-
20 Вересня/ 12:53
Vinnytsia
Публікація20.09.1912:53
Вінниця містична, міські плітки та шаржі Альтмана: вінничан запрошують на шість безкоштовних екскурсій
У Вінниці з 27 по 29 вересня відбудеться безкоштовні екскурсії в тематиці “Мистецтво та розваги: спадщина у головній ролі”. Так, вінничани зможуть відвідати інтерактивні виставки, отримати доступ до закритих об’єктів, а також побувати на презентаціях нових унікальних екскурсійних маршрутів.
На сторінці Вінницької міської ради у Фейбуці повідомили, що цьогоріч Вінниця вперше долучається до проведення Днів європейської спадщини. І в рамках цього проекту в місті вібудеться шість безкоштовних екскурсій: «Європейська спадщина в Мурах», «Школа темних віків і таємничі сутерени», «Мистецтво як розвага: мандрівка крізь віки», а також «Вінниця містична», «Вінницькі жінки, плітки та дрібка любові» та «Winnyzja-Stadt», які розробили учасники Майстерні міських екскурсій Школи вінницького гіда.
Повідомляється, що відвідування усіх заходів безкоштовне, але тільки за попередньою реєстрацією, оскільки кількість місць обмежена.
«Європейська спадщина в Мурах»
Так, у п’ятницю 27 вересня вінничани та гості міста зможуть відвідати об’єкт, який зазвичай закритий для огляду, – колишній Монастир єзуїтів, а нині – Державний архів Вінницької області.
Під час екскурсії «Європейська спадщина в Мурах» відвідувачі відкриють для себе секрети найстарішої архітектурної пам’ятки Вінниці та побувають у найпотаємніших закутках споруди.
Зареєструватися на екскурсію можна за ЦИМ посиланням.
«Школа темних віків і таємничі сутерени»
Наступного дня, 28 вересня, гостей зустрічатиме ще один осередок європейської спадщини – Вінницький обласний краєзнавчий музей. Повідомляється, що там триватиме інтерактивна виставка «Школа темних віків і таємничі сутерени», яка на основі археологічних матеріалів демонструє, як виглядали розваги та навчальний процес у минулому, яке це мало значення на різних історичних етапах і як, зрештою, відбувалося формування культури. Хронологічно виставка охоплює період від кам’яної доби до перших свідчень існування писемності у Середньовіччі.
Відвідувачі виставки зможуть побачити археологічні матеріали з фондів музею, серед яких іграшки та мініатюрні вироби трипільської культури та скіфського часу.
Організатори зазначають, що особливістю цієї виставки є використання інсталяцій реконструкцій оригінальних археологічних знахідок, завдяки чьому відвідувачі зможуть спробувати себе у старовинних іграх та середньовічній каліграфії. А завершенням екскурсії стане унікальна можливість зазирнути у фрагмент вінницьких підземель під Мурами.
Зареєструватися на екскурсію можна за ЦИМ посиланням.
«Мистецтво як розвага: мандрівка крізь віки»
29 вересня буде присвячене живопису та графіці. У Вінницькому обласному художньому музеї триватиме унікальна інтерактивна екскурсія «Мистецтво як розвага: мандрівка крізь віки».
Під час мандрівки вінничани та гості міста матимуть змогу побачити на картинах художників, яким чином розважалися у минулих століттях. В експозиції художнього музею буде представлена раніше захована у фондах картина невідомого автора XVII ст., на якій зображена гра 400-річної давнини.
Ще одним доповненням екскурсії стане огляд шаржів найвідомішого у світі вінницького художника Натана Альтмана, який зображав на початку століття у жартівливій формі своїх сучасників. Завершенням екскурсії стане невеличкий майстер-клас з живопису.
Зареєструватися на екскурсію можна за ЦИМ посиланням.
Також в рамках Днів європейської спадщини у Вінниці відбудеться презентація нових унікальних екскурсійних маршрутів, розроблених учасниками Майстерні міських екскурсій Школи вінницького гіда.
Так, 27 вересня о 19:00 вінничани та гості міста матимуть змогу розкрити загадкові секрети вечірнього міста, дізнатися вінницькі легенди та поринути в атмосферу екскурсії «Вінниця містична» (екскурсію підготували Кирило та Дмитро Леонови).
Зареєструватися на екскурсію можна за ЦИМ посиланням.
28 вересня о 17:00 відбудеться презентація екскурсії «Вінницькі жінки, плітки та дрібка любові», яка розповість про те, чим займалися, де розважалися, в кого закохувалися жінки Вінниці сто років тому (екскурсію підготували Інна Міщук та Тетяна Рибак).
Зареєструватися на екскурсію можна за ЦИМ посиланням.
А 29 вересня о 17:00 учасниці Школи вінницького гіда запрошують дізнатися, чим жили містяни та якою була Вінниця в часи окупації під час пішохідної екскурсії «Winnyzja-Stadt» (екскурсію підготували Катерина Геркалюк та Марія Куряча).
Зареєструватися на екскурсію можна за ЦИМ посиланням.
Дні європейської спадщини (ДЄС) – спільна ініціатива Ради Європи та Європейської Комісії. Культурні заходи, що спільно проводяться різними країнами Європи, з метою підвищення обізнаності про спадщину як матеріальну, так і нематеріальну.
Організатори Днів європейської спадщини у Вінниці: департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, КП «Центр історії Вінниці», ГО «Вінницьке історичне товариство», Державний архів Вінницької області, Вінницький обласний краєзнавчий музей, Вінницький обласний художній музей.
Ілюстративне фото – s1.studway.com.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.