-
23 Серпня/ 20:47
Vinnytsia
Публікація23.08.1920:47
“Або пан, або пропав!”: презентували настільну гру “Вінницький пан”. ФОТО
Сьогодні вінничанам презентували історично-економічну настільну гру, присвячену нашому місту. Тепер у компанії друзів можна пограти, зокрема, за архітектора Артинова, Івана Богуна, Лялю Ратушну чи Коцюбинського – і все це на тлі вінницької історії та підприємств міста.
Гра “Вінницький пан” — це одна з серії тематичних ігор, що їх розробляє команда під назвою “Величний Пан”. Першу таку гру створили для Івано-Франківська, на черзі — Львів та Чернівці. У розробників в планах, зокрема, розробити гру для кожної області України та кожного воєводства Польщі.
Концепція гри
Настільна гра створена на базі “Монополії”: гравці по черзі ходять по колу з кількох десятків різних секторів за допомогою гральних кубиків. В можуть скупити вінницькі підприємства чи скористатися картками дії (у цій грі це, зокрема, різні пам’ятки архітектури, чи, наприклад, картки з історичними питаннями).
Економічна складова досить схожа на принципи “Монополії” – потрібно на наявні кошти скуповувати однотипні сектори та заробляти ще більше коштів. Зібравши два вінницьких підприємства (яких загалом 24) й вежу між ними (12 об’єктів, які є в кожному “економічному” секторі), маєш власне “панство” (“монополію”).
Мета гри – отримати титул Вінницького Пана, і, за словами творців гри, до перемоги може вести шість шляхів. Два основних – “вибити” інших гравців банкрутством та скупити максимальну кількість веж (один гравець може мати шість веж одночасно). Ще чотири способи – це спрощення чи прискорення певних правил гри, наприклад, набрання найбільшої кількості коштів за певну кількість ходів.
Є й спеціальні “дитячі” правила гри: пересування лише по секторам карток дії, де дітям доведеться відповісти на запитання щодо історії міста. Варто визнати, що запитання, які озвучували розробники були досить непростими (як для дітей), але цікавими: “Коли у Вінниці почав курсувати перший трамвай?”(1913), “Як називався перший у місті кінотеатр?” (Амбрось) тощо.
Середня тривалість гри – близько двох годин. Оптимальна кількість гравців, на яку розрахована гра – від двох до шести. Всі фігурки гравців – реальні історичні особистості – Григорій Артинов, Іван Богун, Ляля Ратушна, Михайло Коцюбинський, Микола Пирогов та князь Вітовт Литовський. Щоправда, як розповідають творці, кількість гравців за бажання можна збільшити, але час на одну гру тоді також зросте.
Де можна буде придбати гру?
Як розповів Vежі Іван Ушаков, один із розробників “Вінницького пана”, загалом гру можна буде придбати на 29 точках по всьому місту, зоркема й “Артинові”. Вартість одного набору – 800 гривень. Гру також можна придбати на сторінках “Величного Пана” у соціальних мережах – Facebook, Telegram, Instagram.
Для тих же, хто не хоче витрачати кошти, але хоче спробувати свої сили в грі, розробники також подбали про умовно безкоштовний варіант. Так, примірники гри можна буде знайти в окремих закладах по місту, зокрема, “Kover” та “Escobar”.
Наразі гра існує в двох мовних версіях: українською та англійською. Розробники також думають над створенням гри німецькою та французькою мовами.
Супер-здібності фігурок й турніри по всьому місту
Як розповів нам Сергій Матусов, автор ідеї гри, в подальшому вони створять різні тематичні версії “Вінницького Пана” – так може з’явитись видання присвячене Другій світовій війні чи іншому періоді в історії. Крім цього в правила планують додати здібності для кожної фігурки, що впливатимуть на процес гри. Так, у Пирогова чи Лялі Ратушної можуть з’явитись свої унікальні особливості.
Ще одна з обіцянок розробників – надання можливості створення фігурки з власним зображенням при замовленні гри. На думку Сергія, це може додати цікавості для гравців: наприклад, вся сім’я зможе грати у “Вінницького Пана” власними фігурками.
Врешті-решт, ще один шлях “Пана” в нашому місті – турніри. Так, розробники анонсували турніри всередині вінницьких підприємств, які є на ігровій мапі, а також у вінницьких закладах освіти. Кажуть, що це досить популярні заходи, враховуючи попередній досвід Івано-Франківська.
Щоправда, творці гри не розголошують дати запровадження всіх перерахованих нововведень, проте зазначають, що вся інформація буде заздалегідь викладена в соціальних мережах.
Фото Ольги Мірошниченко
Читайте також:
На Вінниччині чоловіку, який побив 12-річну дитину, замінили штраф на 240 годин громадських робіт
Дякуємо!
Тепер редактори знають.