-
10 Вересня/ 14:56Анонси
Публікація10.09.1914:56
У Вінниці підписали меморандум про співпрацю з платформою “Tech Ukraine”. ФОТО
Сьогодні, 10 вересня, Вінницька міська рада розпочала співпрацювати з новою українською платформою “Tech Ukraine” та проектом «СИНХРО ПРОСТІР», у межах їх ініціативи “Startup-in-Residence”. Завдяки такій співпраці чиновники та спеціалісти з різних сфер зможуть разом знайти рішення для різних міських викликів за допомогою стартапів.
Відсьогодні Вінниця стала партнером програми інноваційних рішень «TechUkraine: Startup-in-Residence», яка дозволить місту ефективніше вирішувати міські проблеми, завдяки створенню відповідних стартапів фахівці. Зустріч відбулася за участі міського голови, членів департаментів да представників платформи “Tech Ukraine”.
Startup in Residence (STiR) – це програма від ініціативи Tech Ukraine, створена за прикладом схожої програми, успішно реалізованої в Амстердамі. Основні цілі STiR – це вирішення проблем міст за допомогою інноваційних підходів, а також розвиток Startup екосистеми в Україні. STiR – програма інкубації для стартапів, які мають ідеї для вирішення конкретних проблем муніципалітетів. STiR підбирає талановиті команди підприємців, IT-експертів та допомагає їм у розробці інноваційного продукту.
Програма дає можливість прискорити економічний розвиток, створити нові робочі місця та розробити інноваційні рішення, що покращують життя містян. STiR дозволяє стартапам та інноваційним командам отримати першого клієнта – муніципалітет, а потім ще більше розширити свій проект поза межами України. У міста є можливість придбати або іншим чином інвестувати в інноваційне рішення, розроблене в тісному партнерстві зі стартапами.
Відтак, на початку зустрічі міський голова Сергій Моргунов нагадав про вже працюючі майданчики для взаємодії муніципалітету та громадськості у Вінниці, а саме іноваційни центр iHub та хаб “Місто Змістів”, а також Інноваційно-технологічний парк, який планують запустити після 2020 року. Також пан мер зауважив, що Вінниця посідає 6-те місце в IT секторі в Україні, тому важливо створювати належні умови для реалізації потенціалу молодих спеціалістів.
— Сьогоднішнє підписання меморандуму — це послідовний крок тієї системної роботи, яку ми розпочали ще у 2010 року. Я надіюсь, що запровадження таких партнерських відносин по програмі “Tech Ukraine” дасть можливість налагодити місток між муніципалітетом та бізнесом, впровадити різні цифрові технології та сервіси для вінничан і гостей нашого міста у різних сферах.
— Ми спостерігаємо за містами України і дуже радісно бачити, наскільки швидко розвивається Вінниця, — каже Аліса Баньковська, лідерка проєкту “Startup-in-Residence” — наскільки (місто, – прим. ред.) підтримує впровадження інноваційних ініціатив. Ми сподіваємося, що разом, завдяки нашій програмі ми зможемо допомогти побудувати міцні стосунки між муніципалітетом, стартапами та інноваційними бізнесами.
Як пояснила асистентка проєкту, Анастасія Кондратюк, “TechUkraine” — це нова ініціатива, яка переймаючи досвід такої ж програми в Амстердамі та імплементує його в Україні з червня цього року. Ця платформа об’єднує різних спеціалістів (ІТ, архітектори, дизайнери, менеджери, піар, фінанси і т.д ) та налагоджує їх зв’язок з муніципалітетом для вирішення проблем та викликів міста.
Таким чином, ця програма дозволяє мати інший підхід у роботі з чиновникам, адже завдяки співпраці із спеціалістами певні проблеми та виклики міста можуть вирішуватися шляхом стартапів, на рівні взаємодії громадського та публічного та сектору.
В Амстердамі, наприклад, у рамках цієї програми створений інформаційний стенд для жителів міста, який дозволяє ідентифікувати проблему жителя та у кілька кліків знайти відповідний орган чи заклад, який зможе задовільнити запит. Іншим цікавим впровадженням є додаток, який моніторить стан зелених насаджень у місті задля швидкого реагування у разі їх псування.
— На цьому етапі ми будемо аналізувати проблеми і задачі від різних департаментів Вінниці, — каже пані Аліса, — і на основі поставлених задач ми будемо відбирати відповідні стартапи для їх вирішення.
Програма “Startup-in-Residence” вирішує проблеми міст у таких напрямках:
- Поліпшення якості життя громадян (здоров’я, екологія тощо)
- Забезпечення економії видатків бюджету міста;
- Поліпшення міської мобільності;
- Збільшення доходу міста.
Етапи програми:
- Визначення проблем та задач міста. Формулювання завдань для стартапів на технологічні рішення.
- Зустріч із представниками департаментів міської ради.
- Підписання меморандуму про співпрацю між міською радою та Tech Ukraine.
- Участь представників міста у заходах програми (консультації, менторство, експертиза проектів представниками профільних департаментів міської ради).
- Участь представників профільних департаментів міської ради у відборі проектів стартапів для подальшої імплементації в місті.
Після підписання меморандуму, члени департаменту та представники “TechUkraine” залишилися для обговорення викликів міста, які можуть бути вирішені за допомогою стартапів у рамках співпраці. Зокрема, готові стартапи будуть презентовані місту вже в грудні, з яких мають обрати ті, які поліпшать життя у міському середовищі.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.