Учора, 1 серпня, розпочали роботу ще два територіальні відділи Українського інституту національної пам’яті: Центральний (із центром у Вінниці) та Південно-східний (із центром у Дніпропетровську).
Як повідомили на сайті Інституту, керівником Центрального територіального відділу, до якого увійшли Вінницька, Хмельницька, Житомирська, Київська, Черкаська та Чернівецька області, став військовий історик, кандидат історичних наук Богдан Галайко.
Будемо працювати над тим, щоб доносити до широкого загалу напрацювання Українського інституту національної пам’яті, – пояснив Богдан Галайко. – Зокрема це поширення досвіду декомунізації та пробудження у суспільній свідомості потреби деколонізації – звільнення від спадщини імперського тоталітарного минулого та формування власної самоідентичності. Плануємо найактивніше співпрацювати з навчальними закладами та інститутом післядипломної освіти, зі ЗМІ, з громадськими організаціями, розповідати про нашу історію, наших героїв, якими варто пишатися. Роботи вистачає.
Галайко Богдан Миколайович (нар. 24 лютого 1984 року в місті Хирів Львівської області). Згідно з інформацією на сторінці української “Вікіпедії”:
2001 – закінчив Хирівську середню школу I-III ступенів.
2001-2006 – навчався на історичному факультеті Львівського національного університету ім. І.Франка.
2006 – аспірантура Національного університету “Львівська Політехніка”.
2006-2007 – науковий співробітник Центрального державного історичного архіву України у Львові.
Асистент, доцент кафедри історії України та етнокомунікацій Інституту гуманітарних та соціальних наук, “Львівська політехніка”.
2009 – кандидатська дисертація.
Депутат Львівської міськради, член постійної депутатської комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення.
2014-2018 – директор Національного Науково-дослідного інституту українознавства МОН України (Київ).
Натомість Південно-Східний територіальний відділ, який охопив Дніпропетровську, Кіровоградську, Запорізьку та Донецьку області, очолив голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук Ігор Кочергін.
Крім того 11 червня 2019 року запрацював ще Північно-Східний територіальний відділ, який очолила кандидат історичних наук, координатор громадської ініціативи “Харківська топонімічна група”, Марія Тахтаулова.
В Українському інституті національної пам’яті зазнають, що створення територіальних представництв передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2018 року № 799 “Деякі питання діяльності Українського інституту національної пам’яті”. І відповідно до постанови, протягом 2019 року має бути створено п’ять регіональних представництв Українського інституту національної пам’яті, діяльність яких охопить всю України.
Український інститут національної пам’яті є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури і який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті українського народу.
Основними завданнями Інституту є, зокрема, організація всебічного вивчення історії українського державотворення, етапів боротьби за відновлення державності та поширення відповідної інформації в Україні та світі; здійснення комплексу заходів з увічнення пам’яті учасників українського визвольного руху, Української революції 1917-1921 років, воєн, жертв Голодомору 1932-1933 років, масового голоду 1921-1923, 1946-1947 років та політичних репресій, осіб, які брали участь у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також в антитерористичних операціях; організація дослідження історичної спадщини та сприяння інтеграції в українське суспільство національних меншин і корінних народів; популяризація історії України, її видатних особистостей; подолання історичних міфів. Наразі Інститут очолює Володимир В’ятрович (джерело – uinp.gov.u).
Дякуємо!
Тепер редактори знають.