-
29 Серпня/ 17:30Місця
Публікація29.08.1917:30
Вінницьку обласну бібліотеку зробили доступнішою для людей з інвалідністю. ФОТО
У вінницькій обласній науковій бібліотеці імені Тімірязєва створили інклюзивний центр “INVA-INFORM”. І там вже почали обслуговувати відвідувачів з інвалідністю, зокрема й тих, хто пересуваються на візках чи має інвалідність по зору.
Як повідомили на сайті газети “День”, центр обслуговування відкрили на базі відділу попереднього замовлення. Для читачів там облаштували доступний простір, що дозволяє людині, яка пересувається на візку, самостійно обрати будь-яку книгу, а також попрацювати за комп’ютером.
У повідомленні йдеться, що для цього в бібліотеці обладнали два робочих місця: одне повністю адаптоване для людей на візках, інше – для осіб з інвалідністю по зору. Тож тепер незрячі відвідувачі (завдяки програмі екранного доступу з синтезом мови) мають можливість виконувати будь-які роботи з текстовими масивами, вводячи, обробляючи і редагуючи тексти, або просто працювати в мережі Інтернет.
Кілька років тому у філіалі, що навпроти головного комплексу, ми встановили спеціальний підйомник, який дозволяє піднятися на другий, чи третій поверхи і отримати доступ до наших ресурсів. Але головне приміщення, попри те, що було обладнане пандусом, залишалося недоступним, бо ми не мали можливість надати послуги всім категоріям осіб з інвалідністю, – розповіла Лариса Сеник, директорка бібліотеки. – Адже для того, щоб залучити людей з інвалідністю мало встановити пандус, треба створити адаптований простір. І сьогодні ми нарешті маємо таку можливість. Для зручного і самостійного користування обладнали спеціальну зону. Її гордістю є апаратно-програмний тифлокомплекс для незрячих із синтезом мови. Він складається з комп’ютера, операційної системи Windows, програми екранного доступу з синтезом мовлення та акустичної системи. На робочому місці навіть розміщений портативний ручний відео-збільшувач друкованого тексту.
Однією з перших відвідувачок цього центру стала й Людмила Капеліста, яка пересувається на візку. Зокрема жінка відзначила, що головною перевагою “INVA-INFORM” є те, що тепер користувачі з інвалідністю можуть самостійно шукати і отримувати інформацію в доступних для сприйняття форматах.
Також пані Людмила розповіла, що відвідує бібліотеку за місцем проживання раз на тиждень, тож перечитала багато літератури, але коли дізналася, що головна бібліотека області – “Тімірязєвка” – відкриває свої двері для людей з інвалідністю, вирішила приїхати і подивитися.
Я приємно вражена, – поділилася Людмила Капеліста. – Одна справа прийти до бібліотеки і взяти книги, які тобі пропонує бібліотекар, а інша – пройти між полицями з книгами і обрати ту, яка тобі подобається. Я перелистала вже кілька видань – нові, сучасні, ще пахнуть друкарнею. Взяла собі кілька книг на абонемент. Люблю читати про тварин та історичні книги. Тепер завдяки центру, матиму, що робити довгими зимовими вечорами.
Фото Олесі Шуткевич
Дякуємо!
Тепер редактори знають.