Замість бенкету: вінницька ІТ-компанія пожертвувала 60 тисяч на потреби дитячого будинку-інтернату. ФОТО

19:43
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Молода вінницька ІТ-компанія влаштувала на свою річницю благодійний аукціон, а всі зібрані кошти – 60 тисяч гривень – передала Стрижавському дитячому будинку-інтернату. Так, за 60 тисяч гривень там зробили ремонт у класах, придбали нову сантехніку для “гігієнічних кімнат”, а також нову газонокосарку.

Леся Найчук, голова правління БФ “Подільська громада”, розповіла, що таким чином “айтішники” відзначили свою першу річницю і таким чином допомогли Стрижавському дитячому будинку-інтернату, де живуть діти з вадами розумового розвитку. Зараз там виховується 150 дітей та молодих людей до 35 років.

До нас часто звертаються представники бізнесу і ми виступаємо ніби таким консультантом, оскільки можемо порадити бізнесу, чи тому ж благодійнику, де першочергово громада потребує, – розповіла Леся Найчук. – Спершу ми обдзвонили десь 6-8 дитячих будинків-інтернатів і виявилося (це звісно радує), що наразі вони достатньо забезпечені і не потребують особливо таких коштів. А обрали цей заклад просто тому, що тут була потреба.

 

Василь Ліцький, директор дитячого будинку-інтернату, розповів, що за ці кошти вони зробили ремонт у вісьмох класах: поклеїли нові шпалери, пошпатлювали і пофарбували стелю з підлогою; а також придбали газонокосарку (тому що старі не підлягають ремонту) і сантехніку. Щодо останнього, то це три бойлери, чотири унітази і близько 10 змішувачів, які мають встановити у “гігієнічних кімнатах” на заміну тим, що вийшли з ладу.

 

 

Що цікаво, ремонти у класах робили всім колективом. Зі слів директора, для цього нікого не наймали, а зробили все власними силами: долучилися навіть старші вихованці будинку (хлопці, наприклад, фарбували стелі).

Ви ж бачите, які світлі класи, як приємно зайти, коли воно чистенько, свіженько… Щоб не зайшли просто, як в інтернат, а щоб відчувався домашній затишок, – розповів директор закладу.

 

Леся Найчук також зазначила, що благодійник перерахував ці кошти на рахунок фонду, будинок-інтернат сказав, що їм необхідно, і саме “Подільська громада” відповідала за закупки. Так, зі слів пані Лесі, вдалося реалізувати всю суму: залишилося близько 400 гривень. А в будинку-інтернаті також додали, що на ці кошти вони докупили фарбу і пофарбували спортивний майданчик, який раніше, до речі, також встановили за спонсорські кошти.

 

Останніми роками спонсорської допомоги стало більше, – зазначив директор Стрижавського дитячого будинку-інтернату. – Я не знаю, чи можливо тому, що наші підприємці десь краще заробляють, чи десь з’являється думка про те, щоб проявити якесь милосердя, але ситуація покращилася. І скажу, що 60 тисяч не кожен сьогодні може пожертвувати. Це суттєва допомога, і це дасть змогу покращити умови проживання наших діток.

 

Олена Бондаренко, директорка компанії, розповіла, що гроші їм вдалося за рахунок того, що влаштували “дуже стримане офіційне святкування”, що з її слів, “набагато благородніше, ніж витрачати ці гроші на зірок, чи якийсь бенкет, чи щось в такому роді…”.

Я вважаю, що благодійність – це така річ, якою не потрібно піаритися, але ми хочемо просто показати приклад для інших, щоб вони робили теж саме. В нас є дуже багато компаній, які можуть дозволити собі жертвувати гроші. Кожен робить це з різних переконань, але якою би не була причина, в будь-якому випадку це благородно. Ми й надалі будемо допомагати, а після побаченого сьогодні, тим більше. Видно, що директор будинку хоче, щоб для дітей це був просто затишний хороший дім. Це титанічна і дуже благородна праця, і лише відчуття бути причетним до неї, це… прекрасно.

 

У свою чергу Леся Найчук, голова правління БФ “Подільська громада”, зазначила, що “це дуже класний приклад соціальної і, що головне, корпоративної відповідальності бізнесу”, адже це було не рішення керівника компанії, а всього колективу і навіть партнерів.

Ми дуже сподіваємося, що це стане гарним прикладом, тому що це наша громада, і тільки ми в силах цю громаду змінювати на краще, – зазначила Леся Найчук. – Не потрібно чекати міжнародних якихось меценатських коштів, грантів і так далі. Лише потрібно активізуватися, об’єднатися, і ми в силах зробити все.

Фото Марини Сербінович

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.