міністра України, яке ухвалили після трагічних подій в Одесі у серпні цього року, коли загорівся готель “Токіо Стар” та у вогні загинули вісім осіб.
– На виконання Розпорядження Прем’єр-міністра України від 17 серпня 2019 року, у зв’язку з подіями в Одесі, ми здійснюємо перевірку таких закладів для тимчасового перебування людей. Ми проводимо такі профілактичні заходи, – розповів Андрій Коваль.
У серпні Головним управлінням ДСНС України у Вінницькій області було розроблено та затверджено графік перевірок 172 таких об’єктів, які зареєстровані на території області.
Сьогодні, 27 вересня, показали як саме відбувається така перевірка пожежної безпеки. Почали з готелю “Франція”, що по вулиці Соборна.
Розпочали одразу із холу готелю, де поблизу рецепції перевірили наявність вогнегасників та системи сповіщення. Крім цього, також перевірили справність пожежного крану, наявність аварійних виходів, пожежних сигналізацій та вогнегасників у коридорах готелю.
Андрій Коваль наголосив, що двері аварійного виходу не можуть бути замкнені, а ключі зберігатись у адміністратора.
– Навіть якщо є напис, що ключі в адміністратора, але ви самі розумієте, що таке паніка і коли відбувається евакуація ніхто не може розраховувати на адміністратора. Люди повинні знати про те, як їм безпечно зі свого номеру вийти назовні.
Директор готелю “Франція” Дмитро Муляр розповів, що щоденно у готелі перебуває від 70 до 100 осіб.
– Про їхню безпеку дбаємо з моменту заселення: поселяючись, гість заповнює спеціальну анкету, в якій ознайомлюються з першими правилами поведінки та пожежної безпеки у готелі, де вказані основні моменти, а це заборона паління в номері, заборона використання відкритого вогню, заборона використання електричних предметів, які не передбачені у номері.
У кожному номері є план евакуації, датчики виявлення диму та динаміки системи оповіщення, а персонал проходить спеціальне навчання кожні півроку.
В свою чергу, інспектор ще звертав увагу на те, який килим у коридорі та чи надійно він зафіксований, аби у випадку екстреної ситуації та евакуації, він не заважав людям залишати приміщення.
Загалом, під час перевірки здалось, що Андрій Коваль був задоволений побаченим. Чи не єдине зауваження стосувалось того, що з двох аварійних виходів на другому поверсі краще користуватись тим, де ширина дверей більша і становить не менше 1,2 метра.
Після “Франції” вирішили перевірити “Вінницю” – ще один готель, який розташований на Соборній. Цей готель старіший та має більшу кількість номерів.
Попри наявність системи сповіщення та вогнегасників поблизу рецепції, перше зауваження знайшли вже буквально за декілька метрів – на сходах був незакріплений килим і у випадку екстреної евакуації людина могла б перечепитись та завадити виходити іншим. Крім того, план евакуації на дверях номерів не був продубльований англійською мовою для іноземних гостей.
– В готелі приділяють значну увагу пожежогасінню, – прокоментував Андрій Ковальов. – Надали рекомендації щодо заміни пожежних рукавів, адже вони з часом втрачають свої властивості і можуть від напору води порватися. Також щодо килимових доріжок, не думаю, що це велике порушення, його можна усунути за годину чи дві. Була також рекомендація щодо заміни дверей на протипожежні. Вони коштують значних коштів, але адміністрація по можливості може їх замінювати. Цей недолік, звісно, не призведе до пожежі, – розповів Андрій Ковальов.
Заступник директора готелю “Вінниця” В’ячеслав Базіяка розповів, що щодня у готелі проживають близько 20 осіб. Зазначив, що до рекомендацій рятувальників дослухаються і недолік з килимом можуть усунути вже протягом дня, а щодо дверей та пожежних рукавів – будуть поступово замінювати відповідно до своїх можливостей.
Загалом у вересні у місті мають перевірити 17 готелів. Наразі, за словами Андрія Коваля, у Вінниці перевірили вже близько 10 закладів. А ось загалом по області з серпня вже перевірено 40 об’єктів. За результатами перевірок інспектори надають рекомендації та приписи, які порушення адміністраціям необхідно усунути.
– Якщо ж порушення критичні, то ми можемо застосовувати заходи реагування про часткове або повне закриття через суд. Ми всі недоліки фіксуємо, можемо вжити заходи реагування у вигляді адмінштрафу. Як зараз показує практика по місту Вінниця, люди йдуть нам на зустріч та відразу реагують на зауваження та усувають те, що в їхніх силах.
За його словами, наразі у Вінниці не було випадків, коли довелося б закривати готель чи виписувати штрафи.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.