Публікації за датами

  • 05 Вересня/ 13:40

    Vinnytsia

    Публікація05.09.1913:40

    Автор:Олеся Яненко

    У Вінниці на модернізації дитсадка зекономили майже третину запланованих коштів. ФОТОРЕПОРТАЖ

У Вінниці перевірили як утеплюють черговий дитсадок у рамках програми з термомодернізації закладів освіти. У дитсадку № 30, що на вулиці 600-річчя такі зміни дозволять зекономити на енерговитратах під час опалювального сезону вдвічі більше коштів. 

Про це стало відомо сьогодні, 5 вересня, під час виїзної наради за участю міського голови Вінниці Сергія Моргунова. Як прозвітував меру Юрій Кравець,  директор Департаменту капітального будівництва, роботи з термомодернізації дитсадку розпочалися у липні цього року, кошторисна вартість об’єкту – 14 мільйонів 615 тисяч гривень, але підрядна організація запропонувала ціну в 9 мільйонів 999 тисяч гривень (економія – 32%). Наразі освоєно 3 мільйони 572 тисячі 229 гривень (за рахунок місцевого бюджету), і як пояснив пан Юрій, усі роботи планують завершити раніше, ніж планувалося – до кінці жовтня цього року. Кажуть, аби не затягувати роботи в зимовий період.

 

 

 

 

 

— На сьогоднішній день дах зроблений на 95%, він весь утеплений. Замінені всі вікна, вісімдесят п’ять штук, 45 квадратних метрів. Усі двері замінені на металопластикові, зараз виготовляються усі евакуаційні виходи, драбини. Загальна площа утеплення 1632 метрів квадратних, утеплення фундаменту ми вже теж розпочали – 370 метрів квадратних, та влаштування покрівлі з металочерепиці – 1490 метрів квадратних. Після термомодернізації (утеплення – прим. ред.) це дозволить зекономити удвічі більше коштів.

Пластикові та дерев’яні вікна, які демонтували у зв’язку із утепленням, лежать просто на землі поруч з дитсадком, і як пояснив головний підрядник проєкту Віктор Цибуля, наразі вони очікують рішення батьківського комітету, адже вікна були куплені за їх гроші.

 

 

— Ці вікна були куплені за рахунок батьків, ми зараз чекаємо батьківських зборів, на яких буде прийматися рішення про їх подальшу долю, — каже пан Віктор. — Садочок ними не розпоряджається, це власність того, хто їх встановив. Хочуть розберуть, хочуть – продадуть і пустять кошти на благоустрій – це їхня справа. Ми дерев’яні всі викинули та вивезли, а металопластикові складені та збережені.

Сергій Моргун також оглянув кухню дитсадку, в якому нещодавно влаштували систему очищення води та пароконвектомат, сучасне обладнання для приготування їжі на пару.

 

Система очистки води

 

 

Пароконвектомат Фото зі сторінки Сергія Моргунова у Фейсбук
Пароконвектомат дитсадочок ДзВІНка

— У цьому році ми завершуємо програму щодо облаштування у кожному дитячому садочку пароконвектомату, я буду ініціювати переформатування бюджету 2020 року міста Вінниці, щоб ми розпочалу аналогічну програму у всіх школах, —  каже міський голова. —  Пароконвектомат дає можливість готувати якісну їжу — без жиру, на пару. Це зменшує появу в дітей “ацетону” (особливий стан, який виникає при порушенні обміну речовин, – прим. ред.), якщо ми говоримо про маленьких дітей. Пароконвектомат дає великий спектр різних можливостей щодо приготування тієї чи іншої їжі.

Як зауважив мер, новий пароконвектомат не використовується персоналом дитсадку, попри те, що обладнання дозволяє готувати якісні та корисні для дітей страви.

— Я хотів би щоб усі в харчоблоках належним чином навчилися працювати на цих пароконвектоматах і виготовляли якісну їжу для наших дітей. На жаль, в цьому дитсадку за рік вони не змогли навчитися, не знаю по яким причинах, але думаю, що ми звернемо на це більш серйозну увагу. І будемо, мабуть, приймати у них іспит. Аби всі розуміли, обладнання, яке куплене за бюджетні кошти, не повине просто так простоювати.

Як пояснила Черешнюк Олена, завідувачка дитсадку, пароконвектомат був встановлений на початку весни, але до цього часу він не використовувався через відсутність “дозволу”:

— Ми чекаємо дозволу. Наскільки я знаю, має приїхати організація з Києва і надати такий дозвіл. Ми його чекаємо. Як тільки нам “дадуть добро” ми одразу ж на ньому почнемо працювати – ми вже підготувались і готові.

Як підсумував міський голова, процес термомодернізації закладів охорони здоров’я та освіти розпочався у 2015 році з метою створити комфортні умови для дітей та забезпечити нормальний температурний режим: як взимку та восени, так і в теплу пору року, адже після термомодернізації будівля зберігає прохолодну температуру у приміщеннях.

 

 

— За останні чотири роки ми термомодернізували вже 18 закладів. Ми розуміємо, що цей процес потрібно продовжити більше інтенсивніше. Ми взяли в “Укргазбанку” кредит на 249 мільйонів на 14 закладів (одинадцять дитсадків та три школи). Зараз вносимо певні корективи, бо за рахунок проведення тендерних процедур у нас виникла економія, і ми додали ше 10-ту та 13-ту школу. Крім цього дитячого садочку, ми також розпочали роботи ще  у чотирьох, проводимо тендерні процедури по решті дитсадків.

 

Фото Ольги Мірошниченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Олеся Яненко

Дякуємо!

Тепер редактори знають.