30 щасливців і львів’янин в камізельці: як у Вінниці відкрили школу вінницького гіда. ФОТОРЕПОРТАЖ

20:04
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 12 серпня у Вінниці офіційно відкрили школу вінницького гіда. 30 щасливців, які пройшли відбір з поміж 120 бажаючих, тепер протягом наступних п’яти місяців безкоштовно вчитимуться бути гідами та екскурсоводами, які відкриватимуть наше місто для туристів.

Як стало зрозуміло з першого погляду, вчитися бути новими вінницькими гідами прийшли переважно молоді люди різних професій. В результаті швидких інтерв’ю, які учасники школи брали один в одного під модерацією співробітниці Департаменту туризму Катерини Мацієнко, з’ясувалося, що публіка зібралася справді досить строката.

Так, серед учнів школи – вчительки та студенти, філологи і юристи, майстер спорту з шашок і школяр 10-тикласник, генеалог, лінгвіст, історикиня, ведучий-тамада, та діючий екскурсовод з історичною освітою. Тож 30 новоспечених гідів у Вінниці будуть “на будь-який смак”.

 

Окрім того в якості лекторів до школи гідів прийшли також досвідчені та відомі екскурсоводи зі Львову та Камянець-Подільського: Петро Радковець та Олег Мороз відповідно.

При чому львівянин прийшов ще й в епатажному, старовинному одязі: вдягнутий у маринарку поверх камізельки, в дизайнерському капелюсі, з ефектно закрученими догори, вусами, при краватці-метелику, зі старомодними окулярами та справжнім кишенськовим годинником на ланцюжку, ще й з тростиною в руках.

Саме Радковець став першим тренером школи вінницького гіда, який пояснив різницю між гідом екскурсоводом, відкрив “таємницю”, що працювати в Україні легально саме екскурсоводом – неможливо, а також на прикладах довів, чому в роботі гіда – важливі емоції та вміння розповідати історії та байки. І не менш важливо – красиво спростовувати їх.

Але відкривали школу все ж її ініціатори та організатори, зокрема докторка історичних наук Тетяна Кароєва, очільник КП “Центр історії Вінниці” Олександр Федоришен, заступник директора Департаменту туризму ВМР Олександр Вешелені та вже згадана Катерина Мацієнко.

 

Тетяна Кароєва:

 

– Тема екскурсійної справи в місті мене бентежила ще з 90-х років століття. Саме тоді наші гіди-“мастодонти” почали йти з професії, туристів майже не було і місцева молодь не надто хотіла опановувати фах гіда.

Тоді те старше покоління гідів розуміло, що в них проблема з історією міста та баченням цього матеріалу. Ми намагалися читати їм традиційні університетські лекції з історії Поділля, однак швидко побачили, що це так не працює. Тож коли ми задумали цьогорічний проект, ми врахували той досвід. Відтак наша школа – це не лекції з історії Вінниці. Ми більше зорієнтовані на те, щоб дати методику пошуку інформації про Вінницю.

 

 

Олександр Федоришен:

 – Я згадую зустріч в 2010 з Савіком Шустером, який тоді сказав: “А разве для Винницы нужны экскурсоводы”? Что здесь можно показать?”. Але з того часу ми переконалися – тут справді є що показати. 

Олександр Вешелені: 

 – Нарешті питання ідентичності Вінниці вже так проговорено у медіа, як досі ніколи не було зроблено. Сьогодні ви – першовідкривачі і ми сподіваємося, що ця школа призведе до нових відкриттів. Дякуємо за те, що ви є у Вінниці і що Вінниця є у вас, – сказав Вешелені звертаючись до нових учнів вінницької школи гідів. 

Відсьогодні в межах школи розпочнеться 5-денний літній інтенсив, який стане першим етапом п’ятимісячного проекту з підготовки “нового покоління” вінницьких гідів. Їх вчитимуть проводити екскурсії містом для туристів, а також розроблятимуть нові туристичні маршрути як у самому місті, так і навколо Вінниці.

За тим у вересні відбудеться “Майстерня міських екскурсій”, під час якої учасники розроблятимуть унікальні екскурсійні маршрути, що сприятимуть формуванню туристичної привабливості міста та збільшенню кількості туристів.

Фото Марини Сербінович

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.